Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#76 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 26 października 2015 - 17:11

Dzięki Mariusz, no jest to jakaś możliwość, ale zanim wszystko znowu się "ogarnie"...



#77 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2015 - 19:57

Panowie, może będziecie mi w stanie pomóc... Przez moje gapiostwo wrzucałem na dysk MBP zdjęcia z lustra zapisane w JPG+NEF przez co zapchałem Bibliotekę iCloud. Na MBP wybrałem zawartość Biblioteki Zdjęcia -  wyszukiwanie znalazłem wszystkie pliki NEF po czym je usunąłem z dysku MBP - aktualnie biblioteka na Macu zajmuje 32GB, a próbuje wysłać do iCloud prawie 70 GB. Czy ktoś ogarnia o co tu kaman? Przyznam szczerze, że poważnie rozważam przesiadkę na Google Zdjęcia, ale to by była paranoja posiadając sam sprzęt od Apple :( Macie pomysł jak usunąć z biblioteki te NEFy? Skoro z dysku zostały usunięty, nie powinno się zluzować miejsce w iCloud? 



#78 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 29 października 2015 - 20:00

Opróżnij kosz i folder usunięte w aplikacji zdjęcia. Możesz tez sprawdzić folder "ostatnio zaimportowane"
  • Angel_of_Death lubi to

#79 dexter77

dexter77
  • 120 postów

Napisano 29 października 2015 - 20:31

Jak większość przedmówców również wręczyłbym "oskara" autorowi aplikacji. Kilka dni temu z radością dokupiłem dodatkową przestrzeń na iCloud, po czym nastąpiło moje wielkie zdziwienie, kiedy okazało się, że zdjęcia MUSZĄ być na wszystkich urządzeniach, inaczej po prostu zostają usunięte (jak większość z nas błędnie założyłem, że zdjęcia będą lądować w chmurze, a na telefonie będę je sobie usuwał) :)

 

Naprawdę nie wiem jaki jest sens i założenie takiej aplikacji w obecnych czasach :) Opcja optymalizacji telefonu to jakieś nieporozumienie, ponieważ nie działa jak powinna. Jeśli ktoś posiada np. 200 GB przestrzeni na icloud (a telefon 64 GB) to nawet jej nie wykorzysta na zdjęcia, ponieważ przy dojściu do pełnego dysku na telefonie już nie będzie co synchronizować ze względu na brak miejsca. Czyli tak naprawdę chmura obecnie posiada taką powierzchnię jak telefon (jeśli chodzi o zdjęcia), a nie taką jak sugeruje dysk :)))))

Powróciłem do Dropboxa, zdjęcia lecą w tle przez wi-fi lub pakiet danych, dostęp on-line, gdzie chcę i skąd chcę, możliwość pobierania oryginałów, a co najważniejsze usuwam z telefonu bez obawy, że usunąłem fotki również z chmury :) Może kiedyś się doczekam normalnego podejścia w icloud :) pzdr


Użytkownik dexter77 edytował ten post 29 października 2015 - 20:32


#80 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2015 - 16:56

Opróżnij kosz i folder usunięte w aplikacji zdjęcia. Możesz tez sprawdzić folder "ostatnio zaimportowane"

Kosz opróżniony, folder "Ostatnio usunięte" również, brak rezultatów... Chyba, że muszę czekać niby 30 dni tak jak się w niektórych przypadkach pojawia komunikat? :(



#81 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 30 października 2015 - 17:00

Najprościej będzie jak zalogujesz się na www.icloud.com i tam zobaczysz czy nie ma tych zdjęć.

Jeśli wyłączysz Bibliotekę Zdjęć, będziesz musiał czekać 40 dni na jej usunięcie (nie da się szybciej). Poza tym wyłącz w aplikacji Zdjęcia w Macbooku żeby Ci z automatu importował wszystko do Biblioteki Zdjęć. Ręcznie też można dodawać tam zdjęcia, a dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i unikniesz w przyszłości takich wpadek.


Użytkownik Mariusz Piaścik edytował ten post 30 października 2015 - 17:01


#82 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2015 - 08:20

Problem polega na tym, że to są te same zdjęcia tylko miałem ustawione w Nikonie, żeby zapisywał je jednocześnie jako JPG+NEF, więc to samo zdjęcie było w dwóch formatach, stąd ciężko powiedzieć czy nadal tam są, czy nie :P Te zdjęcia były zaimportowana na MBP i wysłane do chmury. Z MBP NEFy zostały usunięte, ale niestety nie zaowocowało to usunięciem z iCloud. Teraz tylko pytanie jak się pozbyć NEFów z chnury? :P 

Powiem wam szczerze, że odkąd Jobs nie trzyma nad tym wszystkim łapy to jakość produktów Apple zaczyna pomału zmierzać w kierunku konkurencji... Apple staje się za czasów Cook'a firmą gdzie produkt najwyższej jakości nie jest priorytetem, liczy się zysk i jak najwyższa marża. iCloud, to co odwalili z Apple TV 4G to jakaś kpina :( Znajdzie się oczywiście więcej "kwiatków".


Użytkownik Angel_of_Death edytował ten post 04 listopada 2015 - 08:22


#83 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 11 listopada 2015 - 23:02

Witam serdecznie,
Mam chyba dość nietypowy problem.
Mam iPhone 128GB który zgrywa automatycznie zrobione zdjęcia i filmy na iCloud (mam płatna wersje).
Mój MacBook ma dysk 256GB (z czego 20 GB wolnego). Mam jeszcze tablet z 16GB.

Na dysku zewnętrznym trzymam ok 30 GB zdjeć.

Co chciałbym osiągnąć?
- wgrać wszystkie fotki z dysków zewnętrznych do iClouda,
- ustawić iPada oraz MacBooka żeby duże warianty zdjeć trzymał na iCloud - a na dysku lokalnym tylko zajawki/podglądy tych zdjeć z iCloud
- wszystkie fotki chciałbym żeby były widoczne na wszystkich moich urządzeniach.

Czy mógłbym prosić o informacje jak to zrobic?

Z góry dziękuje za pomoc

#84 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 listopada 2015 - 07:56

Jeśli masz Macbooka, wchodzisz do aplikacji "zdjęcia", importujesz wszystko, co masz, a następnie w ustawieniach zaznaczasz, że ma optymalizować dysk macbooka, a oryginały trzymać w iCloud. Proste.



#85 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 11:21

OK działa, dziękuję za informację :)

 

Mam jeszcze pytania:

1. jak ustawić foldery dla zdjęć np.: ślub, urodziny, wakacje - i w nie wgrać fotki?

2. jak zaimportować te zdjęcia? Da się bezpośrednio z dysku zewnętrznego?



#86 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 listopada 2015 - 16:48

Tak.

Wchodzisz w Zdjęcia. Na samej górze masz przysisk "Albumy". Dalej też na górze +, jak go klikniesz mozesz utworzyć album.

Żeby zimportować, klikasz Plik-Importuj i dalej wg wskazowek



#87 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 16:56

Jak sprawdzić, w którym folderze przechowywane są zdjęcia i jak całkowicie wyłączyć ich przechowywanie na Macbooku?

#88 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 listopada 2015 - 16:58

Jak sprawdzić, w którym folderze przechowywane są zdjęcia i jak całkowicie wyłączyć ich przechowywanie na Macbooku?

 

 

Musisz wejść do folderu "Obrazki". Znajdziesz tam plik "Biblioteka Zdjęć". - to on przechowuje wszystkie lokalne zdjęcia na dysku.



#89 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 14 listopada 2015 - 10:58

Czyli jak utworzę nowy album - "przeciągnę" do niego fotki - to będę miał je w albumie.  MacBook sam je wgra do iCloud, tak?

 

Tak jak pisałem, mam mało miejsca na HDD. Czy jak tak będę importował - to nie skończy mi się miejsce? 

 

 

ps. te zdjęcia są w oryginalnej wielkości/rozdzielczości wgrywane na iCloud tak? Nie kompresują się itp?

 

Dziękuje bardzo za pomoc :)))


Moje pytanie się bierze z tego:

 

icloud.png

 

 

 

Zdjęcia na HDD zajmowały ok 8 GB - a kopiuje się 400MB.... :)

 

ps. wszystko mam poprawnie ustawione? 

 

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc



#90 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 14 listopada 2015 - 14:28

Ustawione masz dobrze, ale nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie ile miejsca zajmie Ci na dysku Biblioteka Zdjęć. Nie eksperymentowałem z tak dużą ilością zdjęć. U mnie na wszystkich urządzeniach jest około 1,8 GB. Nie wiem, co dzieje się w przypadku kiedy na którymś urządzeniu wgrasz większą ilość zdjęć.

Moje osobiste zdanie jest takie, że przechowywania wszystkich zdjęć usługi Apple po prostu nie nadają się. Dużo lepsze są Google Zdjęcia - choćby z tego powodu, że nie musisz tych zdjęć trzymać na dysku wszystkich urządzeń (co jest chore w przypadku Apple).



#91 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 27 listopada 2015 - 17:40

Mam taki problem ze zrobilem kilka zdjec tel i nie wszystkie pojawily sie na moim iPadzie i tez inne pojawily sie na iMacu, dodatkowo teraz zrobilem zdjecie i od kilku h dalej nie mam na Imacu ani iPadzie, na icloud.com jest ? moj strumien zdjec itp wlaczony jest.

 

Druga sprawa, mam kilka zdjec na iPadzie ktorych nie mam na iPhonie co zrobic zeby one byly tak samo na iPhonie? z iphone moglem je usunac wczesniej albo co bo nie wiem


<p>Komputer:  iMac 21.5 Late 2011 Telefon:  iPhone 7 PLUS —-> xs max Tablet:  iPad Pro

#92 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 27 listopada 2015 - 18:04

Przede wszystkim wyłącz "mój strumień zdjęć". Na wszystkich urządzeniach (!!!) włącz "Biblioteka Zdjęć". Dopiero wtedy wszytkie zdjęcia zsynchronizują się ze sobą. Jak nie pomoże to zrestartuj wszystkie urządzenia (u mnie zazwyczaj pomaga w macbooku kiedy nie chce pobrać jakiegoś zdjęcia).



#93 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 28 listopada 2015 - 10:45

Co robi w ogole ten strumien zdjec, poki co wyłączyłem ale nie widze roznicy, nowych fotek dalej nie mam chodz wczesniej mi sie wgrywaly, cos mi sie pomieszalo, wolne miejsce mam itp

 

na kazdym z mooch urzadzen kazdy cos wysyła, np. na iMac wysyla sie 350 rzeczy tylko jakich i gdzie?


Użytkownik eviltomek edytował ten post 28 listopada 2015 - 10:46

<p>Komputer:  iMac 21.5 Late 2011 Telefon:  iPhone 7 PLUS —-> xs max Tablet:  iPad Pro

#94 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2015 - 14:29

Co robi w ogole ten strumien zdjec, poki co wyłączyłem ale nie widze roznicy, nowych fotek dalej nie mam chodz wczesniej mi sie wgrywaly, cos mi sie pomieszalo, wolne miejsce mam itp

 

na kazdym z mooch urzadzen kazdy cos wysyła, np. na iMac wysyla sie 350 rzeczy tylko jakich i gdzie?

 

https://www.apple.co.../icloud/photos/



#95 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 01 grudnia 2015 - 17:02

Zauważyłem dzisiaj dziwną rzecz. Postanowiłem zrobić porządki w zdjęciach i usunąć tzw. śmieci. Wydawało mi się, że na komputerze będzie wygodniej to zrobić, więc zabrałem się za robotę. Wyrzuciłem całkiem sporo zdjęć, myśląc że te same zdjęcia usuną się na wszystkich urządzeniach. Zdziwiłem się bardzo, kiedy zajrzałem do iphona. Nic się nie zmieniło. Żadne zdjęcie które skasowałem w aplikacji Photos na Macu nie usunęło się z iphona. Nie wiem, czy to jakiś błąd, czy to kwestia tego, że włączoną miałem opcję zachowującą oryginalne zdjęcia w iphonie (bez optymalizowania)...



#96 ycbo

ycbo
  • 96 postów
  • SkądWstyd się przyznać

Napisano 04 grudnia 2015 - 13:39

Mnie po usunięciu na Macu usuwają się na iCloud i iPhone, usunięcie na którymś z urządzeń usuwa na wszystkich.

Sprawdziłem i z jednym lub kilkoma nie ma problemu lecz kiedy na Macu wywaliłem 150 szt. to synchronizacja po WiFi trwała cztery godziny ale znikają.

Na iCloud przenoszą się do usuniętych na 30 dni, na iPhone mogę je usunąć z usuniętych.

Na razie pozostawiam Bibliotekę zdjęć włączoną bo odpowiada mi to że na iPhone i na Macu mam na bieżąco to samo jednak nie traktuję iCloud jak chmury bo ona chmurą nie jest. iCloud drive wyczyściłem bo to dopiero jest kpina z pojęcia chmura. Na pewno mają z tym problem natury pojęciowej i nie mam złudzeń że sobie z tym poradzą i coś zmienią bo zwyczajnie tego nie rozumieją albo nie potrafią tak jak z systemem na iOS wydają kolejne Bety nie pozbawione poprzednich wad.



#97 xperek

xperek
  • 250 postów
  • SkądLisów

Napisano 07 grudnia 2015 - 22:46

Ja mam taki problem że jak próbuje włączyć Bibliotekę Zdjęć iCloud wyskakuje mi komunikat: Biblioteka zdjec icloud dostepna jest tylko na woluminach w formacie Mac Os Standard i Mac Os Extended.

 

Mam Macbooka Air z dyskiem 64GB dlatego całą bibliotekę zdjeć (ok 70 GB) przeniosłem na dysk zewnętrzny.

Czy gdybym np przesłał ją w całości na iCloud Drive to czy będzie się mogła połączyć z tą Biblioteką Zdjęć iCloud?

Wiem że mogę sformatować dysk w formacie Mac Os, ale czy istnieje jakieś inne rozwiązanie? 

 

Pozdrawiam


   "Konieczne będzie jedynie noszenie ze sobą niedrogiego urządzenia, nie większego niż zegarek. Jego posiadacz będzie mógł słyszeć rozmówcę, gdziekolwiek się znajdzie, na morzu czy na lądzie, poprzez tysiące mil"  


#98 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 08 grudnia 2015 - 08:42

Po co na chcesz ją wysyłać na iCloud drive? Jest przecież iCloud, a tam zdjęcia... 



#99 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 28 grudnia 2015 - 12:32

Podpinam się pod pytanie. Zrobilem zdjęcia iPhonem ale nie widzę ich na iPadzie i na Maku.....co jest grane? Ktoś miał podobny problem? 



#100 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2015 - 15:10

Zauważyłem u siebie podobną przypadłość, jeśli mam włączone oszczędzanie baterii. Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonej tej funkcji. Poza tym iPhone chyba nie wysyła zdjęć, jeśli poziom naładowania baterii jest zbyt niski.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych