Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie OS X z iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#151 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 30 marca 2015 - 02:26

Panowie aktualizacja iphone do najnowszego iOS zrobiła same problemy.

SMS na macu dochodzą ale mogę odpisać tylko na niektóre rozpoczęte konwersacje, opcje zadzwonienia czy odbioru rozmowy,wysłania nowych wiadomości nie działają ( z wyłączeniem użytkowników iphone).

Parowanie BF również sypie się błędem - wyskakuje info o kodzie, dalej na iP i błąd.

Nie mam siły, próbowałem wszystkiego.



#152 ludok6

ludok6
  • 9 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 30 marca 2015 - 14:48

Wiecie co u mnie pomogło? Kupno routera AirPort Express - w bloku hula z 15 sieci wifi pewnie wszystkie na 2,4GHz plus mam myszkę i klawiaturę po bluetooth - za dużo urządzeń na jednej częstotliwości. Nowy routerek z 2,4 i 5GHz i jak ręką odjął.



#153 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 01 kwietnia 2015 - 22:30

ja po zainstalowaniu ostatniej bety nie mam problemów z parowaniem, wcześniej były czasami problemy z wykonywaniem połączeń z maca głównie jak iphone był uśpiony sms działy bez problemu, obecnie wszystko działa płynnie jet ok.



#154 Vito492

Vito492
  • 76 postów

Napisano 20 maja 2015 - 11:37

U mnie po długiej walce udało się sparować MBA z iP6, smsy przychodzą na maka, ale zamiast imion pokazują się tylko numery telefonów. Wiecie jak to rozwiązać?



#155 Michał Mielcarek

Michał Mielcarek
  • 63 postów

Napisano 14 czerwca 2015 - 20:52

U mnie po długiej walce udało się sparować MBA z iP6, smsy przychodzą na maka, ale zamiast imion pokazują się tylko numery telefonów. Wiecie jak to rozwiązać?

Jak sobie poradziłeś?



#156 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 13 lipca 2015 - 09:47

Podłącz pod jedno wifi telefon, mac, ipad.

 

A) Włącz usługę imessages na IP

B) Podłącz telefon pod to samo konto icloud co mac.

C) w opcji wiadomości ustaw przekazywanie wiaodmości 

D) Wpisz kod, który wyskoczy na macu lub ipadzie

E) Mac lub ipad zostanie powiązany.

 

Przekazywanie wiadomości lub połączenia po 4G również działa z tym, że nie zawsze.


Użytkownik sIDD edytował ten post 13 lipca 2015 - 09:47


#157 eternus

eternus
  • 14 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 18:10

Mam problem z handoff. 

Działa w każdym z możliwych kierunków Mac - Ipad - Iphone, z wyjątkiem Iphone --> Mac

Odwrotnie działa, co więcej przekazywanie połączeń też.

Ale żeby z Safari z Iphone'a się w Docku wyświetliło, to już nie.

 

Miał ktoś taki problem? Jakieś rozwiązanie?


Użytkownik eternus edytował ten post 18 lipca 2015 - 18:17


#158 Piter80

Piter80
  • 106 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 16:02

Pokusilo mnie i zaktualizowalem iphona i continuity juz nie dziala.Smsy i dzwonienie smiga.Ehh cala sobota zmarnowana na restarty.Poddaje sie.

kiedy nowy OSX i iOS wypuszcza?



#159 jahu_ns

jahu_ns
  • 6 postów

Napisano 17 sierpnia 2015 - 15:05

Po wizycie w serwisie i reinstalacji systemu jako początkujący użytkownik MAC-a nie wiedziałem, że przed tymi czynnościami należy się wylogować na MAC-u z iMessage (liczyłem na to, że wylogowując się z iCloud wylogowuje się ze wszystkiego) niestety obecnie przy przekazywaniu wiadomości pokazuje mi tego samego MAC-a 3 razy z czego tylko jeden działa. Czyszczenie iPhone do 0 nie pomogło wygląda to tak jakby siedziało to gdzieś w Apple ID. Ma ktoś może jakiś pomysł jak usunąć te dwa zbędne MAC-i ?

Tak to wygląda:

[url=http://naforum.zapodaj.net/4984b35a1377.png.html]4984b35a1377.png[/url]



#160 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2015 - 15:16

Po wizycie w serwisie i reinstalacji systemu jako początkujący użytkownik MAC-a nie wiedziałem, że przed tymi czynnościami należy się wylogować na MAC-u z iMessage (liczyłem na to, że wylogowując się z iCloud wylogowuje się ze wszystkiego) niestety obecnie przy przekazywaniu wiadomości pokazuje mi tego samego MAC-a 3 razy z czego tylko jeden działa. Czyszczenie iPhone do 0 nie pomogło wygląda to tak jakby siedziało to gdzieś w Apple ID. Ma ktoś może jakiś pomysł jak usunąć te dwa zbędne MAC-i ?

Tak to wygląda:

 

 

Wejdź na stronę iCloud w przeglądarce i tam w ustawieniach (ostatnia ikona) jak klikniesz na urządzeniu możesz je usunąć. Przynajmniej jest taka funkcja - nie próbowałem czy działa bo nie chcę nic usuwać.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 17 sierpnia 2015 - 15:17


#161 jahu_ns

jahu_ns
  • 6 postów

Napisano 17 sierpnia 2015 - 16:08

@Yellowfrog niestety nie pomogło :(



#162 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2015 - 16:13

@Yellowfrog niestety nie pomogło :(

To poczekaj kilka dni, może same znikną. Mój stary iMac zniknął dopiero po kilku dniach od założenia na nim konta na inną osobę. I może jeszcze na stronie wyloguj się z wszystkich urządzeń, jest tam taka opcja.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 17 sierpnia 2015 - 16:14


#163 jahu_ns

jahu_ns
  • 6 postów

Napisano 17 sierpnia 2015 - 16:16

Ok poczekam kilka dni jak nie zniknie to spróbuję wylogować ze wszystkich urządzeń.



#164 jahu_ns

jahu_ns
  • 6 postów

Napisano 17 sierpnia 2015 - 21:43

Problem rozwiązany wystarczy zmienić hasło do iCloud.



#165 mfbs

mfbs
  • 3 postów

Napisano 15 września 2015 - 16:14

iPhone 5s i MacBook Air (2015):

- połączenie urządzeń w parę bluetooth nie działa,

- funkcja handoff działa tylko z Maca na iPhone, odwrotnie już nie (chociaż raz na kilkanaście prób zadziałało),

- airdrop działa w obie strony,

- wiadomości działają w obie strony,

- dzwonienie z Maca działa bez problemów, natomiast z odbieraniem połączeń już nie jest tak kolorowo. Po odebraniu połączenia na Macu głos rozmówcy kierowany jest na głośnik rozmów w iPhone zamiast na głośnik Maca. Trochę mało przydatna funkcja skoro odbieram połączenie na Macu, a tak czy siak muszę trzymać telefon w ręku, aby słyszeć osobę, z która rozmawiam.

 

Jak myślicie czy te funkcje zostaną naprawione w iOS9 i El Capitan?



#166 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 16 września 2015 - 12:04

osobiście uważam, ze to pseudo funkcjonalność - działa jak chce i kiedy chce - przestałem przywiązywać do tego wagę; coś mi się gdzieś obiło o uszy, czy tam wyczytałem, że mają to poprawić w nadchodzących systemach - zarówno IOS jak i OSX - urządzenia nie będą musiały już być w jednej sieci WIFI. 



#167 mfbs

mfbs
  • 3 postów

Napisano 16 września 2015 - 17:12

Rozumiem, czyli póki co bez zmian. Trzeba czekać na aktualizacje, które to naprawią (oby). Dzięki za odpowiedź.



#168 mfbs

mfbs
  • 3 postów

Napisano 01 października 2015 - 22:38

No i mamy nowy iOS, nowy MacOS, ale niestety dalej ww. funkcjonalności nie działają tak jak powinny.



#169 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 02 października 2015 - 06:23

po aktualizacjach u mnie działa ale tak było zawsze - parę dni ok a później nagle przestawało działać nawiązywanie połączeń (przeważnie z tym zawsze miałem problem); dalej wszystko musi być w tej samej sieci WIFI i jak będzie zobaczymy.



#170 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 lutego 2016 - 07:39

Podłączam się do wątku:

 

- połączenie urządzeń w parę bluetooth nie działa - czyli airdrop bezużyteczny. Raz się zdarzyło, że mak (mid 2015) zobaczył iphone'a, ale zaraz wyskoczył błąd, że nie da się połączyć. Iphone też nie widzi maka. Czasem zdarzy się, że zobaczą się, jest wyświetlany kod, potem chcę się połączyć, a na iPhone wyskakuje "Łączenie nie powiodło się. Urządzenie MacBook Pro nie jest obsługiwane". Albo "Upewnij się, że MacBook Pro jest włączony i znajduje się w zasięgu". WTF????

- funkcja handoff działa w obie strony

- wiadomości działają w obie strony,

- dzwonienie z Maca działa bez problemów w obie strony. 

 

Any idea? Mam 10.10, boję się El Capitan instalować, bo dużo wrzutów na niego wyczytałem, że to nie działa, tamto nie działa...Podobny problem mam też z połączeniem Sony Alpha do Maka i do iPhone'a - nie mogę wysyłać zdjęć. 


Użytkownik naweciarz edytował ten post 04 lutego 2016 - 07:43


#171 slothPL

slothPL
  • 7 postów

Napisano 01 lipca 2016 - 18:58

Napiszę dla potomnych moją historię z happy endem! ;)

 

MBPr + iPhone 5s

 

Od początku miałem problemy z AirDropem. Resztą funkcji działała bez zarzutu. Pomogło przelogowanie na obu urządzeniach z loginu w innej domenie na login w domenie icloud. Koniecznie zróbcie restart obu urządzeń.

 

Pozdrawiam!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych