Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#101 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 grudnia 2015 - 22:53

Zauważyłem u siebie podobną przypadłość, jeśli mam włączone oszczędzanie baterii. Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonej tej funkcji. Poza tym iPhone chyba nie wysyła zdjęć, jeśli poziom naładowania baterii jest zbyt niski.

Oszczędzanie baterii jest wyłączone w moim przypadku. Problem z brakiem aktualizacji Photos dotyczy, kiedy bateria jest naładowana w 80% i więcej....



#102 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 30 grudnia 2015 - 17:06

Spróbuj jeszcze zresetować telefon - czasami to pomaga



#103 g

g
  • 56 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 17:31

Mam nietypowy problem z Biblioteką Zdjęć iCloud. Posiadam iPhone oraz komputer z Windowsem, a na nim aplikacje iCloud. W telefonie i na www.icloud.com mam ok 1600 zdjęć i 40 wideo, jednak gdy w aplikacji iCloud dla Windows wybrałem opcje "pobierz zdjęcia" miałem możliwość pobrania ponad 1800 zdjęć i 41 wideo, pobrałem i w katalogu zdjęć iCloud znalazłem stare, pousuwane już przeze mnie zdjęcia zrobione telefonem, których dawno nie powinno być i na www, ani w telefonie ich nie ma, tylko w tym programie... jak się ich całkowicie pozbyć?! Zdjęcia też już są skasowane z folderu "ostatnio usunięte".


Użytkownik g edytował ten post 03 stycznia 2016 - 17:33


#104 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 03 stycznia 2016 - 17:51

Nie masz przypadkiem włączonej funkcji "prześlij do mojego strumienia"? Ten nadmiar może pochodzić właśnie stamtąd...



#105 g

g
  • 56 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 19:37

Nie masz przypadkiem włączonej funkcji "prześlij do mojego strumienia"? Ten nadmiar może pochodzić właśnie stamtąd...

Mam, ale znalazłem tam np. zdjęcie, które zrobiłem bez zasięgu Wi-Fi (czyli teoretycznie nie mogło przesłać się do iCloud) i po sekundzie usunąłem... nie podoba mi się to, bo to by oznaczało, że Apple trzyma na serwerach skasowane fotki.



#106 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 04 stycznia 2016 - 08:09

Mam, ale znalazłem tam np. zdjęcie, które zrobiłem bez zasięgu Wi-Fi (czyli teoretycznie nie mogło przesłać się do iCloud) i po sekundzie usunąłem... nie podoba mi się to, bo to by oznaczało, że Apple trzyma na serwerach skasowane fotki.

Nawet jeśli zrobisz zdjęcie bez zasięgu wi-fi to iphone i tak prześle je do iCloud wtedy, kiedy będzie mieć ten zasięg (także skasowane).

Pierwsza rzecz - wyłącz "wyślij do mojego strumienia". Kiedy używasz Biblioteki Zdjęć funkcja ta jest zbędna. Niepotrzebnie wysyłane są dwa razy te same pliki. Chyba, że wolisz używać jej zamiast Biblioteki Zdjęć (ze strumienia wszystkie zdjęcia kasowane są po 30 dniach).


  • g lubi to

#107 g

g
  • 56 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 11:23

Czy to spowoduje usunięcie tamtych starych zdjęć z iCloud? Bo nadal tam są…

#108 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 04 stycznia 2016 - 11:28

Czy to spowoduje usunięcie tamtych starych zdjęć z iCloud? Bo nadal tam są…

Nie. Dopiero po 30-40 dniach znikną stamtąd



#109 g

g
  • 56 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 20:36

Nie. Dopiero po 30-40 dniach znikną stamtąd

Ale one zostały zrobione gdzieś w lipcu, to już dawno powinny... tak, czy inaczej wyłączyłem tę funkcję, zobaczę... dzięki!



#110 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 05 stycznia 2016 - 07:43

Czasem mam wrażenie, że nawet samo Apple nie wie w jaki sposób działają ich usługi sieciowe...

U mnie pewnego dnia Biblioteka Zdjęć urosła 2x choć nie robiłem żadnych nowych zdjęć. Ani Apple ani nikt inny nie potrafił mi wytłumaczyć w czym leży problem. Ponieważ nie zgodziłem się zapłacić za dodatkową przestrzeń (a ręczne usuwanie zdjęć nie przynosiło efektu) radą Apple było wyłaczyć Bibliotekę Zdjęć... Super... Tylko, że przez 40 dni byłem bez tej funkcji, ponieważ nie da się wymusić jej ręcznego restartu.... Ale kiedy się zresetowała wszystko wróciło do normy...



#111 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2016 - 22:18

Mam pytanie do osób które mają włączoną bibliotekę zdjęć icloud oraz opcję optymalizuj dysk iphone. Ile miejsca wam zwalnia po tym jak się kończy miejsce na iphonie? Miałem wolne 2GB i nagrałem kilka filmików przez co dobiłem do 0 Mb. Podłączyłem go pod ładowarkę i pod wi-fi i zostawiłem na noc. Rano nic się nie zmieniło. Zdjęcia oraz filmy oczywiście trafiły do icloud i pojawiły się na macbooku ale nie zoptymalizowało miejsca na telefonie. 

Dopiero gdy wyłączyłem i ponownie włączyłem telefon to po 2 godzinach pojawiło się 125 mb wolnego miejsca i tak jest już od kilku dni. Czy ktoś wie czemu tak jest? Może filmy nie podlegają optymalizacji? 

Telefon to iphone 6 

ios: 9.2


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#112 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 30 stycznia 2016 - 22:34

Jak dla mnie ta optymalizacja to ściema. Nie zauważyłem dużych różnic rozmiarowych przed i po wyłączeniu tej opcji...



#113 marka0206

marka0206
  • 5 postów

Napisano 31 stycznia 2016 - 12:13

Witam. Jestem nowy na forum, aczkolwiek z urządzeniami apple mam do czynienia od 3 lat. Przyznam ze nie interesowalem sie nigdy icloud, jak to dziala itd. jednakze ostatnio zainteresowala mnie kwestia samego wrzucania zdjec do iclouda. Na wczesniejszym iphonie nie pametam od kiedy wylaczylem opcje icloud, a teraz jak zmenilem na nowego iphone zaczalem sie nad tym zastanawiac. Chciałbym się dowiedziec czy jest mozliwosc sprawdzenia czy moje zdjecia z iphone wrzucily sie automatycznie do iclouda a o tym nie wiem. Czy jak wejde na www.icloud.com i sie zaloguje na swoje konto, a nastepnie wejde w zakladke zdjecia i tam bedzie pusto to oznacza ze nic mi sie nie wrzucilo do tego calego iclouda? Pozdrawiam.



#114 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 stycznia 2016 - 12:15

Wystarczy, że się zalogujesz na iPhone do iCloud i włączysz w aplikacji zdjęcia biblioteka zdjęć iCloud i wszystkie zdjęcia po zrobieniu będą wysyłane. 


iPhone 12 mini 


#115 marka0206

marka0206
  • 5 postów

Napisano 31 stycznia 2016 - 12:20

W tym rzecz, że nie chce wrzucac zdjec do icloude, obecnie wylogowalem iphone z icloude ale nie pamietam kiedy poprzedniego wylogowalem z tej uslugi. W zwiazku z tym chcialbym sprawdzic czy przed wylogowaniem sie z iclouda z poprzedniego iphone jakies zdjecia mi sie tam nie zaladowaly :) czy wchodzac przez strone www iclouda moge to sprawdzic?



#116 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 stycznia 2016 - 12:22

Tak możesz. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i klikniesz zdjęcia. 


iPhone 12 mini 


#117 marka0206

marka0206
  • 5 postów

Napisano 31 stycznia 2016 - 12:27

Czyli jak w wejde na strone, pozniej przejde tam w zdjecia i bedzie pusto to oznacza ze nic nie przeslalo do iclouda? Jestem zielony w tym temacie a chciałbym miec pewnosc ze moje zdjecia bez mojej wiedzy sie gdzies nie uploaduja (nie uzywam innych programow do archiwizacji zdjec, a wszystko trzymam w pamieci telefonu). Dzieki za odpowiedz i pomoc. A moze macie jakies podpowiedzi jak ograniczyc poprzez ustawienia telefonu jego chcec do dzielenia sie? (wiem ze to pytanie to off top ale nie chce juz zasmiecac forum )



#118 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2016 - 14:09

Jak dla mnie ta optymalizacja to ściema. Nie zauważyłem dużych różnic rozmiarowych przed i po wyłączeniu tej opcji...

 

 

Też ma takie wrażenie. Dzisiaj znów zapełniłem pamięć i nic nie optymalizuje. 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#119 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 31 stycznia 2016 - 16:12

Czyli jak w wejde na strone, pozniej przejde tam w zdjecia i bedzie pusto to oznacza ze nic nie przeslalo do iclouda? Jestem zielony w tym temacie a chciałbym miec pewnosc ze moje zdjecia bez mojej wiedzy sie gdzies nie uploaduja (nie uzywam innych programow do archiwizacji zdjec, a wszystko trzymam w pamieci telefonu). Dzieki za odpowiedz i pomoc. A moze macie jakies podpowiedzi jak ograniczyc poprzez ustawienia telefonu jego chcec do dzielenia sie? (wiem ze to pytanie to off top ale nie chce juz zasmiecac forum )

 

Tak, jak zalogujesz się do iClouda i w zdjęciach będzie pusto to znaczy, że nic się nie wysłało. Możliwe jest jeszcze wysyłanie zdjęć do tzw. "strumienia zdjęć", choć to usługa bardzo stara. Sprawdź ustawienia w iphonie.

Co do tego, że masz zdjęcia w iphonie - też kiedyś tak robiłem do momentu kiedy awaria pozbawiła mnie wszystkich zdjęć. Od tamtej pory korzystam z iClouda i zdjęć Google. Nieraz uratowało mi to tyłek...



#120 marka0206

marka0206
  • 5 postów

Napisano 31 stycznia 2016 - 19:47

A gdzie szukac tego "strumienia zdjęć" i które ustawienia iphone sprawdzic?? Z gory dzieki za pomoc.



#121 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 31 stycznia 2016 - 20:26

Ustawienia -> Zdjęcia i aparat -> Wyślij do mojego strumienia



#122 marka0206

marka0206
  • 5 postów

Napisano 31 stycznia 2016 - 21:14

Dziwne bo jak wejde w ustawienia to mam biblioteke zdjec icloud (ktora jest wylaczona) a "Wyślij do mojego strumienia" nie widze. A ewentualnie gdzie to przesyla zdjecia? I jak dlugo one sa tam przechowywwane, jest jakis okreslony czas? Widzialem tez we wczesniejszych postach, ze gdy usuwa sie zdjecie z telefonu to ono tez jest usuwane z icloud?



#123 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 01 lutego 2016 - 07:41

30 do 40 dni... Po tym okresie powinny same zniknąć



#124 MalyBXL

MalyBXL
  • 74 postów
  • SkądGenval-Belgia

Napisano 10 lutego 2016 - 17:49

O ludzie, czytam was i nie wierzę. Chciałem dziś zrezygnować z dropbox bo zdjęć do Icloud nie wrzucam. Ale zostaje jak było. Raz na jakiś czas kupuje zdjęcia i filmy na pc, usypiam z dropbox i mam znowu miejsce.

#125 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2016 - 17:35

Ja już mam dość tej biblioteki zdjęć i optymalizacji. Cały czas nie mam miejsca na telefonie. Albo mi nie optymalizuje wcale albo zwalnia mi jakieś żałosne 35 mb!!! To jest żart jakiś. Przechodzę na aplikację od google. I tu mam pytanie. Co zaznaczyć w aplikacji na macbooku podczas opcji synchronizacji. Z Biblioteki Zdjęć w Obrazkachczy i z Zdjęcia w w zakładce Nośnik?


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych