Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie OS X z iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#51 oomaster

oomaster
  • 34 postów

Napisano 20 października 2014 - 19:47

Mam MacBooka Pro 13 z 2014r.
Iphona 5 i parowanie nie działa bo wyskakuje błąd:

nie można włączyć opcji rozmów głosowych przez sieć komórkową
Aby używać opcji rozmów głosowych z iPhone'a przez sieć komórkową, musisz zalogować się do FaceTime i iCloud przy użyciu tego samego Apple ID.

Funkcja SMS też nie działa bo wyskakuje prośba o podanie Kodu co ma się pojawić na macbooku, ale nic nie pojawia się.

Jestem załamany… miało być tak prosto i szybko ;-P

#52 vankh

vankh
  • 15 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:21

Też się trochę namęczyłem, ale była to głownie moja wina. Zakładając kiedyś konto na icloud podałem swój inny adres mailowy, w związku z czym mogłem się logować na icloud za pomocą adresu na @icloud.com oraz tego, który podałem wcześniej np @op.pl Lista adresów jest do sprawdzenia na komputerze np w : wiadomości/preferencje/konta/iMessage - twój adres do wiadomości. No i okazało się, że na komputerze do icloud byłem zalogowany poprzez adres @op.pl , a na telefonie poprzez @icloud. O ile nie ma to znaczenia podczas synchronizacji i logowania się poprzez www, to w przypadku dzwonienia, czy też smssowania z MacBooka. Wylogowałem i zalogowałem się na komputerze i telefonie do icloud, imesage i facetime, tym razem na jeden i ten sam adres na @icloud. Pomogło, mogłem spokojnie odczytać kod na komputerze do wpisania w wiadomościach w telefonie. Dzwonienie i pisanie działa ok.

#53 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:22

Po zainstalownaiu 8.1 na iP dalej jest problem z Handoff między iP a innymi. Z Maca na iP działa, ale w drugą stronę nie. Ani Safari ani smsy. Jedynie gdy wchodzę do książki adresowej iP to na Macu pojawia mi się znaczek i mogę tam wejść. W innych przypadkach martwe. Próbowałem dzwonić z Maca przez iP i to chodzi. Czy ktoś też ma ten problem? Jakieś rady?

#54 vankh

vankh
  • 15 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:24

A druga sprawa, to pojawiał mi się błąd połączenia z telefonem podczas dzwonienia z komputera. Do laptopa miałem podpięty jednocześnie poprzez monitor kabel lan i włączone wifi. Po dezaktywacji usługi Ethernet monitora wszystko działa ok.

#55 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:30

Mi to nie działa… Jak ktoś dzwoni na iPhona tak, ale ja nie mogę dzwonić (komunikat), a smsów tym bardziej, wywala mi że "Kontakt nie jest w iMassange".

#56 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:34

Mi to nie działa… Jak ktoś dzwoni na iPhona tak, ale ja nie mogę dzwonić (komunikat), a smsów tym bardziej, wywala mi że "Kontakt nie jest w iMassange".


UWAGA komu nie działa sms uruchomcie ponownie maca po ja tak zrobiłem po uruchomieniu pojawił się komunikat o nowych funkcjach sms itp
oraz info aby potwierdzić hasłem w iphonie
ruszyło i u mnie wszystko śmiga ok

#57 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:42

Mi to nie działa… Jak ktoś dzwoni na iPhona tak, ale ja nie mogę dzwonić (komunikat), a smsów tym bardziej, wywala mi że "Kontakt nie jest w iMassange".


Moze wejdz w ustawienia wiadomosci na iphone i "sparuj" go z wiadomosciami z maca?

#58 mnich209

mnich209
  • 65 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:44

U mnie sytuacja wygląda tak: - Połączenia działają - Pisanie SMS przez OSX działają - Dzielenie aplikacji (jeżeli tak to mogę nazwać) ale tylko w kierunku macbook pro -> iOS w drugą stronę nie chce ruszyć :// Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ? Sprzęcik: Iphone 5s, MBP mid 2012

#59 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 20 października 2014 - 20:54

I jeszcze taki feler: Airplay działa z Maca na iPada, ale w drugą stronę nie działa. Nie działa między Mac a iP oraz między iPadem a iPhonem. :( Resetowałem sporo razy, łącznie z ustawieniami sieciowymi i nic.

#60 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 20 października 2014 - 21:05

Nie wyświetla mi tego kodu na Macu…

#61 lucakasprzak

lucakasprzak
  • 4 postów

Napisano 20 października 2014 - 21:30

mi też nie… wylogowałem się z icloud i na Mac'u i na Iphon'ie, maile się zgadzają i nadal nic…. macie jakiś pomysł? - już mam. wystarczył restart komputera i telefonu.:)

#62 czarekpl

czarekpl

  • 245 postów
  • SkądCiechanów, Poland

Napisano 20 października 2014 - 22:16

reset maca iPhone pomaga

#63 trombala94

trombala94
  • 101 postów

Napisano 20 października 2014 - 22:23

mi nawet to nie pomaga…

#64 formata

formata
  • 3 postów

Napisano 21 października 2014 - 01:05

U mnie wszystko działa w dwie strony jak Iphone (u mnie 4s) jest włączony tzn. jak wyświetlacz się świeci. Kiedy telefon się wygasi, (w moim następuje to po 1 minucie) jeszcze przez minutę dwie wszystko działa. Potem wszystko przestaje działać jak telefon leży nieużywany dłużej np. 10 minut. Jak dzwonię do siebie z drugiego numery na komputerze nie ma żadnej reakcji. Zrobiłem taki eksperyment że zadzwoniłem raz i czekałem 7 sygnałów i nic, potem zaraz zadzwoniłem jeszcze raz i na komputerze zaczęło dzwonić. Wychodzi na to że po pierwszym razie telefon połączył się na nowo z Wi-fi. Problem w tym że jak telefon leży sobie nieużywany a ktoś do nas dzwoni to ta funkcja w ogóle nie działa, wtedy przecież jest najbardziej potrzebna. Chodzi przecież o to żeby telefon leżał sobie nieużywany np. 2h i jak ktoś do nas zaczyna dzwonić odbieramy sobie połączenie na kompie bo akurat przy nim siedzimy. Czy macie podobny problem, czy po prostu tylko u mnie tak jest ?

#65 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2014 - 04:34

U mnie iPhone 5s z MBP late 2013 działają Sms-y ,rozmowy ale .. Wcześniej po instalacji Yosemite komp zapytał mnie czy połączyć z iPhone zaznaczyłem nie teraz ale już później nie moglem pisać sms tylko połączenia działały ,pomogła ponowna instalacja Yosemite i kiedy zapytał mnie komp to akceptacja i wpisanie kodu teraz działa wszystko

#66 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 października 2014 - 06:03

Dokładnie ma działać, a nie kombinacje alpejskie. Testowałem cały dzień tego handoff'a i połączenia głosowe. Działa to losowo, raz działa raz nie. DO POPRAWY Apple.


Dziwne u mnie wszystko zaczelo normalnie trybic dalej pelen dostepm kompa do telefonu i odwrotnie jak sie zaczelo pytac czy polaczyc i wszystko smiga wczoraj na iOS8.1 doszly mi jeszcze sms i mmsy. Handoff dziala bezproblemowo...

Nie wiem czemu wiekszosc ma problemy. Naet kumplowi smiga na MBP z 2011 oczywiscie oprocz Handoff.

#67 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 21 października 2014 - 07:09

Lipa. Połączenia głosowe działają. Handoff kompletnie nic, sms też nie (tylko iMessage). Wszystko odhaczone jak być powinno, kod wpisany i dalej wiadomości nie da się wysłać. Resetowane oba urządzenia. 5S i MBP 2014. Edit. Pomogło sparowanie 5S z MBP po BT przez włączenie hotspotu na 5S. Wiadomości można wysyłać ale Handoff pokazuje tylko na kompie (dość spore opóźnienie niestety). Przy działaniach na kompie w telefonie nic się nie dzieje.

#68 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 21 października 2014 - 09:45

U mnie wszystko działa w dwie strony jak Iphone (u mnie 4s) jest włączony tzn. jak wyświetlacz się świeci. Kiedy telefon się wygasi, (w moim następuje to po 1 minucie) jeszcze przez minutę dwie wszystko działa. Potem wszystko przestaje działać jak telefon leży nieużywany dłużej np. 10 minut.

Jak dzwonię do siebie z drugiego numery na komputerze nie ma żadnej reakcji. Zrobiłem taki eksperyment że zadzwoniłem raz i czekałem 7 sygnałów i nic, potem zaraz zadzwoniłem jeszcze raz i na komputerze zaczęło dzwonić. Wychodzi na to że po pierwszym razie telefon połączył się na nowo z Wi-fi.

Problem w tym że jak telefon leży sobie nieużywany a ktoś do nas dzwoni to ta funkcja w ogóle nie działa, wtedy przecież jest najbardziej potrzebna. Chodzi przecież o to żeby telefon leżał sobie nieużywany np. 2h i jak ktoś do nas zaczyna dzwonić odbieramy sobie połączenie na kompie bo akurat przy nim siedzimy. Czy macie podobny problem, czy po prostu tylko u mnie tak jest ?



jeśli dobrze Pamiętam to w Iphonach gdy uśpione wyłącza się wi fi wie tym samym komunikacja z mac.

#69 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 21 października 2014 - 10:57

niestety mnie nie działają połączenia telefoniczne z komputera - odwrotnie jest OK, SMSY działają i Handoff też bez zastrzeżeń; próby wylogowania i z powrotem do iCloud nie pomogły - spróbuję postawić IOS 8.1 na czysto - może ….

- - - Połączono posty - - -

U mnie iPhone 5s z MBP late 2013 działają Sms-y ,rozmowy ale .. Wcześniej po instalacji Yosemite komp zapytał mnie czy połączyć z iPhone zaznaczyłem nie teraz ale już później nie moglem pisać sms tylko połączenia działały ,pomogła ponowna instalacja Yosemite i kiedy zapytał mnie komp to akceptacja i wpisanie kodu teraz działa wszystko


faktycznie, może jeszcze reinstalacja Yosemite;

#70 vankh

vankh
  • 15 postów

Napisano 21 października 2014 - 11:57

jeśli dobrze Pamiętam to w Iphonach gdy uśpione wyłącza się wi fi wie tym samym komunikacja z mac.


Ktoś potwierdza, że działa bezproblemowo (sms i dzwonienie z innego urządzenia) na zablokowanym dłuższy czas telefonie?

Próbowałem pisać smsy i dzwonić poprzez prawidłowo połączonego iPada i niestety, działało tylko gdy telefon był wybudzony.
Z komputerem poćwiczę wieczorem.

#71 dzej_dzej

dzej_dzej
  • 1 postów

Napisano 21 października 2014 - 13:26

U mnie nawet nie chce się sparować BT w MBP 2014 i iPhC... polaczenia na kompie dzialaja tylko, jak ktos dzwoni - ja dzwonic nie moge. SMSy nie dzialaja, tylko iMessage. Reinstalowac Yosemite? Ale w ten sposob, ze go jeszcze raz pobieram z AppStora czy w jakis bardziej zaawansowany sposob?

#72 Vitaminer

Vitaminer
  • 46 postów

Napisano 21 października 2014 - 13:40

Jeżeli chodzi o parowanie BT to cały czas jest z tym problem i połączyć się nie mogę między iP 5 a rMBP. Mimo wszystko hand-off działa w obie strony, wysyłać i odbierać smsy mogę, tak samo połączenia głosowe. Niestety nie działa mi AirDrop ale nie wiem czy do tego jest potrzebne parowanie iP z MB. Tak właściwie to po co się paruje te urządzenia?

#73 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 21 października 2014 - 13:53

Tak jak pisałem wcześniej nic nie działało (poza rozmowami). Restert nie pomagał, BT w telefonie był włączony ale nie był aktywny. Stwierdziłem że spróbuje go połączyć przez BT tworząc z niego hotspot. Po połączeniu wyłączyłem udosteponianie netu i wszystko jakby zaczęło działać, czyli wysyłanie SMS, hangoutów i innych wiadomości, handsoff (telefon--->MBP) oraz AirDrop . Również w kontaktach po kliknięciu na numer pojawia się opcja wysłania notki (wiadomości). Jedyne co mnie niepokoi to : czas od otwarcia aplikacj Mail na telefonie do pojawienia się informacji o tym na MBP (opóźnienie 2-4 sekund) i handsoff w drugą stronę, czyli otwieram mail albo safari na MBP i na telefonie nic się niestety nie dzieje. Owszem na zablokowanym ekranie pojawia się ikonka ale po odblokowaniu znika.

#74 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 października 2014 - 14:23

czyli jest dobrze u ciebie

#75 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 21 października 2014 - 14:36

Gdzie jest ten handoff bo własnie zaktualizowałem oprogramowanie ? ani w macu ani w iphonie nie ma takiej aplikacji, airdrop tez wogole nie wykrywa iphona i na odwrót chociaz tu i tu jest wlaczony BT i sa w tej samej sieci.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych