Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parowanie OS X z iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#26 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 18 października 2014 - 12:37

Czy AirDrop pomiędzi iOS a Yosamite działa tylko na urządzeniach na których działa Handoff??? Bo u mnie ani na MBP ani iMacu ni chu chu...

#27 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 18 października 2014 - 13:35

Od GM 3 wysyłam bez problemu sms do wszystkich z iPhone i iPad i odwrotnie, jak tylko wszystkie trzy są w jednej sieci z automatu synchronizują wszystkie wiadomości, połączenia działają zawsze, zawsze działa handoff we wszystkie strony, zawsze działa airdrop we wszystkie strony.

ALE WARUNEK - TRZEBA MIEĆ 8.1!!! NA INNYCH WSZYSTKO NIE DZIAŁA I SĄ PROBLEMY.

1 - mam Yosemite na MBP late 2013, iOS 8.1 beta 2 na iPhone5 i iPad Air
2 - w ustawieniach wyłączyłem i ponownie włączyłem handoff (ustawienia/ogólne/handoff) i głosowe (ustawienia/faceTime/głosowe)
3 - restart obu urządzeń
4 - Włączone WiFi i Bluetooth na wszystkim
5 - Sparowanie obu urządzeń z Macbookiem (ustawienia bluetooth i szukacie na macu urządzeń - dodajecie jak wszystko inne i będą w historii urządzeń jak myszka i klawiatura
6 - odpalenie aplikacji wiadomości na mac (po chwili powinno zapytać czy to urządzenie może mieć dostęp do wiadomości - podaj kod na iPhone/iPad lub potwierdź (nie pamiętam już co było)
7 - analogicznie z facetime

Od tej pory wszystko mi się synchronizuje bez problemu. Dźwięk SMS mam na wszystkich trzech urządzeniach, jeżeli są w tej samej sieci. To samo tyczy się połączeń, dzwoni na każdym i na każdym ma historie połączeń i sms. Jak wspomniałem, jeżeli nie ma mnie w domu, jak tylko wrócę i iPhone złapie wifi, wszystkie zaległe sms i połączenia synchronizują się na macbooka i iPada.

Aaa, dodam jeszcze, że jak miałem np. nr żony zachowany bez +48 mac nie reagował na kliknięcie słuchawki i nie mogłem dzwonić. Widocznie formatowanie GSM musi się zgadzać.

TAK WIĘC - ALBO INSTALOWAĆ BETĘ, ALBO CZEKAĆ DO PONIEDZIAŁKU I NIE PŁAKAĆ NA FORUM!

#28 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 18 października 2014 - 13:46

Płacę za sprzęt nie małą kwotę, więc wymagam aby działało, bez takich kombinacji alpejskich.

#29 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 18 października 2014 - 13:51

Płacę za sprzęt nie małą kwotę, więc wymagam aby działało, bez takich kombinacji alpejskich.


Nie musiałeś aktualizować do DARMOWEGO nowego systemu.

#30 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2014 - 14:02

U mnie iOS'y ładnie sobie żonglują handoff'em lecz MacBook zaczął dopiero pokazywać program do kontynuacji po wcześniejszym sparowaniu urządzeń przez Bluetooth. Połączenia GSM działają jak należy od samego początku - pierwsza próba była nieudana.

#31 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 18 października 2014 - 17:09

Apple software ma wliczone w cenę, więc nie takie darmowe.

#32 Artur Tomaszczyk

Artur Tomaszczyk
  • 15 postów

Napisano 18 października 2014 - 20:30

U mnie na MBP Mid 2010 i iP5s działa jedynie wykonywanie połączeń. I to nie z kontaktów, a z FaceTime. Mam nadzieję, że 8.1 to zmieni. Tak, czy inaczej, śledzę wątek na MacRumors i zamierzam zmienić AirPort na taki z BT 4.0 i pokombinować tak. Co ciekawe - moja żona ma MBA 2011 i iP5c. Nie działa Handoff (pisze, że nie obsługuje Handoff), natomiast wykonywanie i odbieranie rozmów działa bezproblemowo.

#33 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 18 października 2014 - 22:22

Handoff działa od Macbook Air 2012. A połączenia wymagają tylko Wifi.

#34 Ogryzkoman

Ogryzkoman
  • 6 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:01

Handoff nie bedzie działać na urządzeniach, ktore mają LMP Version 0x4 i mniej. Działa tylko i wyłącznie z LMP 0x6 i wzwyż. Jaki mamy LMP dowiedzieć się możemy z "About this Mac" - System report - Bluetooth. Mam iMaca z 2011 i iPada z retina. chciałem sprawdzić jak to handoff działa. użyłem google i w którymś z linków trafiłem właśnie na to jak sprawdzić czy komputer będzie obsługiwał handoff. p.s. nie chce mi dodac screen'ów

#35 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 października 2014 - 23:11

a u mnie iMac Late 2011 nie widzi się poprzez Airdrop z Ip6 :( jakieś pomysły?


Zresetuj ustawienia wifi w obu urządzeniach i zresetuj rooter podobno pomaga

#36 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:30

Zauważyłem zależność, jak włączam BT w iPhonie przez Ustawienia - Bluetooth i to samo na Macu, przez Otwórz preferencje BT, to handoff działa w dwie strony od razu. Zaś jak włączałem BT wcześniej przez dolną belkę w iPhonie i przez skrót na górze na macu - Włącz Bluetooth to nie działało za bardzo.

#37 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:34

A paruje wam urządzenia?

#38 Ogryzkoman

Ogryzkoman
  • 6 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:35

AirDrop tez nie współgra z moimi urządzeniami. Może komuś się to przyda: [url=http://www.gottabemobile.com/2014/10/17/best-os-x-yosemite-features-skip-many-old-macs/]Best OS X Yosemite Features Skip Many Old Macs[/url]
z tekstu wynika, ze tylko kompy produkowane od 2012 obsługują handoff i airdrop (osx -ios)

#39 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:40

A paruje wam urządzenia?


Nie trzeba parować niczego, to nie działało od dawna samo parowanie, wystarczy tylko włączony BT.

#40 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:41

AirDrop tez nie współgra z moimi urządzeniami. Może komuś się to przyda: Best OS X Yosemite Features Skip Many Old Macs
z tekstu wynika, ze tylko kompy produkowane od 2012 obsługują handoff i airdrop (osx -ios)

To już wiem czemu handoff i aidrop mi nie działa....

#41 Ogryzkoman

Ogryzkoman
  • 6 postów

Napisano 18 października 2014 - 23:48

A paruje wam urządzenia?

nie wiem czy to o to chodzi, ale z kompa nie mogę się płączyć z ipadem, ale z ipada mogę połączyć się z kompem przez BT. nie wiem o co chodzi, w sumie to mam to gdzieś. komp działa, a to na najważniejsze :)

#42 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 19 października 2014 - 10:00

Nie trzeba parować niczego, to nie działało od dawna samo parowanie, wystarczy tylko włączony BT.




Szkoda tylko że BT musi być włączone bez tego u mnie nie działa hand off
podają że wymogiem jest ta sama sieć wi fi o BT nic nie wspominali

#43 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 19 października 2014 - 13:12

Przecież piszą jak wół:

Aby skorzystać z funkcji Handoff:

Na obu urządzeniach włącz funkcję Bluetooth i zaloguj się na tym samym koncie usługi iCloud

.

Do połączeń telefonicznych tylko nie potrzeba BT, a Wifi i to samo konto iCloud.

#44 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 19 października 2014 - 15:35

Przecież piszą jak wół:

.

Do połączeń telefonicznych tylko nie potrzeba BT, a Wifi i to samo konto iCloud.



widocznie nie doczytałem

#45 bepe

bepe
  • 15 postów

Napisano 20 października 2014 - 09:46

U mnie połączenie MacBook Pro połowa 2012 i iPhone 5 działa tak, że połączenia mogę wykonywać, ale podczas połączeń przychodzących nic się nie pojawia - w czym może być problem? Urządzenia są podłączone do jednej sieci wifi

#46 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 20 października 2014 - 14:27

ale cyrk na kółkach :) u mnie odwrotnie - jak ktoś dzwoni do mnie to połączenie odbiorę na komputerze - ja z komputera mogę sobie zadzwonić ale jajami o parapet :)

#47 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2014 - 14:42

Ja sobie dziś przetestowałem i rozmowy działaja bardzo fajnie. Dzwonię, obieram... jest OK. Czekam na 8.1 i SMSy.

#48 eternus

eternus
  • 14 postów

Napisano 20 października 2014 - 16:43

Czy funkcja handoff będzie działała w sytuacji, gdy Ipad będzie podłączony do sieci wifi, którą tworzy Mac (przez opcję udostępnianie internetu)? Innymi słowy - czy będzie wtedy spełniony wymóg, żeby oba urządzenia były w tej samej sieci wifi?

#49 abc_xyz

abc_xyz
  • 17 postów

Napisano 20 października 2014 - 17:54

sprawdzajcie czy faktycznie macie podpiete sprzety do tego samego konta icloud - ja bylem pewny ze tak jest a tu niespodzianka.
[url]https://supportprofile.apple.com/[/url]

#50 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 20 października 2014 - 18:49

Ta strona nie ma nic wspólnego z kontem iCloud. To jest tylko strona supportu w razie naprawy serwisowej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych