Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Powszechny problem z WiFi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#51 Sebulek

Sebulek
  • 15 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 lutego 2015 - 01:06

Najnowszy artykuł na OSXDaily w temacie naprawiania wi-fi i problemów w Yosemite:
http://osxdaily.com/2014/10/25/fix-wi-fi-problems-os-x-yosemite/

 

 

Ja na 10.10.1 po kilku tygodniach również miałem problem z wi-fi który tracił połączenie. Czasem połączenie było ale do internetu dostępu brak. Przez recovery z internetu zainstalowałem nawet Mavericsa jako drugi system. Działał dobrze, ale brakowało mi handoff i reszty funkcji iPhone do których się już przyzwyczaiłem. Nawet sam wygląd Yosemite do którego się przyzwyczaiłem bardziej mi się podobał. Ten artykuł zamieszczony przez Yellowfrog znalazłem jakiś czas temu w internecie i mi pomogło. W moim przypadku wystarczyło usunąć plisty wyszczególnione w artykule i zresetować system. Od tej pory ani razu Yosemite nie stracił internetu. Tak więc jeśli ktokolwiek ma problem z internetem proponuję najpierw zrobić kroki zawarte w powyższym artykule.


Użytkownik Sebulek edytował ten post 03 lutego 2015 - 01:08

Macbook Pro 15 mid 2014, 2.5ghz quad-core intel i7, 16gb RAM, Nvidia GeForce GT 750m 2GB GDDR5, 512GB PCIe SSD  

iPhone 6 Plus 128 GB Space Grey


#52 krzywymax

krzywymax
  • 92 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 lutego 2015 - 19:26

Witajcie ponownie, jednak zainstalowałem Yosemite i jak ręką odjął! Wi-Fi śmiga ok. Ściągnąłem wersje 10.10.2 z App Store i stworzyłem bootowalnego pena do instalacji. Więc w wypadku aktualizacji combo update działanie wifi się nie poprawiało. Ale instalując od razu 10.10.2 jaka kompletną instalację rozwiązało problem... Przynajmniej tak mi się wydaje od dwóch dni :)



#53 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 06 lutego 2015 - 12:08

A próbowałeś w międzyczasie połączyć się z jakąś inną siecią WiFi? Dla przykładu w pracy i w domu.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#54 krzywymax

krzywymax
  • 92 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 lutego 2015 - 00:34

A próbowałeś w międzyczasie połączyć się z jakąś inną siecią WiFi? Dla przykładu w pracy i w domu.

Tak, w pracy i w domu i u rodziców - śmiga bez problemów :) Generalnie łączyłem się z czterema różnymi routerami i wszystko ok.



#55 maverick89

maverick89
  • 6 postów

Napisano 08 lutego 2015 - 22:17

Bardzo proszę o pomoc.. Po tej aktualizacji mój nowy mac jest totalnie bezuzyteczny. Zmieniałem nazwy lokalizacji, usuwałem z config folderu pliki dotyczące preferencji itd.. zero reakcji.. tracę dużo ponad 20min na 40x resetowanie połączenia. Natomiast na wifi w robocie wszystko ok… 



#56 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 09 lutego 2015 - 16:15

Bardzo proszę o pomoc.. Po tej aktualizacji mój nowy mac jest totalnie bezuzyteczny. Zmieniałem nazwy lokalizacji, usuwałem z config folderu pliki dotyczące preferencji itd.. zero reakcji.. tracę dużo ponad 20min na 40x resetowanie połączenia. Natomiast na wifi w robocie wszystko ok… 

I niby na czym ma nasza pomoc polegac? Co my wróżki?

Nie napisałeś totalnie nic. Czy z Twoim AP się cokolwiek prawidłowo łączy? Może masz po prostu źle skonfigurowany AP. Może AP jest ok ale dhcp nie działa, może AP działa, dhcp działa, a łącze do internetu nie działa. itd. Pisałem już w tym wątku że z "Pomocy nie działa" za dużo nie da się pomóc.


Ja powiem jeszcze tak, mam w domu 3 AP (parter, piętro i jeden zew. świeci na ogród), każdy inny i innego producenta i z każdym mi mb z yosemite działa bez problemu, w biurze ze starym tp-linkiem też, więc nie wiem o co chodzi.


  • erykszolc lubi to

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#57 krzywymax

krzywymax
  • 92 postów
  • SkądToruń

Napisano 09 lutego 2015 - 19:00

Bardzo proszę o pomoc.. Po tej aktualizacji mój nowy mac jest totalnie bezuzyteczny. Zmieniałem nazwy lokalizacji, usuwałem z config folderu pliki dotyczące preferencji itd.. zero reakcji.. tracę dużo ponad 20min na 40x resetowanie połączenia. Natomiast na wifi w robocie wszystko ok… 

 

Polecam ściągnąć z App Store kompletą instalację 10.10.2 (jak pisałem powyżej), nagrać bootowalny pendrive i zainstalować świeżą instalację. Mi pomogło niesamowicie. Update - masakra, czysta instalacja 10.10.2 - śmiga super.


Użytkownik krzywymax edytował ten post 09 lutego 2015 - 19:01


#58 krpablo

krpablo
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 lutego 2015 - 08:08

Widzę, że problem wygląda dość ciekawie. Ja na swoim MBA nie mam żadnych problemów z WiFi, a z Mavericksa na Yosemite przeszedłem praktycznie od razu po zakupie (12.2014). Łączyłem się już z kilkoma różnymi sieciami i nigdzie nie było problemów.



#59 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2015 - 09:09

Widzę, że problem wygląda dość ciekawie. Ja na swoim MBA nie mam żadnych problemów z WiFi, a z Mavericksa na Yosemite przeszedłem praktycznie od razu po zakupie (12.2014). Łączyłem się już z kilkoma różnymi sieciami i nigdzie nie było problemów.

 

Ja też nie mam, o czym kiedyś wspomniałem. Potem jak już sobie pomyślałem, że jestem taki świetny i moja konfiguracja nie robi problemów, poleciłem znajomej, co kupowała akurat sprzęt, żeby sobie kupiła identycznego Maca (z tego samego sklepu nawet) i zainstalowała na czysto system najnowszy (z mojego pendriva zresztą). No i wiadomo co. Zrywa jej wi-fi co chwilę. Mac Mini 4GB bez żadnych dokładek. Yosemite 10.2 na czysto.

Na szczęście nie bierzemy naszych kostek pod pachę, więc ona ma kabel i luz, a u mnie działa wi-fi.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 10 lutego 2015 - 09:21


#60 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 10 lutego 2015 - 12:21

Dla tych co planują powrót do 10.9 uprzejmie donoszę że problem wifi także jest, jakiś czas temu ustąpił, to znaczy na tyle że nie wkurzał a teraz od kilku dni znowu wifi się rozpina.

Oczywiście nie muszę dodawać że AP których to dotyczy nie były dotykane od miesięcy i inne urządzenia z nimi nigdy problemów nie miały i nie mają.



#61 Lita

Lita
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądvAvkA

Napisano 19 lutego 2015 - 08:24

Bardzo proszę o pomoc.. Po tej aktualizacji mój nowy mac jest totalnie bezuzyteczny. Zmieniałem nazwy lokalizacji, usuwałem z config folderu pliki dotyczące preferencji itd.. zero reakcji.. tracę dużo ponad 20min na 40x resetowanie połączenia. Natomiast na wifi w robocie wszystko ok… 

zresetuj PRAM i SMC


 Telefon: iPhone 8 PLUS, 64GB Gold,
 Tablet: iPad Pro 9,7 WiFi Cellular, 32GB
 Apple TV4
 Apple TV3
 

#62 gda607

gda607
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2015 - 18:06

u mnie po zmianie routera na huawei b593 jak otwieram klape laptopa /macbook pro/ nie łaczy sie z routerem musze chwile poczekac i połączyc sie recznie, wczesniej miałem neostrade i ich sagema i było ok - moze ktos mial podobny problem ?



#63 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 maja 2015 - 11:58

Czy problem został rozwiązany? Jest jakas solucja?

U mnie wszystko dziala dopóki nie wlącze Bt.



#64 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 maja 2015 - 17:25

Dla tych co planują powrót do 10.9 uprzejmie donoszę że problem wifi także jest, jakiś czas temu ustąpił, to znaczy na tyle że nie wkurzał a teraz od kilku dni znowu wifi się rozpina.

Oczywiście nie muszę dodawać że AP których to dotyczy nie były dotykane od miesięcy i inne urządzenia z nimi nigdy problemów nie miały i nie mają.

 

Jak już wcześniej pisałem, u mnie problem zaczął się właśnie z pojawieniem się 10.9.5, dlatego zdecydowałem się zainstalować 10.9.4 na którym problem z WiFi nie występuje.

Pewnie kiedyś będę musiał zainstalować nowszy system, ale jak na razie nie muszę, więc siędzę na starym, sprawdzony i bezproblemowym.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#65 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 07 września 2015 - 16:39

Jak wygląda sytuacja z powolnym WiFi? Próbowałem już chyba wszystkiego ale nic to nie daje mimo że na samym początku internet śmiga. Speed testy wykazują ponad 60 mb/s ale co z tego skoro po 2-3 minutach wszystko wraca do niestety złego porządku i mam 2-3 mb/s. Na iPadzie stałe 40 mb/s jeśli chodzi oczywiście o pobieranie. Brak również problemów z Macbookiem jeśli tylko podłączymy go pod kabel ale w końcu nie o to przecież chodzi. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 07 września 2015 - 16:59

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#66 patrykgym

patrykgym
  • 1 postów

Napisano 07 września 2015 - 22:42

U mnie problem z rozłączaniem wi-fi dalej jest obecny. Po wybudzeniu MacBooka przez około 15 sekund nie ma możliwości połączenia z siecią. Dodatkowo jeżeli przemieszczam się w domu pomiędzy innymi routerami to nie ma opcji, że złapie internet od razu. Trzeba to robić ręcznie..



#67 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 września 2015 - 12:50

Mi też na początku nie chce łączyć ale to akurat nic wielkiego. Wystarczy chwilę poczekać. Gorzej kiedy internet który powinien wyciągać 50-60 mbps wyciąga ledwie 2-3. Na iPadzie wszelkie testy są stałe. Nie ma praktycznie żadnych wahań czego nie można powiedzieć o Macu a zatem to tutaj raczej leży problem a nie po stronie dostawcy.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#68 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 września 2015 - 12:57

Mi też na początku nie chce łączyć ale to akurat nic wielkiego. Wystarczy chwilę poczekać. Gorzej kiedy internet który powinien wyciągać 50-60 mbps wyciąga ledwie 2-3. Na iPadzie wszelkie testy są stałe. Nie ma praktycznie żadnych wahań czego nie można powiedzieć o Macu a zatem to tutaj raczej leży problem a nie po stronie dostawcy.

 

A próbowałeś w opcjach sieci w Preferencjach systemowych, w Zaawansowanych>Konfiguruj IPV6 wybrać "tylko lokalnie". Podobno czasem pomaga wymuszenie używania tylko IPV4. Poszukaj tu na forum, bo nie jestem pewien, czy dobrze podpowiadam. U mnie jakoś wszystko działa dobrze.



#69 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 września 2015 - 13:21

A próbowałeś w opcjach sieci w Preferencjach systemowych, w Zaawansowanych>Konfiguruj IPV6 wybrać "tylko lokalnie". Podobno czasem pomaga wymuszenie używania tylko IPV4. Poszukaj tu na forum, bo nie jestem pewien, czy dobrze podpowiadam. U mnie jakoś wszystko działa dobrze.

Nie tego nie znałem. Jakbyś gdzieś coś znalazł na ten temat byłbym wdzięczny. Oczywiście sam też postaram się poszukać.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#70 CSTR

CSTR
  • 17 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 października 2015 - 11:32

Witam, problem podobny do opisywanych, tyle że na El Capitan, z Yosemite korzystałem może przez 2 dni i było to samo, natomiast po aktualizacji przez kilka dni było dobrze. MacBook Pro 2015 chyba jeden z mocniejszych, tym bardziej takie problemy mocno irytują... WiFi czy to w domu czy na uczelni czasami rozłącza, muszę wyłączyć i włączyć żeby znowu przez jakiś czas podziałało, co robić?



#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2015 - 08:35

To może pisz w dziale o El Capitan?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#72 CSTR

CSTR
  • 17 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 października 2015 - 22:44

Wiedziałem że znajdzie sie tak niezwykle pomocny moderator - problem dotyczył też pracy na Yosemite, stwierdziłem że nie ma sensu tworzyć nowego tematu.



#73 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 28 października 2015 - 12:18

Zastosowalem sie do tych rad http://thinkapple.pl/2014/12/16/jak-rozwiazac-problemy-z-wi-fi-w-os-x-yosemite/  i jak narazie wszystko ok, a srednio co kilkanascie lub -dziesiat minut zrywalo mi polaczenie.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#74 dellos

dellos
  • 34 postów

Napisano 18 listopada 2015 - 21:48

A z ciekawości, Apple jakoś zareagowało na sprawę z WiFi bo mi zrywa przeważnie 2-3razy na minutę na sekundę ale jako, że często pracuję on-line dużo tracę nerwów bo muszę od nowa system ładować w przeglądarce... mam MBP 2015. Oczywiście Yosemka :P



#75 adi84

adi84
  • 6 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 listopada 2015 - 09:13

A z ciekawości, Apple jakoś zareagowało na sprawę z WiFi bo mi zrywa przeważnie 2-3razy na minutę na sekundę ale jako, że często pracuję on-line dużo tracę nerwów bo muszę od nowa system ładować w przeglądarce... mam MBP 2015. Oczywiście Yosemka :P

Zainstaluj El Capitan od zera i przywróć tylko swoje dane i programy. POwinno pomóc Powyższa porada też jest dobra mozna ją wykonać. http://thinkapple.pl/2014/12/16/jak-rozwiazac-problemy-z-wi-fi-w-os-x-yosemite/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych