Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kurs na początek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtekf6

Wojtekf6
  • 31 postów

Napisano 24 października 2014 - 13:52

Witam, Postanowiłem nauczyć się programowania w Objective-C. Umiem programować w c++ i objective-C jest dla mnie całkowicie obcy. Jakie kursy polecacie na początek? Warto kupić książkę np."Objective-C Vademecum profesjonalisty Wyd III"?

#2 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 24 października 2014 - 16:05

Może tak, polskie książki omijać, ja przeczytałem z polskich pozycji książkę Erici Sadun: "iOS 5. Podręcznik programisty", ale to jest iOS5. Natomiast wiele metodyk z tej pozycji stosuje do dzisiaj. Rozsyłam użytkownikom tego forum przykładowy program dla początkujących. Nie jest łatwy dla "zielonego" w tym temacie, ale pozwala się dużo nauczyć dość szybko. Kursów jest pełno, ale od pewnego momentu jedynym z czego korzystam to jest Class Reference od Apple i stackoverflow. Warte uwagi są filmiki z konferencji WWDC, ale tam już trzeba coś umieć, aby widzieć o czym rozmawiają.

#3 Wojtekf6

Wojtekf6
  • 31 postów

Napisano 24 października 2014 - 16:10

Wydaję mi się, że może dobrym sposobem byłoby przerobienie nawet polskiej książki, żeby wejść w Objective-C. Znam C++ a mimo to (a może przez to) ciężko zrozumieć mi niektóre rzeczy w Objective-C w poradnikach pisanych po Polsku, więc nie wiem jak bym poradził sobie z angielskim. Dlaczego sądzisz, żeby polskie książki omijać?

#4 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 27 października 2014 - 14:50

Bo w Polsce ObjC i programowanie pod iOS jest wąskim zagadnieniem, a książki są przestarzałe. Nie obędzie się w programowaniu bez angielskiego, a tym bardziej w ObjC. Załóżmy, że dorwiesz polską książkę. Widziałem tylko do iOS 5, nawet nie 6. Sporo zmian zaszło w iOS 7 i iOS 8, a Ty dostaniesz wiedzę już przestarzałą. Apple kładzie nacisk na to bardzo, oznaczając mnóstwo metod jako deprecated i zmuszając developorów do szybkie adaptacji do nowych wymagań przez niedopuszczanie aplikacji zbuildowanych na starych SDK. Szczerze radzę się pogodzić z tym i iść w stronę anglojęzycznych kursów/książek/tutków.

#5 Xukazu

Xukazu
  • 2 postów

Napisano 08 listopada 2014 - 00:52

Cześć. Jestem nowy na tym forum jak i w programowaniu na iOS. Pracuje jako developer od nie dawna i jeśli chodzi o pobieranie wiedzy żeby nauczyć się czegoś to polecam wykłady z uczelni Stamford które są dostępne na iTunes za darmo razem ze slidami w pdf'ie. Mnie osobiście bardzo się podaba ten materiał który tam pokazują oraz bardzo pomocny jest StackOverflow :)
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych