Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#351 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 09:13

ad3- nie do końca, bo mogę pobrać ze strony tylko zdjęcia w pełnym rozmiarze w formacjie heic (tlyko otwierany na macu) na windows już nie, bo jak pobieram na windowsie wersja zgodna, to zdjęcie jest o połowę mniejsze w rozdzielczości... a w pełnej rozdzielczości mogę pobrać tylko oryginały zdjęcia z iloud na dysk... bez sensu to jest. 

jeśli miałbym się posługiwać tym tylko na macu to ok, ale jeśli chcę pobrać full rozdzielczość z iloud na dysk, skopiować na pendrive i np zrobić teściowi pokaz slajdów na windowsie to już tego nie zrobię... masakra 

Pobierz HEIC i skonwertuj na co tam chcesz, albo dodaj cos co je otwiera na Win. 

 

BTW, 1000 zdjęć z jednego wyjazdu..... miej litość nad teściem ;-)))



#352 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 09:31

Konwertowanie jednego ze skompresowanych formatów na drugi - raczej kiepski pomysł, bo autor chciał raczej zachować oryginalną jakość.


"It scrolls like butter" Steve Jobs

#353 robertkudelka

robertkudelka
  • 32 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 09:31

Geg
  • Filip454 lubi to

#354 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 10:45



Szczerze? Dla zachowania pełnej jakości, ja bym dał sobie spokój z jakąkolwiek chmurą i po prostu skopiował zdjęcia przez USB/apkę Zdjęcia - wtedy masz pewność, że jakość jest najwyższa (zaznaczasz opcję, żeby iOS zachowywał jpegi i heice).

 

Odpada, bo musiałbym w iphonie ustawić żeby trzymał oryginały, a na to w iphonie nie mam miejsca. Po to uruchomiłem zdjęcia icloud, żeby na telefonie mieć wszystko w miniaturkach, itlyko jak potrzebuję, dociągnąć z chmury na telefon :) 

 

Dobra, jeszcze raz od początku. Masz MacBooka więc podłączasz iPhona kablem i kopiujesz wszystkie zdjęcia na dysk przy użyciu aplikacji Pobieranie zdjęć (Image Capture). I już, masz zdjęcia na dysku.

 

Nie do końca, bo w iphonie mam ustawione Optymalizuj dysk, więc jak będę chciał je pobrać, to z telefonu na maca (kablem lub przez Airdrop) pobierze tylko miniatury, które są na telefonie - więc odpada. To miało by sens gdybym miał włączone pozostaw oryginały na iphonie. Kiedyś dokładnie tak robiłem, ale nie starczało miejsca i musiałem wiele zdjęć z telefonu wywalać bo brakowało miejsca. 

 

 

 

Teraz jeżeli chcesz je władować do aplikacji Photos to masz 2 wyjscia. Albo zrobić tak że kopiują się do biblioteki, wtedy możesz skasować oryginały z dysku bo one będą w bibliotece, albo nie kopiować i kazać aplikacji Photos korzystać ze zdjęć w oddzielnym katalogu. Takie rozwiązanie jest i tak kiepskie bo oprócz zdjęć, Photos zrobi mnóstwo miniatur które będą zajmować kilka GB. 

Możesz też te zdjęcia posegregowane w katalogi przegrać na dysk zewnętrzny.

 

 

 

 

To wiem- nie korzystam w ogóle na macu z programu Zdjęcia. Trzymam najpotrzebniejsze zdjęcia w katalogach i używam programu LilyView do przeglądania. Czasem na potrzeby pokazu sladjów, który fajnie działa w "Zdjęciach" importuję jakiś katalog (w ustawieniach mam wyłączone kopiowanie do biblioteki) po zrobieniu pokazu slajdów wywalam te zdjęcia z aplikacji wraz z miniaturkami, i zdjęcia nadal leżą w katalogu na dysku. 


 

 

BTW, 1000 zdjęć z jednego wyjazdu..... miej litość nad teściem ;-)))

 

Spokojnie nie chcę pokazywać mu wszytskiego-  chcę za to mieć wszytsko w pełnej jakości na dysku zewnętrznym :) a w telefonie chcę mieć wszytsko, ale w miniaturkach- taki zbieracz ze mnie;) 



#355 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 12:26

Czyli masz w bibliotece pliki jako HEIC.
Zainstaluj iClouda na Windows i pobierz cala bibliotekę zdjęć. Win pobiera jako jpg.

Rozdzielczość dla HEIC'ów zamienionych na jpgi pozostaje ta sama. 

 

File Name                       : IMG_3525.HEIC

File Size                       : 1996 kB

Image Width                     : 4032
Image Height                    : 3024
Image Size                      : 4032x3024
 
 
File Name                       : IMG_3525.jpg
Compression                     : JPEG (old-style)
mage Width                     : 4032
Image Height                    : 3024
Encoding Process                : Baseline DCT, Huffman coding
Bits Per Sample                 : 8
Color Components                : 3
Y Cb Cr Sub Sampling            : YCbCr4:2:0 (2 2)


#356 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2019 - 18:12

To jeżeli masz włączoną bibliotekę zdjęć na iPhonie to włącz i na Macu, zdjęcia ci się tam pobiorą i będziesz mógł przerzucić je na dysk zewnętrzny.


  • Filip454 lubi to

#357 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 20:59

To jeżeli masz włączoną bibliotekę zdjęć na iPhonie to włącz i na Macu, zdjęcia ci się tam pobiorą i będziesz mógł przerzucić je na dysk zewnętrzny.

 

Nie chcę na Macu mieć wszystkich zdjęc, które robię iphonem. A dodatkowo, tych zdjęć jest dużo, a dysk w macbooku mam 256GB, z czego niewiele wolnego miejsca. 

 

A jeśli na Widnowsa zainstaluję icloud i pobiorę całą bibliotekę zdjęć, to jest prawie 10  000zdjęć i filmów... a dodatkowo bez sensu, żebym pobierał 10 000 zdjęć z całej biblioteki, jeśli chcę pobrać na kompa w pełnej jakości tylko 1000 z wakacji;) te stare zdjęcia, które mam w chmurze już są skatalogowane na dysku zewnętrznym:) 



#358 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 03 września 2019 - 16:44

Pytanie dla użytkowników Zdjęć Google- jeśli teraz mam w iphonie aktywną optymalizację dysku, i włączę sobie zdjęcia google, w pełnej jakości (wykupię pakiet 200GB) to czy z telefonu wyślą się zdjęcia w pełnej jakości (które są przechowywane w icloud) czy te miniaturki, które mam w iphonie? 

Czy ktoś to sprawdzał? bo obecnie zdjęcia w iphonie (z włączoną optymalizacją) zajmują 2,2 GB a realnie w pełnej jekości to jest ok 60GB zdjęć, to pytanie co się wyśle do google...?jeśli zdjęcia z telefonu to bez sensum chyba że to inteligenty system i wysyłając do google pociągnie to z biblioteki icloud...



#359 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 września 2019 - 18:32

Nie wyślą się w pełnej jakości bo ich tam nie ma. Jak chcesz się przerzucić na Google to przegraj wszystkie zdjęcia na dysk, wrzuć do Google Photos i potem je skasuj z dysku. Będą widoczne na wszystkich urządzeniach bez zajmowania miejsca.



#360 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 06 września 2019 - 09:18

[...]Będą widoczne na wszystkich urządzeniach bez zajmowania miejsca.

Będą widoczne miniatury.... jak klikniesz to pobierze większe.... oh wait... to to samo co w iCloud ;-)



#361 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2019 - 14:55

Nie to samo. Przy dużej bibliotece iCloud zawali ci dysk miniaturami, Google Photos tego nie robi.



#362 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 06 września 2019 - 19:04

"Google Photos tego nie robi."

A gdzie są miniatury od google photos?



#363 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2019 - 03:05

Google Photos wszystko ciągnie z Internetu. Oczywiście buforuje sobie dane ale jest tego dużo mniej niż u Appla.



#364 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 07 września 2019 - 18:09

Czyli to samo ;-)



#365 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2019 - 15:55

Mówię ci że nie to samo a ty dalej się upierasz. Rób jak chcesz.



#366 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 09 września 2019 - 17:04

@Mil, teraz już na poważnie, google photos, też sobie buforuje miniatury i też zajmują one miejsce na dysku i tyle...



#367 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2019 - 15:35

Buforuje ale nie wszystkie, poza tym zajmują one znacznie mniej miejsca niż u Appla.

Podam ci przykład, moja biblioteka zdjęć zajmuje 30GB. Po wrzuceniu tego w aplikację Photos, biblioteka zajmuje już 40GB, 10GB to miniatury. 

Mam iPada 16GB, po włączeniu na nim biblioteki iCloud z optymalizacją dysku, iPad się zapchał, nawet miniatury pojawiały się po kilku sekundach.

Google Photos działa pięknie nawet z większą ilością zdjęć i zajmuje w tej chwili 400MB.

 

Takie są moje doświadczenia, spróbuj, Google Photos jest za darmo.


  • nuggie lubi to

#368 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2019 - 07:32

Jeżeli oryginalne zdjęcia zajmują 30GB a w Google Photos te same zdjęcia 400MB, to jasny sygnał, żeby nie używać, bo jakość będzie jak kpiną...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#369 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2019 - 15:14

Chyba czegoś nie zrozumiałeś. 400MB zajmuje aplikacja z miniaturami w pamięci iPada a nie biblioteka. Bez przesady.



#370 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2019 - 16:27

Chyba czegoś nie zrozumiałeś. 400MB zajmuje aplikacja z miniaturami w pamięci iPada a nie biblioteka. Bez przesady.

 

Ok, bo zrozumiałem, że 400MB wszystko. Zwracam honor :)

 

Ale 10GB na miniatury to trochę coś masz nie tak, bo u mnie miniatury plus kupa zdjęć i filmów z ostatniego tygodnia zajmuje w sumie 6 GB w telefonie. W bibliotece mam 35 tys. zdjęć i 1100 wideo, które zajmują w tej chwili ponad 300GB w wersji pełnej, więc nie wiem skąd masz 10GB miniatur, przy ośmiokrotnie mniejszej ilości zdjęć...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#371 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2019 - 14:29

Tak to wygląda na Macu, biblioteka jest większa o 10 GB niż same zdjęcia.

Apple jakiś czas temu w iOS przestało podawać ilość zajętego miejsca przez miniatury, nie wlicza ich w ilość zajętego miejsca. Niby sam sobie to zwalnia ale czasem mu to słabo wychodzi.



#372 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 16 września 2020 - 08:55

Cześć może ktoś pomoże wyłączyłem na macu zdjęcia z iCloud (jednoczenie usunąłem wszystkie z komputera) teraz ponownie chce zaznaczyć w ustawieniach przez konto 

zdjęcia wpisuje hasło dla potwierdzenia i nic się nie dzieje brak rekacji ktoś coś ?



#373 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 21:26

Hej, jestem tutaj nowy.

 

Mam około 20 tys fotek na PC z Windowsem i chce je wrzucić do iCloud, niestety apka na Windowsie nie daje rady...
macie jakiś pomysł jak można wgrać tyle fotek? do dyspozycji mam ewentualnie jeszcze iPhone jeżeli to coś pomoże.



#374 slice_style

slice_style
  • 13 postów

Napisano 28 września 2022 - 18:52

Hej, orientujecie się w jaki sposób najłatwiej zgrać zdjęcia z icloud/maca na dysk zewnętrzny tak, by zachować faktyczną datę zrobienia zdjęcia, a nie datą skopiowania? Próbowałem na kilka sposobów, ale za każdym razem przy dacie utworzenia wyskakuje data skopiowania zdjęcia na dysk (dzisiejsza, mimo że zdjęcie było zrobione np. w 2016 roku).

 

W skrócie- data utworzenia jest taka sama, jak data zmodyfikowania zdjęcia :/ Przy kilkudziesięciu tysiącach zdjęć, które chcę zgrać jest to niemały problem, z którym nie mogę sobie poradzić. 



#375 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2022 - 20:36

Data wykonania zdjęcia jest zapisana w EXIF i nie ulega zmianie przy eksporcie zdjęcia. Co można łatwo sprawdzić czy to w podglądzie czy w Finderze w widoku galeria. Jak się doda takie zdjęcie do Lightrooma, to też powinna być poprawnie odczytana. A że „kontenerek” na to zdjęcie został utworzony „teraz”, to zupełnie inna sprawa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych