Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#26 skowrop

skowrop
  • 62 postów

Napisano 12 kwietnia 2015 - 09:23

włączyłem biblioteke icloud na iphone i zniknał mi strumien zdjec, ktory mam na 2 pozostalych urzadzeniach ios. Zdjecia (program) na macbook air przestaly pokazywac strumien z 2ch pozostalych urzadzen ios. Nie wiecie jak to usystematyzować ? Mam kupione 20GB icloud i nie moge uruchomic biblioteki na dwoch pozostalych uradzeniach bo nie pomieści  się to w icloud. Obecnie zdjecia z iphone ida strumieniem do 2ch urzadzen ios i macbook air, ale te 2 urzadzenia ios nie generuja strumienia do iphone  z biblioteka icloud ani do macbook.



#27 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 26 kwietnia 2015 - 08:08

iCloud jest do kitu. Wszystkie zdjęcia zrobione iPhonem uploadują się na iCloud, ale niestety nie możesz ich skasować z iPhone, bo od razu skasują się z chmury. Bzdura jakich mało. Liczę, że Apple zrobi coś na zasadzie OneDrive. Mogę zwolnić pamięć iPhone'a, a zdjęcia bez problemu przeglądam sobie na OneDrive, gdzie obecnie mam 1TB pamięci.

 

Niestety zgadzam się z Tobą. Też uważam, że cały ten iCloud jest do dupy... Usługa Google jest dużo bardziej przemyślana. Jak zdjęcia zsynchronizują się z chmurą, można usunąć je z telefonu, ale nadal pozostają w chmurze. Mało tego - ma się do nich taki sam dostęp jak do zdjęć fizycznie zapisanych w telefonie (można udostępniać, edytować, itd)...

Nie wiem jaki sens jest w takim razie usługi iCloud, jeśli nie mogę skasować zdjęć z telefonu...



#28 petryczk

petryczk
  • 85 postów

Napisano 26 kwietnia 2015 - 18:38

Ja się dołączę do pytań - problem jest taki, że nagle (od 3 dni) a u żony od ponad tygodnia nie synchronizuje się program Zdjęcia z iCloud :( Czyli na iPhonie są wszystkie zdjęcia które robię, te same są widoczne na iPhadzie i widzę je też w iCloud (przez www) a na MacBooku Pro nie :( o co chodzi???



#29 maclaren2

maclaren2
  • 36 postów
  • SkądKutno

Napisano 28 kwietnia 2015 - 21:25

Mam włączoną bibliotekę zdjęć iCloud zarówno na iPhonie jak i na Macu (aplikacja zdjęcia z zaznaczoną opcją: "pobieraj oryginały na tego Maca"). Skończyło mi się miejsce w tej usłudze. Rozumiem więc, że jeśli usunę zdjęcia na iPhonie miejsce w ICloud się zwolni, a zdjęcia na komputerze pozostaną? 



#30 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 01 maja 2015 - 13:17

Nikt nie wspomnial o dosc istotnym minusie, mianowicie braku synchronizacji biblioteki twarzy. Zaplacilem za 200GB w iCloud, wlaczylem biblioteke i na laptopie nie pokazuje twarzy dodanych w Macu Mini. Dla mnie to powazny minus i raczej nie przedluze subskrypcji.

#31 beerkov

beerkov
  • 1 postów

Napisano 30 maja 2015 - 10:50

Chciałbym podzielić się wczorajszym doświadczeniem z importowaniem filmów z biblioteki zdjeć. Mianowicie zauważone niedogodności: prędkość pobierania (przy symetrycznym łączu 50Mb) wynosiła max 187KB, po trzech minutach komunikat "ściąganie nie powiodło się". Przeglądarka to firefox a wielkość pliku 1GB, iPhone 6. Oczywiście nie ma mowy o pojawieniu się tych plików w strumieniu zdjeć. Brak możliwości synchronizacji zdjeć jeżeli używamy biblioteki na iCloud skutecznie uniemożliwił mi pobranie przez usb czy wifi (sync). Pomyślałem, że w takim razie wyłącze optymalizacje zdjeć pobiorę oryginały na iphonea i wyłącze bibliotekę a potem sync po kablu lub import przez PC. Pomysł dobry ale przy pojemności 16 GB pamięci musiałbym robić spore porządki (co i tak uczyniłem) żeby pobrać dwa pliki o łacznej wadze 2 GB. skończyło się tak, że pobrałem wszystkie zdjęcia z biblioteki przez www iCloud na PC co jest bardzo żmudną czynnością, ponieważ nie ma opcji zaznacz wszystko, porządek na iPhone i oryginały do jego pamięci. Potem wyłączyłem bibliotekę iCloud i pobrałem przez kabel (wtedy odblokowuje się widzialność dysku iPhone pod PC). Nie wiem czy inni użytkownicy mieli takie problem z dużymi plikami ale do czasu poprawy funkcjonalności biblioteki nie ma co zawracać sobie nią glowy.

Użytkownik beerkov edytował ten post 30 maja 2015 - 10:56


#32 luffa

luffa
  • 118 postów

Napisano 01 czerwca 2015 - 21:03

czy istnieje możliwość przesyłania (najlepiej automatycznego, na bierząco) zdjęć na iCloud używając do tego sieci LTE? 

jeśli nie, to czy w Onedrive (kilkukrotnie wcześniej tu wymienianym) taka usługa jest dostępna? ewentualnie jakaś inna alternatywa to umożliwiająca? 

pytam bo mam dylemat. miałem ostatnio wypadek z iPhonem przez co straciłem wszystkie swoje zdjęcia (brak dostępu do wifi, laptopa itp..), taka usługa by mnie uratowała, w przeciwnym wypaku będę musiał zmienić telefon, a chce zostać przy iOS... 

 

PS jailbreak wchodzi w grę, więc jeśli taką opcje umożliwia to proszę to uwzględnić.



#33 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 12 czerwca 2015 - 08:06

Dropbox na pewno to umożliwia.



#34 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 12 czerwca 2015 - 09:42

mam onedrive i istnieje mozliwosc synchro po lte - jedyna uwaga to ze nie zrobi tego ponizej 20% beterii


  • luffa lubi to

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#35 luffa

luffa
  • 118 postów

Napisano 12 czerwca 2015 - 20:41

mam onedrive i istnieje mozliwosc synchro po lte - jedyna uwaga to ze nie zrobi tego ponizej 20% beterii

dzięki :) 



#36 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 17 czerwca 2015 - 15:54

Po kilku tygodniach używania ZDJĘĆ iCLOUD wyłączyłem je zupełnie.

Będąc poza domem, mając ze sobą przenośny internet i ograniczony pakiet, można bardzo szybko się go pozbyć. 

 

Zrobiłem kilkanaście zdjęć, dwa filmy i do rana iPhone przetransmitował prawie 6GB danych. Nie ma żadnej kontroli nad tym kiedy to się wysyła i kiedy odbiera.

Robiąc zdjęcia w iPhonie nie ma możliwości ich skasować, by zostały w bibliotece. Nawet przy wyborze OPTYMALIZUJ DYSK i tak zdjęcia wykonane tym urządzeniem są zachowane w oryginale.
Dla mnie jedyne słuszne rozwiązanie to aplikacja PhotoSync. Synchronizuję zdjęcia i filmy kiedy chcę, z dowolnego miejsca na dysk Synology, który automatycznie przez usługę CloudStation rozsyła mi je na wszystkie urządzenia (OSX i Windows). 
Można też synchronizować do DropBoxa i bezpośrednio do komputera. Zsynchronizowane zdjęcia mogę natychmiastowo usunąć z iPhone.
 


Użytkownik untaztood edytował ten post 17 czerwca 2015 - 15:55

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#37 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwca 2015 - 11:38

Po kilku tygodniach używania ZDJĘĆ iCLOUD wyłączyłem je zupełnie.
Będąc poza domem, mając ze sobą przenośny internet i ograniczony pakiet, można bardzo szybko się go pozbyć.


Jeżeli przenośny internet jest po WiFi to czemu się dziwisz, skąd iPhone ma wiedzieć, że jesteś na przenośnym internecie a nie w domu? Na żadnym urządzeniu nie da się tego rozróżnić i obojętnie z czego będziesz korzystał to przy automacie WiFi to wifi.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#38 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 25 czerwca 2015 - 19:54

Jeżeli przenośny internet jest po WiFi to czemu się dziwisz, skąd iPhone ma wiedzieć, że jesteś na przenośnym internecie a nie w domu? Na żadnym urządzeniu nie da się tego rozróżnić i obojętnie z czego będziesz korzystał to przy automacie WiFi to wifi.

 

 

 

Da się. W CloudStation na iOS możesz wybrać nazwy sieci WIFI po jakich jest synchronizacja. A nawet po geolokalizacji. 
W innych przypadkach nie ma synchro i tyle.


Użytkownik untaztood edytował ten post 25 czerwca 2015 - 19:54

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#39 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2015 - 21:32

Da się. W CloudStation na iOS możesz wybrać nazwy sieci WIFI po jakich jest synchronizacja. A nawet po geolokalizacji.
W innych przypadkach nie ma synchro i tyle.


Ale to program a nie system i do tego musisz mieć urządzenie od Synology. Jednak 98% ludzi korzysta z OneDrive, Dropbox czy iCloud.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#40 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2015 - 23:21

Ile wam trwało przesyłanie zdjęć do icloud? Mam 35 GB zdjęć i przesyła już 10h  i dopiero w 30% poszło. 

Mam szybki internet z UPC gdzie up mam 2Mb/s Strasznie długo to trwa. 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#41 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 września 2015 - 00:52

Ile wam trwało przesyłanie zdjęć do icloud? Mam 35 GB zdjęć i przesyła już 10h  i dopiero w 30% poszło. 

Mam szybki internet z UPC gdzie up mam 2Mb/s Strasznie długo to trwa. 

 

Te sieciowe usługi Apple działają nierówno - jednego dnia idzie błyskawicznie, innym razem wlecze się jak diabli.

Poza tym system chyba celowo nie wykorzystuje możliwości łącza, to ma być taka usługa działająca w tle, żeby nie blokować innych funkcji komputera.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 19 września 2015 - 00:55


#42 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2015 - 12:34

A może mi ktoś wyjaśnić jak działa ta optymalizacja? Bo ta MacBooku mam oryginały na dysku. Ale na iPhonie mam włączona optymalizacje. Czyli rozumiem ze na telefonie nic nie jest trzymane tylko przeglądanie odbywa sie na podstawie podglądu z chmury? Czy może jak zaczynam przeglądać zdjęcia to sie scigają na telefon a jak kończę to sie kasują? Bo zauważyłem ze codziennie mi znika trochę miejsca na telefonie.

Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#43 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 20 września 2015 - 12:46

A może mi ktoś wyjaśnić jak działa ta optymalizacja? Bo ta MacBooku mam oryginały na dysku. Ale na iPhonie mam włączona optymalizacje. Czyli rozumiem ze na telefonie nic nie jest trzymane tylko przeglądanie odbywa sie na podstawie podglądu z chmury? Czy może jak zaczynam przeglądać zdjęcia to sie scigają na telefon a jak kończę to sie kasują? Bo zauważyłem ze codziennie mi znika trochę miejsca na telefonie.

Optymalizacja pozostawia w pamięci IP zdjęcia zajmujące mniej pamięci oryginały przechowywane na icloud, po kliknięciu takiego zdjęcia na IP zostaje pobierana pełna wersja widać też stan pobierania - kółko w dolnym rogu


Ile wam trwało przesyłanie zdjęć do icloud? Mam 35 GB zdjęć i przesyła już 10h  i dopiero w 30% poszło. 

Mam szybki internet z UPC gdzie up mam 2Mb/s Strasznie długo to trwa. 

tak długi czas pobierania jest możliwy przy pierwszej wysyłce do iclud kolejne powinny śmigać bez problemów.



#44 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2015 - 16:31

No dobra ale po tym jak kliknę na powiedzmy 300 zdjeć to mi je pobierze i w pamięci zajmie mi około 1 GB. Czy po zamknięciu aplikacji zdjecia zwolni mi ta pamięć? Bo jeśli nie to przy dłuższym przeglądaniu zdjeć zawali mi cała pojemność iPhone.

Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#45 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 20 września 2015 - 18:33

Niestety nie. Zauważyłem, że te "miniaturki" to nie takie miniaturki. Czasami jak synchronizuję zdjęcia z Google, nagle wyskoczy mi jakieś zdjęcie (przesłane już dawno temu) z informację o konieczności ponownej synchronizacji. Wówczas mam w Google dwa takie same zdjęcia. To, co je rozróżnia to właśnie wielkość. Oryginał ma np. 1,8 MB, a duplikat 1,2 MB - więc ta różnica nie jest aż taka duża...



#46 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 września 2015 - 11:07

Ja z kolei mam innym problem i nie wiem jak go rozwiązać. Rodzice posiadają iPada Air 2. Wcześniej mieli iPada 3. Zgrałem wszystkie zdjęcia z iPada 3 na mojego iMac'a do iPhoto. Następnie zsynchronizowałem iPada Air 2 z iPhoto poprzez iTunes (zdjęcia i albumy powróciły). Chce aby wszystkie zdjęcia, które posiadają na iPadzie były przechowywane na iCloud bo razie jakiejś awarii stracą je wszystkie. Zakupiłem im chmurę 50 GB i chciałem włączyć Bibliotekę iCloud.

iOS 9 wyświetlił mi komunikat, że wszystkie zdjęcia zostaną usunięte z iPada... O co chodzi ?! 


Apple iMac 27" i5 late 2012 Apple MacBook Pro 13" Retina i5 2.5Ghz 8GB RAM 128GB SSD Apple iPhone 5 GB 16GB Apple iPod Video 30GB Black + AKG Q430

#47 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 22 września 2015 - 11:12

Ja z kolei mam innym problem i nie wiem jak go rozwiązać. Rodzice posiadają iPada Air 2. Wcześniej mieli iPada 3. Zgrałem wszystkie zdjęcia z iPada 3 na mojego iMac'a do iPhoto. Następnie zsynchronizowałem iPada Air 2 z iPhoto poprzez iTunes (zdjęcia i albumy powróciły). Chce aby wszystkie zdjęcia, które posiadają na iPadzie były przechowywane na iCloud bo razie jakiejś awarii stracą je wszystkie. Zakupiłem im chmurę 50 GB i chciałem włączyć Bibliotekę iCloud.

iOS 9 wyświetlił mi komunikat, że wszystkie zdjęcia zostaną usunięte z iPada... O co chodzi ?! 

proponuję aby wszystkie zdjęcia które mają być na ipadzie wrzuć z maca tam gdzie masz je zgrane do icloud przez www.icloud.com wówczas jak na ipadzie włączysz icloud to synchronizuje całość na ipada 



#48 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 22 września 2015 - 17:04

Namieszałeś z tym iMac-iem... Było trzeba po prostu włączyć bibliotekę zdjęć w ich ipadach. Niestety iCloud nie działa tak samo, jak chmura Google, że możesz dorzucać zdjęcia z dowolnego urządzenia. Niestety na wszystkich urządzeniach, które mają to samo konto wszystko musi być identycznie (zdjęcia). Jeśli nie jest to robi się bałagan. Rozłącz WSZYSTKIE konta od iCloud (musisz to zrobić, bo inaczej iCloud będzie na bieżąco synchronizować z kontem podłączonym). Zrób kopię zdjęć na dysk, usuń zdjęcia z ipadów, wrzuć te z kopii do iCloud.com i dopiero wtedy podłącz konta w ipadze.

W ogóle przy większej ilości urządzeń proponuję zainstalować rodzicom aplikację Google zdjęcia. Jest bezpieczniejsza niż iCloud (przede wszystkim na urządzeniach nie musi być dokładnie tych samych kopii - a nawet w ogóle nie musi być zdjęć w ipadze. Można je wszystkie usunąć i pozostają w chmurze).



#49 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 22 września 2015 - 18:04

Namieszałeś z tym iMac-iem... Było trzeba po prostu włączyć bibliotekę zdjęć w ich ipadach. Niestety iCloud nie działa tak samo, jak chmura Google, że możesz dorzucać zdjęcia z dowolnego urządzenia. Niestety na wszystkich urządzeniach, które mają to samo konto wszystko musi być identycznie (zdjęcia). Jeśli nie jest to robi się bałagan. Rozłącz WSZYSTKIE konta od iCloud (musisz to zrobić, bo inaczej iCloud będzie na bieżąco synchronizować z kontem podłączonym). Zrób kopię zdjęć na dysk, usuń zdjęcia z ipadów, wrzuć te z kopii do iCloud.com i dopiero wtedy podłącz konta w ipadze.

W ogóle przy większej ilości urządzeń proponuję zainstalować rodzicom aplikację Google zdjęcia. Jest bezpieczniejsza niż iCloud (przede wszystkim na urządzeniach nie musi być dokładnie tych samych kopii - a nawet w ogóle nie musi być zdjęć w ipadze. Można je wszystkie usunąć i pozostają w chmurze).

nie wydaje się abym zamieszał rozumiem że kolega ma zdjęcia zgrane na macu z innym id niż nowy ipad rodziców wrzucenie wszystkich zdjęć przez www.icloud.com na konto id rodziców jest w tym przypadku najłatwiejszym rozwiązaniem, następnie na ipadzie włączamy icloud i leci, to co kolega Mariusz pisze właściwie powiela się z tym co ja z tym że nie widzę potrzeby usuwania zdjęć z ipada, jak prześle z maca na icloud.com to samo się zsynchronizuje z tym co na icloud.com (zastąpi to co na ipadzie)



#50 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2015 - 09:25

A ja kto to jest z filmami kręconymi iphonem? Czy jeśli nakręcę filmik i on się zsynchronizuje z icloud to czy po tym czasie zwolni mi to miejsce na iphonie jeśli mam włączoną optymalizację dysku? 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych