Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro (15", początek 2008) instalacja Win 7 bez napędu optycznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 25 października 2014 - 21:51

Witam. Próbowałem zainstalować Win7 na swoim leciwym Macu (MacBook Pro (15", początek 2008)). Niestety w Bootcamp Assistant pojawia się prośba o włożenie DVD z instalką Win7. Płyte mam ale napęd mi chyba padł bo zwraca mi płyte po 15 sek :( Mam ta plyte zbootowaną na pendrive ale nie wiem jak się za to dalej zabrać i czy mój Mac obsługuje bootowalne pendrive'y... Proszę o sugestie ;) Pozdro

#2 chojrak888

chojrak888
  • 15 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2014 - 22:36

Już kilka razy instalowałem Windowsa i najłatwiej jest mi to zrobić z pomocą DAEMON Tools Lite. Musisz mieć tylko obraz płyty Windowsa. Mac OS myśli że płyta jest w napędzie więc nie ma problemu. Uruchom Boot Camp'a i postępuj zgodnie z instrukcją. Gdyby przypadkiem po restarcie komputera instalacja by się zawieszała włóż bootowalny pendrive z Windowsem i zresetuj jeszcze raz komputer a przy włączaniu się komputera przytrzymaj"Alt". Wyświetlą ci się wszystkie dyski rozruchowe, wybierasz wtedy swój pendrive z Windowsem. I dalej postępujesz zgodnie z instalatorem Windowsa. Tylko przypadkiem nie zainstaluj Windowsa na partycji z Mac OS'em :D

#3 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 25 października 2014 - 23:51

Już kilka razy instalowałem Windowsa i najłatwiej jest mi to zrobić z pomocą DAEMON Tools Lite. Musisz mieć tylko obraz płyty Windowsa. Mac OS myśli że płyta jest w napędzie więc nie ma problemu.
Uruchom Boot Camp'a i postępuj zgodnie z instrukcją.
Gdyby przypadkiem po restarcie komputera instalacja by się zawieszała włóż bootowalny pendrive z Windowsem i zresetuj jeszcze raz komputer a przy włączaniu się komputera przytrzymaj"Alt". Wyświetlą ci się wszystkie dyski rozruchowe, wybierasz wtedy swój pendrive z Windowsem. I dalej postępujesz zgodnie z instalatorem Windowsa. Tylko przypadkiem nie zainstaluj Windowsa na partycji z Mac OS'em :D


Rzeczywiście pomysł dobry ! Całkowicie o tym zapomniałem, że można system wykiwać :)
ale pojawił się problem. System się zrestartował i pojawił się napis na czarnym ekranie (jak DOSosowki) "No bootable device -- insert boot disk and press any key"
A moj pendrive nic tu nie pomaga, mimo ze na innym laptopie z Win odpala się jak bootowalny :( bez roznicy czy probuje instalowac 32bit czy 64bit ?
a kiedy odpalam z moim pendrivem i trzymam "alt" rzeczywiscie pojawia sie wybor ale jedynie miedzy dyskiem z Mac'em a Recovery :/

#4 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2014 - 08:13


Rzeczywiście pomysł dobry ! Całkowicie o tym zapomniałem, że można system wykiwać :)
ale pojawił się problem. System się zrestartował i pojawił się napis na czarnym ekranie (jak DOSosowki) "No bootable device -- insert boot disk and press any key"
A moj pendrive nic tu nie pomaga, mimo ze na innym laptopie z Win odpala się jak bootowalny :( bez roznicy czy probuje instalowac 32bit czy 64bit ?
a kiedy odpalam z moim pendrivem i trzymam "alt" rzeczywiscie pojawia sie wybor ale jedynie miedzy dyskiem z Mac'em a Recovery :/


Witam wiec masz źle zrobiona instalke usb Windowsa skoro nie widzi po naciśnięciu ALT ,Bot dysk Usb musi być widoczny po naciśnięciu Alt "wypal pen drive" na jakimś Windowsie np UltraIso​ http://www.windows7....pic,1415.0.html

#5 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 26 października 2014 - 10:43

Robiłem juz bootcampem z opcja tworzenia bootowalnego usb i za pomocą diskpartu windowsowego... A ten drugi sposób nigdy nie zawiódł podczas bootowania na innych lapkach :(

#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 października 2014 - 11:30

Podłącz ten pendrive, uruchom komputer z wciśniętym przyciskiem ALT, jeśli jest dobrze zrobiony, a powinien być jeśli robiłeś go w Asystencie Boot Camp, to zostanie wykryty, uruchom z niego instalację Windows. Jeśli dobrze pamiętam to system ma być w wersji 64 bitowej.

#7 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 26 października 2014 - 11:49

No właśnie tak też robiłem - spróbowałem również poprzez UltraISO, ale efekt ten sam. A na drugim kompie (Dell) instalacja systemu startuje. Jeśli włączam kompa z alt'em to w dalszym ciągu widać jedynie dysk z Mac'iem oraz Recovery 10.10...

#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 października 2014 - 13:22

Czyli masz źle zrobiony pendrive. Spróbuj z innym pendrive albo najlepiej z dyskiem przenośnym. Albo pożycz na chwilę zewnętrzny napęd DVD.

#9 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 26 października 2014 - 16:10

nie wiem co robie nie tak: Odpalam Boot Camp Assistant, tam wybieram pierwsza opcje, czyli tworzenie dysku bootowanego. Automatycznie zaznacza mi sie tez pobranie sterownikow pod Windows. Trwa to ok 1h. Nastepnie wybieram ostatnia opcje czyli instalacje Windows. Wybieram dla Win 300 tera, dla Mac'a 700. Tworza sie. Komp sie restartuje, i nagle czarny ekran z info ze nei widzi dysku bootowalnego. To samo dla pendrive, jak i dla dysku przenosnego :( Cos musze zle robic...

#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2014 - 16:22

nie wiem co robie nie tak: Odpalam Boot Camp Assistant, tam wybieram pierwsza opcje, czyli tworzenie dysku bootowanego. Automatycznie zaznacza mi sie tez pobranie sterownikow pod Windows. Trwa to ok 1h.
Nastepnie wybieram ostatnia opcje czyli instalacje Windows. Wybieram dla Win 300 tera, dla Mac'a 700. Tworza sie.
Komp sie restartuje, i nagle czarny ekran z info ze nei widzi dysku bootowalnego.
To samo dla pendrive, jak i dla dysku przenosnego :( Cos musze zle robic...


Wg opisu robisz to bardzo dobrze. Pozostje kwestia iso z Windowsem. Czy aby nie jest jakoś przerabiane? Może to jakiś wynalazek a nie oryginalne iso zrobione z płyty? Pozostaje pomysł poprzednika z pożyczeniem zewnętrznego DVD i instalacja z płyty.

#11 przemeg

przemeg
  • 14 postów

Napisano 26 października 2014 - 20:33

no wlasnie nie wiem czemu nie wykrywalo tego pendrive'a i dysku zew. Znalazłem stara plyte z WinXP i okazalo sie ze moj naped nie czyta tylko DVD, a CD z WinXP poszlo. Zainstalowalem XP, nastepnie z dysku zew wystartowałem pod Windowsem update do Win7 ;) i działa... Ale na około ;) A kto wie czemu mi wykrywa Windows 3GB, skoro mam 4GB ? Wersja 64bitowa tu pomoze ?

#12 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2014 - 22:45

no wlasnie nie wiem czemu nie wykrywalo tego pendrive'a i dysku zew. Znalazłem stara plyte z WinXP i okazalo sie ze moj naped nie czyta tylko DVD, a CD z WinXP poszlo. Zainstalowalem XP, nastepnie z dysku zew wystartowałem pod Windowsem update do Win7 ;) i działa... Ale na około ;)
A kto wie czemu mi wykrywa Windows 3GB, skoro mam 4GB ? Wersja 64bitowa tu pomoze ?


Asystent Bootcam (Mavericks) w moim wypadku wyraźnie podawał informacje, że Windows 8 (takiego instalowałem) musi być 64 bitowy i 32 nie jest obsługiwany przez tę wersję systemu OS X.....bla bla bla - nie wiem jak jest z Windows 7.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych