Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xcode problem z kompilacją c++


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 igorrrro

igorrrro
  • 3 postów

Napisano 25 października 2014 - 19:09

Przede wszystkim chciałem się przywitać.
Przesiadłem się z Ubuntu na Mac OX i mam następujący problem, chcąc skompilować dowolny program w Xcodzie, dostaję informacje, że kompilacja nieudana i taki komunikat błędu:

Ld /Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Products/Debug/szkola normal x86_64
cd /Users/Igor/Documents/codeblocks/Mingw/szkola
export MACOSX_DEPLOYMENT_TARGET=10.9
/Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Toolchains/XcodeDefault.xctoolchain/usr/bin/clang++ -arch x86_64 -isysroot /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/Platforms/MacOSX.platform/Developer/SDKs/MacOSX10.9.sdk -L/Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Products/Debug -F/Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Products/Debug -filelist /Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Intermediates/szkola.build/Debug/szkola.build/Objects-normal/x86_64/szkola.LinkFileList -mmacosx-version-min=10.9 -stdlib=libc++ -Xlinker -dependency_info -Xlinker /Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Intermediates/szkola.build/Debug/szkola.build/Objects-normal/x86_64/szkola_dependency_info.dat -o /Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Products/Debug/szkola

duplicate symbol _main in:
/Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Intermediates/szkola.build/Debug/szkola.build/Objects-normal/x86_64/main.o
/Users/Igor/Library/Developer/Xcode/DerivedData/szkola-eojgfealszuezyccrxiqfftlrdgu/Build/Intermediates/szkola.build/Debug/szkola.build/Objects-normal/x86_64/samochody.o
ld: 1 duplicate symbol for architecture x86_64
clang: error: linker command failed with exit code 1 (use -v to see invocation)


Tworząc nowy projekt i pisząc nowe programy problem nie znika. Jedyna sytuacja kiedy kompilacja i uruchomienie programu działa to kiedy pracuje nad plikiem main.cpp.
Szukałem po różnych forach, ale wciąż nie jestem w stanie poradzić sobie z tym uporczywym problemem. Liczę na waszą pomoc.

PS Przepraszam za jakiekolwiek błędy w nazwie tematu, nie mam jeszcze pojęcia czy są wzory tak jak na innych forach czy nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych