Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić kartę 256GB jako dodatkowy, tani magazyn?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 03 listopada 2014 - 19:46

Coś takiego wykminiłem na aukcji:

http://allegro.pl/ka...4742371663.html

Cena jak za taką pojemność wręcz chyba okazyjna. Sporo jest jednak podobnych aukcji. Karta z adapterem była by wepchana w dziurę macbooka. :D
Wystawanie adaptera raczej mi nie przeszkadza (ewentualnie poszukam chińskiego zamiennika nifty). Kwestia czy macbook na 100% obsłuży ten typ/rozmiar karty?

Zapis/odczyt pewnie na pewnie słabym poziomie, ale nie to jest najważniejsze. Chodzi mi o kupienie możliwie budżetowego i przenośnego magazynu. W grę jeszcze wchodzi za podobną cenę pendrive 128GB albo dysk USB 80GB. Gabarytowo i pojemnościowo zatem karta wygrywa.

Pytanie czy za te pieniądze to jest jakiś odpad z produkcji, który zes*a się po tygodniu używania albo na starcie będzie nic nie wart?

#2 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 03 listopada 2014 - 20:11

Skoro na allegro normalni znani producenci za karty od 128BG wołają 300zł i więcej to ta karta firmy "Memory Card" (4xtańsza!) jest dobrym sposobem na wyrzucenie pieniędzy zamiast na dodatkowy magazyn.
Okazja to jest jak się kupi 2xtaniej... ale 4x to już jest wał.

Na zdjęciu widać że karta jest SDHC a poniżej specyfikacje...
http://kb.sandisk.co...d-compatibility

#3 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2014 - 21:38

Kupiłem taką kartę (tyle, że 128GB), do Nifty wsadziłem bo chciałem TM używać.... zgadnij co? :) Nie działa..... To jest zwykłe SD, a nie żadne SDHC, szybkość jest koszmarnie niska, karta pokazuje w "informacjach", że ma 133,22GB, a zapisać da się (przy ciągłym zapisie) ok 20, później zrywa połączenie..... :) Odczyt jest koszmarny.... Oddałem to chińskie ścierwo :) Wziąłem drugą bo myślałem, że akurat z tą jest coś nie tak... niestety, ta druga tak samo ujowa :P Kupisz w końcu firmową..... jak ja, mimo, że budżet pozwolił jedynie na 64GB Samsunga SDXC - tą polecam :)

#4 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 03 listopada 2014 - 22:25

Dzięki za opinię. Te argumenty chyba mi wystarczą, żeby trzymać się z dala od tego cacka. :)

#5 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 03 listopada 2014 - 22:27

Czegoś takiego się niestety spodziewałem. Trik typu przeformatowana sztucznie tak by pokazywała o wiele więcej ponad to co ma... i póki się nie zapełni fizyczna wielkość wszystko wygląda cacy. Na dysku też można spreparować tablicę partycji by dysk wyglądał na parę razy większy i póki będzie się pisać i czytać w granicach obsługiwanych przez geometrię dysku wszystko będzie ok.

#6 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 03 listopada 2014 - 22:30

Dziwne, że ludziom się to podoba. Ci mega handlarze co tym dilują na allegro mają tysiące pozytywnych komentarzy. A to zwykłe nabijanie ludzi w butelkę, mimo, że cena od razu wydaje się być lewa.

#7 NuLL

NuLL
  • 186 postów
  • SkądSopot

Napisano 26 listopada 2014 - 12:09

Pomijam sama jakosc kart ale karta SD w Macbook'u Air trzyma sie "srednio" i czesto rozlacza co dla mnie dyskwalifikuje to rozwiazanie.

#8 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 12:32

A czego sie spodziewacie za takie pieniadze ze dostaniecie odczyt i zapis na poziomie 200/200... Litosci

Kupcie Sansisca serie Extreme albo cos podobnego wtedy to ma sens.

http://allegro.pl/ka...4761284162.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych