Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#1 hmersky

hmersky
  • 59 postów

Napisano 25 października 2014 - 10:55

Czy ktoś już ogarnął ten temat ? Aktywowałem bibliotekę iCloud na iPhonie, i ok fotki po zrobieniu aparatem od razu się uploadują i są dostępne na iCloudzie poprzez www. Natomiast gdzie mogę je zobaczyć z poziomu maca ? W zakładce iCloud Drive w Finderze nie takie folderu jak biblioteka zdjęć.

#2 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 października 2014 - 11:01

Tak samo jak na PC - przez przeglądarkę. Dopóki Apple nie wypuści aplikacji Zdjęcia dla OS X (zapowiedzieli chyba na początek przyszłego roku) inaczej się nie da.
  • hmersky lubi to

#3 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 11 listopada 2014 - 15:18

[url]www.icloud.com[/url] - tam możesz je zobaczyć

#4 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopada 2014 - 15:26

iCloud jest do kitu. Wszystkie zdjęcia zrobione iPhonem uploadują się na iCloud, ale niestety nie możesz ich skasować z iPhone, bo od razu skasują się z chmury. Bzdura jakich mało. Liczę, że Apple zrobi coś na zasadzie OneDrive. Mogę zwolnić pamięć iPhone'a, a zdjęcia bez problemu przeglądam sobie na OneDrive, gdzie obecnie mam 1TB pamięci.
  • Mariusz Piaścik lubi to

#5 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 11 listopada 2014 - 15:45

Z poziomu Maca potrzebujesz iPhoto lub Aperture, które jest synchronizowane z fotkami iCloud. Wtedy będziesz je widział. Aperture działa bardzo słabo iPhoto już lepiej.

#6 patryklisiak

patryklisiak
  • 150 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 19 grudnia 2014 - 00:30

A czy jest mozliwość taka by zdjęcia były przechowywane w icloud a iphone bedzie pusty by nie zajmowac miejsca?



#7 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2014 - 09:01

Wyżej masz odpowiedź. iCloud tak nie działa....


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#8 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 19 grudnia 2014 - 10:01

@TigerStyle, iPhoto synchronizuje tylko ostatnoe foty (do 12 miesiecy wstecz).

@patryklisiak, wybierasz opjce "optymalizuj dysk" w iphonie/ipadzie i nie sciaga oryginałów.



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 grudnia 2014 - 11:18

A czy wtedy po zrobieniu zdjęcia w iPhone ono jest uploadowane do biblioteki, a oryginał się autokasuje?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2014 - 11:56

podpinam pod pytanie :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#11 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 21 grudnia 2014 - 20:48

No niestety nie działa tak jakbym się spodziewał.....

 

- iPad: włączone "optymalizuj dysk" (czyli ma trzymać pomniejszone)

- iPhone nie jest włączone "optymalizuj dysk" (czyli ma brać oryginały)

 

Test 1:robie fotke na iPadzie

- zgrywam następnie po synchronizacji z icloudem z ipada, iphona i iclouda (www) -> wszystkie foty taka sama wielkość

 

Test 2:robie fotke na iPhonie

- zgrywam następnie po synchronizacji z icloudem z ipada, iphona i iclouda (www) -> wszystkie foty taka sama wielkość

 

Czyli ja dla mnie to nie działa....



#12 Maciek219410

Maciek219410
  • 127 postów
  • SkądKTW.

Napisano 22 stycznia 2015 - 18:59

A ja mam takie pytanie, może zabrzmi to śmiesznie ale czy jak wejdę na icloud swojej mamy z mojego maca (gdzie mam iphoto rzecz jasna) w zdjęcia (beta) to czy od razu zsynchronizują się zdjęcia moje z iPhoto na zdjęcia w icloud mojej rodzicielki? Chcemy sprawdzić jak to faktycznie wygląda ale teraz nie wiem czy przypadkiem moje zdj z mojego iPhoto nie wylądują od razu w chmurze mojej mamy...



#13 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 23 stycznia 2015 - 10:17

Samo wejście na icloud.com nie powoduje żadnej synchronizacji z iPhoto, więc nie. Możesz jednak dodać tam wybrane zdjęcia, na iCloud.com jest w zdjęciach przycisk "Prześlij zdjęcia"



#14 Maciek219410

Maciek219410
  • 127 postów
  • SkądKTW.

Napisano 27 stycznia 2015 - 20:11

Dzięki wielkie :)



#15 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 01 lutego 2015 - 11:51

Powie mi ktoś jak mogę pobrać wszystkie zdjęcia z Bibioletki zdjęć iCloud (beta) na Maca? Jest jaka opcja zaznaczenia wszystkich zdjęć do pobrania? 


MacBook Pro 13 (Mid 2010)
iPhone 6 Space Gray 16GB


#16 hmersky

hmersky
  • 59 postów

Napisano 06 marca 2015 - 16:22

yo ! 

 

Jak tam użytkowanie ZDJĘĆ na macu + biblioteka icloud + ZDJĘCIA w iP   ?  ktoś ogarnął dobrze temat  ?

 

Staram się zajarzyć o co kaman dokładnie odnośnie synchronizacji, które zdjęcia/albumy się synchronizują z mackiem a które nie ?

może ktoś odpowiedzieć na te parę pytań ? :

- jaka jest różnica w iPhonie pomiędzy zakładkami "zdjęcia" a "albumy"  - nie zawsze po zrobieniu fotki pokazuje się ona od razu ? i nie zawsze też po usunięciu znika od razu ? 

 

- które "miejsca"  odpowiadają którym w ap.ZDJĘCIACH na maca ? 

- czy zakładki: zdjęcia i albumy na macu to to samo co zdjęcia i albumy na iP ? 

 

- czym się różni synchronizacja do strumienia zdjęć (wyślij do mojego strumienia zdjęć)  od biblioteki zdjęć iCloud i jeszcze udostępnianie zdjęć iCloud ?

 

kurde przyznam że trochę to zagmatwane gdyż te opcje się bardzo podobnie nazywają a tak naprawde dalej nie wiem co z czym się synchronizuje i czy jak usunę fotkę z jakiegoś miejsca w iP to czy zniknie ona tez z Maca



#17 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 06 marca 2015 - 18:10

Wszystkie zdjęcia się synchronizują. Zdjęcia synchronizują się z iPhonem automatycznie, a zrobione wysyłają się kiedy masz WiFi. Warto włączyć na iPhonie opcję optymalizacji dysku, wtedy na iPhonie nie są trzymane oryginały, a tylko małe miniaturki, pełna wersja zostanie pobrana podczas wyświetlania. Zdjęcia i albumy oznaczają to samo na iPhonie i na Mac'u i na iCloud. Zdjęcia, to po prostu wszystkie zdjęcia po kolei, sortowane automatycznie na podstawie chwil, lat itp. Albumy tworzy sam użytkownik. Np. chcesz mieć album pod tytułem "Ślub Rafała i Sabiny", to tworzysz taki album i wybierasz jakie zdjęcia mają na nim być. 

 

Synchronizacja do strumienia zdjęć to rozwiązanie sprzed wprowadzenia iCloud, ale nadal jest aktywne. Polega na tym, że po zrobieniu iPhonem zdjęcia, jest ono wysyłane na serwer Apple, a następnie inne urządzenia automatycznie je pobierają. Zdjęcia są przetrzymywane na serwerze przez 30 dni i usługa ta jest używana do tego, żeby te nowe zdjęcia zdążyły się przenieść automatycznie na wszystkie urządzenia. Od iCloud photo library różnią się tym, że w tej drugiej zdjęcia są cały czas trzymane na serwerze i tam jest ich miejsce. Strumień zdjęć nie zużywa miejsca na iCloud, ale zdjęcia znikają z niego po 30 dniach.

 

Udostępniania zdjęć iCloud umożliwia ci tworzenia albumów, które będą widoczne dla wybranych użytkowników, lub po wpisaniu publicznego linku. To jest usługa do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi. Można też stworzyć albumy, do których może dodawać zdjęcia kilku znajomych.

 

Jak masz iCloud photo library i usuniesz zdjęcia w dowolnym miejscu, to przy najbliższej synchronizacji znikną one ze wszystkich urządzeń.


Użytkownik oneghost edytował ten post 06 marca 2015 - 18:11

  • hmersky i Ania.S lubią to

#18 hmersky

hmersky
  • 59 postów

Napisano 07 marca 2015 - 17:30

dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź !   + ! :D 

 

czyli jesli np chcę przenieść sobie fotki i trzymać je na Macu... (ustawiłem zeby w iP była wersja zoptymalizowana a oryginały pobierane na Maca...) ale jeśli usunę je z iP to tak jak piszesz , przy synchronizacji znikną one też z Maca ... więc jeśli nie chcę trzymać miliona fotek na iP to i tak ręcznie będę je musiał sobie kopiować gdzieś indziej niż ZDJĘCIA na macu aby ich nie utracić ? 



#19 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 08 marca 2015 - 08:26

Niestety ale tak. Biblioteka iCloud na dzień dzisiejszy synchronizuje wszystko, nie ma możliwości wyboru.



#20 emeph

emeph
  • 325 postów

Napisano 12 marca 2015 - 15:39

Działa wam biblioteka zdjęć na witrynie www iCloud? Zawsze mi działało, ale ostatnio nie wchodziłem przez jakiś czas, dziś patrzę i jedyne to co niekończący się komunikat 'Przygotowuję bibliotekę zdjęć...'.

 

Przy okazji chciałem się upewnić - jeśli mam włączoną bibliotekę zdjęć iCloud to automatycznie stary 'Mój strumień zdjęć' nie działa? Bo praktycznie to on mi nie działa, ale teoretycznie cały czas mogę go sobie włączyć w panelu iCloud i wszystko to ciągle z tymi zdjęciami jest pogmatwane..



#21 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 12 marca 2015 - 16:01

Miałem tak raz na iCloud przez cały dzień, potem zaczęło działać normalnie. Mój strumień zdjęć dalej działa o ile go włączysz. Jeśli masz jakieś urządzenia które go używają, np. Apple TV, albo starszą wersję iOS na iPhonie, to będzie normalnie funkcjonował o ile jest włączony.



#22 emeph

emeph
  • 325 postów

Napisano 12 marca 2015 - 16:05

Dzięki, to mam nadzieję że po prostu po jakimś czasie ruszy :)

 

A co do strumienia to sam pewnego dnia po prostu przestał mi działać i nigdy już nie ruszył, więc od kiedy mogłem włączyć bibliotekę zdjęć to go wyłączyłem. Dziś z ciekawości go uruchomiłem mając jednocześnie włączoną cały czas bibliotekę zdjęć i w folderze na PC żadne zdjęcia się nie pokazały :D Czekam aż biblioteka wyjdzie z wersji beta i może wtedy wszystko będzie dobrze i jasno działać.


Użytkownik emeph edytował ten post 12 marca 2015 - 16:06


#23 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 11 kwietnia 2015 - 18:40

czyli nie ma możliwości aby usunąć zdjęcia z Iphone i jednoczenie zostało ono w Bibliotece zdjeć iCloud ?
jesli tak to kiepsko nie można "zluzować" pamięci Iphona 


Użytkownik Seb11 edytował ten post 11 kwietnia 2015 - 18:41


#24 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 11 kwietnia 2015 - 18:57

przerzuc sie na onedrive


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#25 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 11 kwietnia 2015 - 19:20

tak ale za te spore pieniądze jakie opłacimy za te urządzenia powinno byc to dopracowane
  • czif117 i Mariusz Piaścik lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych