Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

​Wymazywanie i ponowne formatowanie urządzenia pamięci masowej (OS X Yosemite)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 02 listopada 2014 - 09:54

Z racji małej wiedzy komputerowej, postanowiłem rozpocząć tytułowy proces od samego początku. Mianowicie włożyłem płytę instalacyjną (którą otrzymałem przy zakupie MacBooka Pro 17-calowy, początek 2011 r.) i posiadając teraz wgramy system OS X Yosemite, chciałem na czysto zainstalować oryginalny stary system Snow Leopard. Podczas rozruchu komputera przytrzymałem klawisze Command+R, jednak niestety okazało się że nie mogę wymazać twardego dysku startowego (brak możliwości zaznaczenia opcji 'wymaż'). Czy to oznacza że wgrany system OS X Yosemite, jeszcze bardziej utrudnił mi możliwość przywrócenia komputera do stanu fabrycznego? Jak mógłbym wymazać twardy dysk by cały komputer uzyskać w takim samym stanie jak podczas jego zakupu?

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2014 - 11:15

Żeby przywrócić 10.6 musisz przy starcie ruszyć z płyty 10.6. wejdź do narzędzu dyskowych, partycje i od nowa załóż partycje. Ta operacja wywali całkowicie z dysku niechciany system.

#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 02 listopada 2014 - 11:28

Żeby przywrócić 10.6 musisz przy starcie ruszyć z płyty 10.6.
wejdź do narzędzu dyskowych, partycje i od nowa załóż partycje.
Ta operacja wywali całkowicie z dysku niechciany system.


Dziękuję Iro za cenne informacje. Wybacz że poproszę o więcej informacji. Czy powinienem dokonać wskazanego przez ciebie procesu, podczas rozruchu komputera przytrzymując klawisze Command+R ? Jestem tak zielony w temacie że nawet przy załączonym komputerze nie wiem jak mogę dokonać procesu założenia nowej partycji?

#4 jenson

jenson
  • 160 postów

Napisano 02 listopada 2014 - 11:43

Przy rozruchu trzymaj klawisz "option" będziesz miał do wyboru start z dysku lub start z płyty.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2014 - 11:47

Jak ruszysz z Command R, to nie będziesz mógł zainstalować starego systemu, bo to jest opcja rozruchu z recovery Yosemitre. Kolega powyżej ci już napisał jak ruszyć.

#6 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 02 listopada 2014 - 20:30

Dziękuję Iro i Jenson za pomoc. Udało mi się zainstalować z płyty system Snow Leopard. Jednak pojawiły się 2 nowe problemy, które pragnę prosić jeszcze was o rozwiązanie. 1- Nie mogę zainstalować systemu OS X Yosemite. Myślałem że może wpierw powinienem zainstalować starszy system, ale w App Store nie znalazłem innego systemu jak tylko OS X Yosemite którego nie mogę ściągnąć. (Dla systemu Snow Leopard, aktualizacji też nie mam dostępnych w App Store). 2- Drugim problemem to druga oryginalna płyta z programami (np. Garage Band, itp.) której nie mogę uruchomić bo podczas próby instalacji pojawia się informacja ojakimś błędzie który powinienem rozwiązać z ludźmi ze serwisu. Bardzo prosze o pomoc bo zależy mi na dobrze sprawnym MacBooku. Dziękuję za proste informacje.

#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2014 - 23:38

Od razu trzeba było napisać, że chcesz przeinstalować Yosemite. W tym przypadku nie trzeba było instalować 10.6. Ale jak już to zrobiłeś i nie chce ci się updatować, to ściągnij combo 10.6.8 i zrób to ręcznie. po tym updacie będziesz miał pełny dostęp do Appstore. Zaloguj się do swojego Apple ID i ściągnij instalkę Yosemite.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2014 - 15:11

Mam dość Twojego uporczywego olewania zasady 'najpierw poszukaj, potem zapytaj' i otwierania wątków z pytaniami o rzeczy oczywiste, wielokrotnie wałkowane.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych