Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

kernel_task zajmuje dużo RAM.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 26 października 2014 - 17:19

Proces kernel_task zajmuje ponad 750 MB Ram-u i rośnie. Tutaj na forum nic nie znalazłem co mogłoby pomóc. Co więcej nawet na zagranicznych forach nie jest to wszystko jasne. Może ktoś kiedyś próbował to jakoś rozwiązać i mu się udało. Co więcej macbook pokazuje jakby wykorzystywał prawie całą pamięć. Co moze to powodować?

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2014 - 17:44

A fakt, że kernel_task zamuje dużo ramu oraz że prawie cała pamięć RAM jest zajęta, powoduje u ciebie w systemie coś złego, czy tylko cię po prostu denerwuje?

#3 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2014 - 19:34

750MB to nie jest dużo ani za dużo. 1.5GB też nie. Ponad 2-3GB to dopiero powód do zastanowienia.

#4 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2014 - 13:50

u mnie 985 także chyba nie musisz się o nią martwić ;-)

#5 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 października 2014 - 19:41

Niby tak ale z jakiegoś powodu mam dużo używanego RAM-u a że kernel_task to największy proces myślałem że może da się go jakoś ujarzmić

#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2014 - 19:56

Niby tak ale z jakiegoś powodu mam dużo używanego RAM-u a że kernel_task to największy proces myślałem że może da się go jakoś ujarzmić

Jak masz 2 MB to zużyje prawie dwa, jak 4 to prawie 4, jak 8 to... itd. To nie linux. Tak to działa. Już w Maveriksie było to bardzo widoczne, myślisz, że po co usunęli ikonę wykresu zużycia pamięci z Monitora Aktywności. Wszyscy się na nią gapili, a potem instalowali idiotyczne programy do zwalniania pamięci, które powodują tylko, że system musi na nowo ją przebudowywać, i niczego to nie przyspiesza.

#7 student

student
  • 28 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 października 2014 - 22:47

Niby tak ale z jakiegoś powodu mam dużo używanego RAM-u a że kernel_task to największy proces myślałem że może da się go jakoś ujarzmić


A po co? :) U mnie też ~700MB i dobrze, niech ma. Nie wiem czy wiesz ale RAM, który nie jest zajęty, to RAM, który jest zmarnowany, także niech się kernel_task częstuje.

PS Słyszałem kiedyś filozofię, że to przez Retinę, ale w sumie mnie to nie rusza. Na MBA mojej narzeczonej kernel zjada ~600MB (bez Retiny jakby ktoś nie wiedział :)) więc nie sądzę by ta teoria była prawdziwa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych