Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie OS X z iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#76 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 21 października 2014 - 14:54

Gdzie jest ten handoff bo własnie zaktualizowałem oprogramowanie ? ani w macu ani w iphonie nie ma takiej aplikacji, airdrop tez wogole nie wykrywa iphona i na odwrót chociaz tu i tu jest wlaczony BT i sa w tej samej sieci.


zrestartuj komputer i telefon + ta sama wi fi + bt i włącz handoff w iphonie ustawienia / handoff

#77 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2014 - 14:55

:D jest tylko dobrze popatrz, a przede wszystkim poczytaj - ponoć funkcjonalność marki Apple jest taka przejrzysta i prosta…

#78 oomaster

oomaster
  • 34 postów

Napisano 21 października 2014 - 15:54

handoff działa mi tylko jeśli na macku coś zrobię to na iphone się pojawia, nie działa z iphone na maca. Co lepsze jak chce połączyć wiadomości ip z mac to wyskakuje mi automatycznie aplikacja wiadomości ale nie wyświetla kodu który jest potrzebny :-(

#79 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 21 października 2014 - 15:56

Co lepsze jak chce połączyć wiadomości ip z mac to wyskakuje mi automatycznie aplikacja wiadomości ale nie wyświetla kodu który jest potrzebny :-(


Mam tak od wczoraj restarty i przelogowania nic nie dają :(

#80 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2014 - 16:05

Ktoś potwierdza, że działa bezproblemowo (sms i dzwonienie z innego urządzenia) na zablokowanym dłuższy czas telefonie?

Próbowałem pisać smsy i dzwonić poprzez prawidłowo połączonego iPada i niestety, działało tylko gdy telefon był wybudzony.
Z komputerem poćwiczę wieczorem.


Mój 5s leży dobre 2-3 godziny i jak ktoś pisze lub dzwoni działa normalnie ,ale za to Aidrop nie widzi iPhona i odwrotnie

#81 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 21 października 2014 - 16:05

Czy wie ktoś jak skopiować istniejące wiadomości z iPhona do iMessage na Macu?

#82 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 21 października 2014 - 17:47

U mnie po restore na czysto iPhona na 8.1 wszystko zaczeło działać jak za dotknięciem różdżki ;)

#83 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 21 października 2014 - 18:02

Kłopoty z Handoff i Airdrop ustały po tym jak w iPhonie zrobiłem reset całkowity, czyli kompletne wyczyszczenie.

#84 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 21 października 2014 - 18:23

U mnie po restore na czysto iPhona na 8.1 wszystko zaczeło działać jak za dotknięciem różdżki ;)


u mnie to samo :)

#85 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 października 2014 - 20:22

Nie wiem czy było, ale jeżeli ktoś ma problem z parowaniem SMS-ów: trzeba włączyć na wszystkich ustawieniach iMessage z Apple ID. Sam włączony numer telefonu nie pomoże, bo Mak i iPad go nie wykryją.

#86 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 21 października 2014 - 23:23

włączyłem już wysyłanie i odbieranie sms na mac i iPhone a chcę włączyć rozmowy głosowe lecz nie mam takiej opcji w FT "Zaznacz Głosowe z iPhone'a" co zrobić żeby pojawiła się taka opcja?

#87 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 21 października 2014 - 23:48

Ta opcja jest aktywna domyślnie, wejdz sobie w kontakty i kliknij w słuchawkę obok numeru.

#88 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 października 2014 - 00:15

Ta opcja jest aktywna domyślnie, wejdz sobie w kontakty i kliknij w słuchawkę obok numeru.


Właśnie obok numeru w kontaktach na macu takiej opcji nie mam

#89 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 października 2014 - 02:09

Właśnie obok numeru w kontaktach na macu takiej opcji nie mam

Już wiem co zrobić żeby działało.
Wystarczyło wyłączyć i włączyć na nowo iCloud, iMessage oraz FaceTime zarówno na iPhone jak i na mac'u.

#90 kamandir

kamandir
  • 8 postów

Napisano 22 października 2014 - 14:54

U mnie po restore na czysto iPhona na 8.1 wszystko zaczeło działać jak za dotknięciem różdżki ;)


Potwierdzam skuteczność zerowania, u mnie też zaczęło działać :)

#91 Leehu

Leehu
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 07:56

Witam Posiadam macbooka late 2009 i iPhona 5. Telefonowanie i smsowanie działają elegancko. Jednak mam problem z continous. Okazuje się żeby te funkcje działały trzeba mieć bluetooth 4.0. Mam pytanie czy ktoś próbował sprawdzić czy continous będzie działał na dokupionym bluetooth podłączonym prze USB ?

#92 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 23 października 2014 - 08:01

"Continuous" ??? Ale Present czy Past ? To ważne.

#93 Leehu

Leehu
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 08:04

Wolałbym żeby w przypadku mojego sprzętu było present. Coś jednak mi mówi że w przypadku mojego macbooka dobre czasy są już past.

#94 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 23 października 2014 - 08:09

Wolałbym żeby w przypadku mojego sprzętu było present. Coś jednak mi mówi że w przypadku mojego macbooka dobre czasy są już past.


"In discussing the limitations for Handoff support, some MacRumors forum members suggested that adding an inexpensive third-party Bluetooth LE adapter to an older Mac might be enough to add support for the feature. Unfortunately, several forum members have discovered that this does not appear to be the case.

One forum member has shared details of their testing, noting that in tests with a 2010 MacBook Air that does not include built-in support for Bluetooth LE, adding IOGEAR's Bluetooth 4.0 USB Micro Adapter works out of the box to add Bluetooth LE support to the machine, but does not enable support for Continuity features such as Handoff or AirDrop. "

#95 Leehu

Leehu
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 08:17

Czytałem o tym. Testy jednak zostały wykonane na jednym adapterze co nie jest do końca wiarygodne. Czekam aż ktoś od nas zabawi się w testowanie na innych adapterach :-)

#96 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 23 października 2014 - 08:23

Czytałem o tym. Testy jednak zostały wykonane na jednym adapterze co nie jest do końca wiarygodne. Czekam aż ktoś od nas zabawi się w testowanie na innych adapterach :-)


Continuity działa bez Bluetooth. Bluetooth potrzebny jest jedynie do Handoff i AirDrop.
Powiem Ci więcej- urządzenia nie muszą nawet być w jednej sieci wifi. Mam w tej chwili iPhone'a na 3G, Maka i iPady na wifi i otrzymuje smsa na wszystkie urządzenia.

#97 Leehu

Leehu
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 08:54

Może źle opisałem. Właśnie chodzi mi o Handoff tj. chciałbym aby przeglądanie safari na ipadzie było kontynuowane na macbooku i odwrotnie

#98 ppawcio

ppawcio
  • 47 postów

Napisano 23 października 2014 - 09:15

Mam IP4S, MBP (mid 2010) i sytuację taką, że w ciągu dnia dostaję SMSy na IP, odpisuję... wszystko pięknie :) wracam do domu, odpalam MBP i mam te SMSy w Centrum Powiadomień i Wiadomościach jako nieprzeczytane... Troszkę mnie to irytuję... (wysyłanie SMSów z kompa działa bez problemu, bluetooth na obu urządzeniach wyłączony)

#99 Ogryzkoman

Ogryzkoman
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 09:57

Może źle opisałem. Właśnie chodzi mi o Handoff tj. chciałbym aby przeglądanie safari na ipadzie było kontynuowane na macbooku i odwrotnie

handoff i airdrop dzialaja tylko na sprzetach wyprodukowanych od 2012. wszystko co starsze wypada z gry.

taka ciekawostka. zonie padl ekran w MB 2009. zanioslem do serwisu i tam mi powiedzielli, ze sprzet ma ponad 5 lat i komputer stal sie "vintage" i Apple juz nie serwisuje takiego sprzetu. Nawet nie chcili wymienic ekranu jak im go dostarczylem.

#100 Leehu

Leehu
  • 6 postów

Napisano 23 października 2014 - 10:06

a gdzie go zaniosłeś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych