Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dock tło


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 bart886

bart886
  • 111 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 października 2014 - 12:33

Witajcie, od razu co rzuciło mi się ( na niekorzyść oczywiście ) w oczy przy zmianie na Yosemite to mało przeźroczyste tło docka. Wygląda jak wycięte w paincie i w ogóle kiszka. Czy jest możliwość zrobienia go bardziej przeźroczystego? Pozdrawiam

#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2014 - 12:41

Lepiej wygląda jak się zmieni na ciemny motyw w Preferencjach Systemowych, ale wtedy Menu jest czarne i wygląda moim zdaniem okropnie. Przydałby się ciemny Dock i jasne menu, ale oczywiście jakby to było gdyby była taka możliwość. Za prosto by było...

#3 bart886

bart886
  • 111 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 października 2014 - 13:03

Wydaje mi się, że w Mavericksie to jakoś ładniej wyglądało :roll:

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 13:07

nie wydaje Ci sie, po prostu masz racje

#5 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 17 października 2014 - 13:11

Z tego co widzę, to wygląd docka zerżnęli od Appla z Max OSX-a z czasu Tigera i wcześniejszych.... nic sami nie umieją wymyśleć :P

#6 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 17 października 2014 - 13:13

Moim zdaniem wygląda całość wygląda nawet nieźle, tylko ikony psują odbiór. Brak spójności - albo są "cukierkowe", albo nazwę to "poważne", z braku lepszego określenia. Trochę to razi, zwłaszcza cukierkowe iTunes, Finder, czy Preferencje systemowe. Ogólnie graficznie nie jest spójny Yosemite - np. dock w połowie kanciasty, w połowie zaokrąglony, okna całkiem zaokrąglone, a belka na górze całkowicie kanciasta. Brakuje tutaj jednej myśli przewodniej.

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 13:17

I jeszcze gorzej kilka okrągłych zupełnie z d... :)

#8 bart886

bart886
  • 111 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 października 2014 - 13:23

Może jakiemuś developerowi nie spodoba się ten kloc betonowy i wynajdzie narzędzie do zmiany przeźroczystości :) Bądźmy dobrej myśli :)

#9 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 13:27

Ja myślę, że od tego momentu potrzeba jeszcze kilku lat, żeby zarówno OS X jak i iOS miały ręce i nogi. W tej chwili oba systemy są zdecydowanie niespójne same w sobie. Elementy do siebie nie pasują tak jak pisał Agher. Wszystko wygląda jak zlepek kilku pomysłów. Do tego brak konsekwencji świadczy o tym że zaczynają się gubić (funkcje które znikają i wracają, to samo z niektórymi elementami UI). Trzeba ten bałagan ogarnąć, ale najpierw jeszcze muszą sobie zdać sprawę, że coś tu nie gra. Dlatego myślę, że to jeszcze trochę im zajmie.

#10 mryman

mryman
  • 12 postów

Napisano 17 października 2014 - 16:39

Ja mam pytanie nie związane z Dockiem, a nie chcę zakładać nowego tematu. Czy Wy również przy włączeniu kompa macie pasek postępu? Trochę mnie to zastanawia, nie wiem czy to powód indeksowania Spotlight, czy coś innego?

#11 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2014 - 16:41

Ja mam pytanie nie związane z Dockiem, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Czy Wy również przy włączeniu kompa macie pasek postępu? Trochę mnie to zastanawia, nie wiem czy to powód indeksowania Spotlight, czy coś innego?


Taki nowy ficzer. Tak już będzie.

#12 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 17 października 2014 - 16:46

Zgadzam się dock wygląda słabo.

#13 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 27 lutego 2015 - 19:32

Temat jeszcze nie zamknięty, dock można spersonalizować programem cDock, o czym już pewnie większość wie. Moje pytanie, jak zmienić kolor tła w stosie otwieranym jako siatka? W Maverick było tak przyjemne dla oka - ciemne ;)



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2015 - 12:16

http://myapple.pl/fo...o-treści/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych