Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#326 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 24 lipca 2019 - 13:15

Wysyłają się same, jak:
1) Nie ma włączonego oszczędzania baterii.

2) Najlepiej podłączyć telefon pod ładowarkę i wifi.


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#327 magicApple

magicApple
  • 44 postów

Napisano 10 sierpnia 2019 - 15:35

Mam pytanko odnośnie usługi iCloud Drive i aplikacji File na iOS. Generalnie jak wrzucę coś na dysk za pomocą strony www albo komputera to z automatu pojawia się jego dostępność na telefonie, przy czym dopóki plik nie zostanie pobrany jest widoczny w folderze ale folder nie zalicza tego pliku w liczbie plików którą pokazuje dla danego folderu. Idziemy dalej, klikamy na plik i tutaj pojawia się pierwsza ułomność Apple bo chciałbym móc podejrzeć plik online nie pobierając go na urządzenie. Plik został pobrany, zakończyłem go przeglądać i chciałem usunąć z urządzenia ale z automatu usunąłem go z iCloud Drive. Czy można usunąć plik tylko z urządzenia nie usuwając go z iCloud Drive? Czy jeżeli nie usunę tego i innych pobranych plików to czy same po jakimś czasie zostaną usunięte aby zoptymalizować miejsce na urządzeniu?

 

Co w przypadku jeżeli w iCloud mam 1 TB zdjęć i filmów? Całość na siłę będzie mi wpadać na telefon w formie skompresowanej? Urządzenie mam o pojemności 64 GB.

 

Kurde mega jestem zadowolony z systemu iOS i części ich aplikacji systemowych ale ta cała chmura od Apple to nadal jakieś kalectwo...



#328 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 sierpnia 2019 - 15:47

Dlatego ja używam zdjęć od Google i polecam to rozwiązanie. Icloud pod tym względem to jakaś porażka. Albo masz na wszystkich urządzeniach to samo albo wszystko sie wali.

iPhone 15 Pro


#329 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 19 sierpnia 2019 - 07:42

Dlatego ja używam zdjęć od Google i polecam to rozwiązanie. Icloud pod tym względem to jakaś porażka. Albo masz na wszystkich urządzeniach to samo albo wszystko sie wali.

Dobrze jest zrozumieć jak biblioteka zdjęć iCloud działa.... https://myapple.pl/f...ć-i-filmów/



#330 Paweł Kryczka

Paweł Kryczka
  • 17 postów

Napisano 25 sierpnia 2019 - 08:20

Witajcie. Mam pewniej problem/pytanie. Na telefonie wykupiłem sobie chmurę i włączyłem zdjęcia w icloud które się tam wysłały. Za kilka dni odbieram macbooka z naprawy i teraz mam pytanie. Muszę przywrócić na nim kpię zapasowa, na pewno na Macu mam inne zdjęcia niż na telefonie( chyba były ręcznie dogrywane z wcześniejszych komputerów) Jak zrobić by zdjęcia się ze sobą zsynchronizowany ? Tj. Te których nie mam na iPhonie się dograly z tymi co są na macbook i odwrotnie ?

#331 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 25 sierpnia 2019 - 09:41

Wszystko powinno się automagicznie połączyć. Słowo klucz - „powinno”.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#332 Paweł Kryczka

Paweł Kryczka
  • 17 postów

Napisano 25 sierpnia 2019 - 13:09

Zatem rozumiem iż na komputerze mam włączyć zdjęcia w icloud i powinny się na komputerze dograć zdjęcia z telefonu a na telefonie powinny wskoczyć zdjęcia z komputera tak abym na każdym urządzeniu miał wszystkie te same zdjęcia ?

#333 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2019 - 01:21

Tak. Oczywiście zalecam zrobić odpowiednie kopie zapasowe przed zaordynowaniem czegoś takiego. Tak na wszelki wypadek, gdyby iCloud miał gorszy dzień ;)


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#334 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 27 sierpnia 2019 - 14:55

Witam, 

 

po powrocie z wakacji, chciałem pobrać na komputer zdjęcia wykonane iphone xs, które już są w icloud. 

Mam problem, ponieważ podczas zapisywanie zdjęć na kmopie klikam pobierz

najbardziej zgodne, to zdjęcia pobrane na dysk, są moooocno okrojone. Zmniejszona jest 2 krotnie rozdzielczość, zmniejszona głębia w bitach...

nie rozumiem dlaczego. Jeśli potrzebuję zdjęcie w pełnej jakości, jak mam je teraz zapisać na dysku, żeby np wywołać lub zapisać na dysku zewnętrznym?

Dodatkowo, nie mogę tych zdjęć na pendrive nikomu dać z systemem Windows, bo tego oryginalnego foramtu nie da się na Windzie otworzyć... masakra


Użytkownik Mikus1987 edytował ten post 27 sierpnia 2019 - 14:56


#335 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 27 sierpnia 2019 - 17:30

To przestaw w telefonie żeby zapisywał zdjęcia w jpg, połowa problemów zniknie.



#336 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 27 sierpnia 2019 - 19:34

nie mogę, ponieważ wtedy nie można zapisywać np filmów w najlepszej jakości. To jest mega porąbane. 

Nawet jak pobieram te zdjęcia na maca ze storny, to jak pobieram oryginalne, to mają większą "wagę" i nie uwzględniają np 

założonego filtra w telefonie a jak pobieram najbardziej zgodne, to na macu zapisuje też jako HEIC, uwzględnia edycję zdjęcia zrobioną na iphonie

np. filtr czarnobiały itd, ale też "ważą" mniej... jaki to ma sens w tej sytuacji, jeśli robię fajne zdjęcia dobrym telefonem, a później nie mogę ich na kompie 

mieć w pełnej jakości, żeby zrobić na tv pokaz slajdów, albo dać do wywołania... W telefonie nie ma szans ich trzymać, bo minuta filmu zajmuje 400mb a zdjęcie ok 4mb... 

Kiedyś nie używałem zdjęć icloud, tylko zrzucałem na maca regularnie zdjęcia, i zapisywałem w folderach na macu i dysku zewnętrznym, i miałem wszystko w super jakości. 

Ale musiałbym mieć telefon chyba 1TB żeby te zdjęcia pomieścić itd, więc przeniosłem się na zdjęcia icloud z optymalizacją dysku, i teraz kompletnie nie rozumiem tej zasady. 

Jeśli np. Zaznaczę z wakacji 1000 zdjęć na stronie icloud, i kliknę pobierz, to czy pobierze mi tylko miniaturki, czy zdjęcia w pełnej jakości na kompa? no i dlaczego, zdjęcia które jakkolwiek edytuję na iphonie, ważą mniej niż bez edycji...

Czy znacie jakiś sposób, żeby zrobione zdjęcia iphonem, bez problemowo zapiać w pełnej jakości na kompie, poza wyłączeniem biblioteki i optymalizacji iphona? 



#337 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 27 sierpnia 2019 - 22:24

Funkcja „optymalizacja dysku” w przypadku biblioteki iCloud oznacza, że w TELEFONIE trzymane są miniaturki i całe zdjęcie jest dociągane z chmury, gdy jest potrzebne. Przy czym zachowywane tu są wszelakie edycje zdjęć, oczywiście z możliwością przywrócenia oryginału. Jeśli masz bibliotekę iCloud, to w chmurze zawsze są trzymane pełne wersje z historią edycji, niezależnie od ustawień na urządzeniu.

Ręczne pobieranie przez iCloud.com powoduje (przynajmniej u mnie) pobranie skompresowanej, mało użytecznej wersji. Jest to głupie, aczkolwiek spójne z zachowaniem Zdjęć w macOS (tam też domyślnie eksportowane są takie biedne wersje).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#338 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 04:08

nie mogę, ponieważ wtedy nie można zapisywać np filmów w najlepszej jakości. To jest mega porąbane.
Nawet jak pobieram te zdjęcia na maca ze storny, to jak pobieram oryginalne, to mają większą "wagę" i nie uwzględniają np
założonego filtra w telefonie a jak pobieram najbardziej zgodne, to na macu zapisuje też jako HEIC, uwzględnia edycję zdjęcia zrobioną na iphonie
np. filtr czarnobiały itd, ale też "ważą" mniej... jaki to ma sens w tej sytuacji, jeśli robię fajne zdjęcia dobrym telefonem, a później nie mogę ich na kompie
mieć w pełnej jakości, żeby zrobić na tv pokaz slajdów, albo dać do wywołania... W telefonie nie ma szans ich trzymać, bo minuta filmu zajmuje 400mb a zdjęcie ok 4mb...
Kiedyś nie używałem zdjęć icloud, tylko zrzucałem na maca regularnie zdjęcia, i zapisywałem w folderach na macu i dysku zewnętrznym, i miałem wszystko w super jakości.
Ale musiałbym mieć telefon chyba 1TB żeby te zdjęcia pomieścić itd, więc przeniosłem się na zdjęcia icloud z optymalizacją dysku, i teraz kompletnie nie rozumiem tej zasady.
Jeśli np. Zaznaczę z wakacji 1000 zdjęć na stronie icloud, i kliknę pobierz, to czy pobierze mi tylko miniaturki, czy zdjęcia w pełnej jakości na kompa? no i dlaczego, zdjęcia które jakkolwiek edytuję na iphonie, ważą mniej niż bez edycji...
Czy znacie jakiś sposób, żeby zrobione zdjęcia iphonem, bez problemowo zapiać w pełnej jakości na kompie, poza wyłączeniem biblioteki i optymalizacji iphona?


Przecież do nagrywania filmów są aplikacje - tam nagrasz w wyższym bitrate niż we wbudowanej apce (czyli w wyższej jakości).
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#339 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 09:09

Funkcja „optymalizacja dysku” w przypadku biblioteki iCloud oznacza, że w TELEFONIE trzymane są miniaturki i całe zdjęcie jest dociągane z chmury, gdy jest potrzebne. Przy czym zachowywane tu są wszelakie edycje zdjęć, oczywiście z możliwością przywrócenia oryginału. Jeśli masz bibliotekę iCloud, to w chmurze zawsze są trzymane pełne wersje z historią edycji, niezależnie od ustawień na urządzeniu.

Ręczne pobieranie przez iCloud.com powoduje (przynajmniej u mnie) pobranie skompresowanej, mało użytecznej wersji. Jest to głupie, aczkolwiek spójne z zachowaniem Zdjęć w macOS (tam też domyślnie eksportowane są takie biedne wersje).

 

Czy to oznacza, że mając uruchomione zdjęcia icloud, nie mam już w sumie sposobu, żeby na dysk maca zapisać zdjęcia i filmy zrobione telefonem w pełnej jakości? 

Bo tak zrozumiałem z tego wpisu... Mam np 1000 zdjęć z urlopu. Chcę je z icloud pobrać na dysk zewnętrzny w pełnej jakości, jak to zrobić?



#340 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 13:08

Przecież do nagrywania filmów są aplikacje - tam nagrasz w wyższym bitrate niż we wbudowanej apce (czyli w wyższej jakości).

 

 

Chcesz powiedzieć, że nie używasz systemowej palikacji do nagrywania filmów telefonem? 

Co może być wygodniejszego od systmowego aparatu? I jak jest możliwe, żeby wybierając teraz np w ustawieniach aparatu 

jakość nagrywania video 4K 60kl/s w aplikacji zewnętrznej nagrać film w jeszcze lepszej jakości? Chyba czegoś nie kumam w tym co napisałeś...



#341 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 13:34

Oficjalna aplikacja nagrywa wszystko w gorszym bitrate. Mnie to wystarczy jako argument. Niższy bitrate = gorsza jakość. Więcej klatek = potrzebny większy bitrate, żeby nie było artefaktów.

 

Chyba czegoś nie kumam w tym co napisałeś...

 

 

Masz prawo tego nie kumać, jeśli nie czytałeś nigdy o właściwościach klipów wideo. Nie każdy się tym interesuje. Polecam lekturę kilku pierwszych lepszych artykułów związanych z hasłem "bitrate" w Google.

 

Bitrate to po prostu przepływność. Większa ilość klatek i wyższa rozdzielczość wymaga wyższej przepustowości i przepływności (pojęcia dość tożsame ze sobą). Jeśli bitrate jest zbyt niski, to film jest po prostu kiepskiej jakości i występują w nim bloczki.


Użytkownik Filip454 edytował ten post 28 sierpnia 2019 - 13:37

"It scrolls like butter" Steve Jobs

#342 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2019 - 16:28

Systemowa aplikacja nagrywa FullHD z bitratem ok 15mb/s co jest w zupełności wystarczające.

Co do zdjęć to masz Maca czy coś z Windowsem? Jak Maca to przecież nie ma problemu, jak Windowsa to zainstaluj iCloud.

A jeszcze lepiej zacznij używać Google Photos, przynajmniej normalnie działa i jest lata świetlne przed Applem.



#343 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 16:44

Systemowa aplikacja nagrywa FullHD z bitratem ok 15mb/s co jest w zupełności wystarczające.

Co do zdjęć to masz Maca czy coś z Windowsem? Jak Maca to przecież nie ma problemu, jak Windowsa to zainstaluj iCloud.

A jeszcze lepiej zacznij używać Google Photos, przynajmniej normalnie działa i jest lata świetlne przed Applem.

 

Mam macbooka pro 2017, ale na nim nie włączałem funkcji biblioteki zdjęć icloud, bo mam zdjęć w iphonie ok 10000 a dysk w macu 256GB więc, nie zmieściłbym zdjęć. 

Dodatkowo, biblioteka zdjęć działa w macu na tyle do kitu, że dubluje zdjęcia. Mając je w folderach jeśli dodam do aplikacji zdjęcia, to zajmują 2x tyle miejsca bo są i w bibliotece i w folderze z którego je doddałem...Więc dla mnie bez sensu... 

 

Google photos? czy jeśli mam teraz np 10000zdjęć w iphonie, to mogę je wysłać do google? tam też są jakieś ograniczenia z tego co kojarzę, i pytanie czy również automatycznie wszystko co zrobię telefonem, lub zapiszę jako przesłane przez kogoś na mój telefon, pójdzie automatycznie do chmury, z której będę mógł zapisać to na macu albo windowsie w dowolnym momencie w pełnej jakości...?

 

I jest jeszcze jedna zaleta mimo wszytsko zdjęć icloud (chyba jedyna) opcja optymalizacji dysku iphone. Przy 64GB w iphone xs można to zapełnić bardzo szybko samymi zdjęciami. 


Użytkownik Mikus1987 edytował ten post 28 sierpnia 2019 - 17:52


#344 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 21:02

@Mikus1987

Przeczytaj to: https://myapple.pl/f...ć-i-filmów/



#345 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 21:47

@Mikus1987

Przeczytaj to: https://myapple.pl/f...ć-i-filmów/

 

 

Ok dziękuję, zabieram się za lekturę tego wątku :) 


Ok dziękuję, zabieram się za lekturę tego wątku :)

 

Nadal nie rozwiązuje to tego, co chciałļym wiedzieć:) ale już chyba mam pomysł na wypracowanie odpowiedniej metodologii pracy z tymi plikami i zapisywaniem :) Jak opanuję i wytestuję, dam znać. 



#346 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 29 sierpnia 2019 - 08:15

Jeżeli dodałeś foty do strumienia Photo w iCloud, to możesz oryginały wyciągnąć najprościej:

- na macu odpalając bibliotekę zdjęć i pobierając wszystko (jak masz miejsce)

- na PC przez iCloud

- na icloud.com



#347 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 29 sierpnia 2019 - 12:40

Jeżeli dodałeś foty do strumienia Photo w iCloud, to możesz oryginały wyciągnąć najprościej:

- na macu odpalając bibliotekę zdjęć i pobierając wszystko (jak masz miejsce)

- na PC przez iCloud

- na icloud.com

 

 

ad1- ojjj to jest kilkadziesiąt GB zdjęć z rolki aparatu

ad2- raczej bez sensu u mnie, jeśli posiadam głównie macbooka

ad3- nie do końca, bo mogę pobrać ze strony tylko zdjęcia w pełnym rozmiarze w formacjie heic (tlyko otwierany na macu) na windows już nie, bo jak pobieram na windowsie wersja zgodna, to zdjęcie jest o połowę mniejsze w rozdzielczości... a w pełnej rozdzielczości mogę pobrać tylko oryginały zdjęcia z iloud na dysk... bez sensu to jest. 

jeśli miałbym się posługiwać tym tylko na macu to ok, ale jeśli chcę pobrać full rozdzielczość z iloud na dysk, skopiować na pendrive i np zrobić teściowi pokaz slajdów na windowsie to już tego nie zrobię... masakra 



#348 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2019 - 12:48

Jeszcze można spróbować przez portal privacy.apple.com. Można tam pobrać kopię wszystkich danych, także biblioteki iCloud. Może w ten sposób spróbować?

A tak na marginesie, Windows wspiera HEIC. Wystarczy pobrać rozszerzenie z Windows Store. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#349 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2019 - 16:58

Dobra, jeszcze raz od początku. Masz MacBooka więc podłączasz iPhona kablem i kopiujesz wszystkie zdjęcia na dysk przy użyciu aplikacji Pobieranie zdjęć (Image Capture). I już, masz zdjęcia na dysku.

Teraz jeżeli chcesz je władować do aplikacji Photos to masz 2 wyjscia. Albo zrobić tak że kopiują się do biblioteki, wtedy możesz skasować oryginały z dysku bo one będą w bibliotece, albo nie kopiować i kazać aplikacji Photos korzystać ze zdjęć w oddzielnym katalogu. Takie rozwiązanie jest i tak kiepskie bo oprócz zdjęć, Photos zrobi mnóstwo miniatur które będą zajmować kilka GB. 

Możesz też te zdjęcia posegregowane w katalogi przegrać na dysk zewnętrzny.

 

Wg mnie lepszym wyjściem jest Google Photos. W wersji darmowej masz nieograniczoną przestrzeń na zdjęcia i filmy. Zdjęcia są lekko kompresowane ale to nawet dobrze bo są dzięki temu mniejsze a różnicy nie widać wcale. Gorzej z filmami, one są masakrowane. Zaletą Google Photos jest to że wrzucasz tam zdjęcia i usuwasz z urządzenia. Masz do nich cały czas dostęp, możesz pobierać oryginały itd. a na dysku nic nie zajmują.

 

Jeżeli chcesz zostać przy iCloud to wrzuć tam zdjęcia z iPhona, włącz iCloud Photos na Macu z optymalizacją dysku i poczekaj aż się tam pojawią.



#350 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 30 sierpnia 2019 - 06:49

Systemowa aplikacja nagrywa FullHD z bitratem ok 15mb/s co jest w zupełności wystarczające.
Co do zdjęć to masz Maca czy coś z Windowsem? Jak Maca to przecież nie ma problemu, jak Windowsa to zainstaluj iCloud.
A jeszcze lepiej zacznij używać Google Photos, przynajmniej normalnie działa i jest lata świetlne przed Applem.


Przy tak niskim bitrate już widać artefakty. Jeszcze gdyby chciał autor edytować te klipy, to, moim zdaniem, taki bitrate jest zbyt niski.

Czy znacie jakiś sposób, żeby zrobione zdjęcia iphonem, bez problemowo zapiać w pełnej jakości na kompie, poza wyłączeniem biblioteki i optymalizacji iphona?


Szczerze? Dla zachowania pełnej jakości, ja bym dał sobie spokój z jakąkolwiek chmurą i po prostu skopiował zdjęcia przez USB/apkę Zdjęcia - wtedy masz pewność, że jakość jest najwyższa (zaznaczasz opcję, żeby iOS zachowywał jpegi i heice).

Użytkownik Filip454 edytował ten post 30 sierpnia 2019 - 06:55

"It scrolls like butter" Steve Jobs




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych