Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Yosemite a bateria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#51 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 19 listopada 2014 - 10:09

Jak możesz zrób test. Zapamiętaj stan baterii i zamknij klapę tak na godzinę w czasie innych zajęć. Potem otwórz i sprawdź czy coś albo ile % ubyło. Mi na MBA z 35% spadło do zera po pół godzinie z zamknięta klapą.


Po kilkunastu godzinach nocnych ubyło najwyżej 1-2% stanu baterii. Teraz po obliczeniu przy 95% naładowania pokazywało mi 9 godzin i 20 minut. Po upływie około półtorej godziny pracy przy stanie baterii 90% czas wydłużył się do 10 g. i 5 min. W tej chwili 88% a czas to 10 g. i 22 min. :) Dopiero po pewnym czasie zaczyna faktycznie maleć wartość czasu pracy na baterii.

#52 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 listopada 2014 - 10:48

Ja dopiero potestuję dziś pod obciążeniem. Jednak czas pracy na poziomie 6 godzin byłby dla mnie bardzo dobry. Zauważyłem że spada obciążenie związane chyba z indeksowaniem plików.

#53 szponder

szponder
  • 117 postów

Napisano 24 grudnia 2014 - 13:42

Mam - MacBook Pro (13-calowy, koniec 2011 r.)

 

Yosemite zżera mi baterie po 3/4 godzinach, normalnego siedzenia na google chrome, słuchaniu muzyki. 

 

I tutaj pytanko, czy to się zmieni, czy czym nowszy system tym większe zapotrzebowanie na baterie? 

 

I jak ma się Mountain Lion do Mavericksa jesli chodzi o baterie?



#54 apollos

apollos
  • 14 postów

Napisano 25 grudnia 2014 - 16:49

MBP 13 cali Retina, połowa 2014 - po około 6h pracy na Mavericksie zostawało mi jakieś 20-22%, teraz na Yosemite do tego poziomu zlatuje mi w 4,5h (pomijam fakt, że estymuje całkiem inny czas pracy baterii niż przed upgradem). Czekać na kolejne poprawki od Apple czy też próbować resetować pamięć PRAM i czynić inne, tego typu zabiegi?



#55 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 grudnia 2014 - 18:47

Mam - MacBook Pro (13-calowy, koniec 2011 r.)

 

Yosemite zżera mi baterie po 3/4 godzinach, normalnego siedzenia na google chrome, słuchaniu muzyki. 

 

I tutaj pytanko, czy to się zmieni, czy czym nowszy system tym większe zapotrzebowanie na baterie? 

 

I jak ma się Mountain Lion do Mavericksa jesli chodzi o baterie?

 

Ma ML bateria chodziła mi bynajmniej podobnie. Co do 10.10 po czystej instalacji najnowszej wersji z 1 na końcu mój MBA 2012 chodzi poprawnie i czas na baterii jest ok. W Twoim przypadku problem to pewnie jeszcze chrome które żre baterię o wiele szybciej niż np. safari. 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#56 matt.one

matt.one
  • 37 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 21:57

Potwierdzam. Przeszedlem z Chrome na Safari, rMBP bateria trzyma dłużej !



#57 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 grudnia 2014 - 23:46

Mi na MBP 13" Mid 2014 Retina, bateria na Yosemite pada po 4 godzinach. Pod obciążeniem są to nawet 2 godziny i komp pada. Sprawność baterii 99%. Liczba cykli 88. Po zamknięciu klapy na cała noc przy ok 50% rano do włączenia go potrzebuję ładowarki. Natomiast na Mavericksie po naładowaniu do pełna jestem w stanie używac go cały dzień, tj. ok 12h. W tym czasie praca w Illustratorze i obróbka zdjęć (PS + LR).

 

Ogólnie zawiodłem się na Yosemite i wróciłem na Maverick. Żałuję jedynie, że przekonwertowałem iCloud na iCloud Drive i nie mogę go używać do zapisywania danych w chmurze.



#58 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 grudnia 2014 - 10:03

Generalnie problem z baterią jest i jakoś apple tego nie za bardzo poprawia. Chociaż skok z 10.10 na 10.10.1 jest wyraźny i laptop trzyma dłużej, ale do standardu Mevericsa jeszcze trochę brakuje. Co do iClouda się nie wypowiadam bo na wersji 109 przestałem korzystać, służy mi jedynie do synchronizacji zakładek w safari.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#59 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 31 grudnia 2014 - 06:40

Mam - MacBook Pro (13-calowy, koniec 2011 r.)

 

Yosemite zżera mi baterie po 3/4 godzinach, normalnego siedzenia na google chrome, słuchaniu muzyki. 

 

I tutaj pytanko, czy to się zmieni, czy czym nowszy system tym większe zapotrzebowanie na baterie? 

 

I jak ma się Mountain Lion do Mavericksa jesli chodzi o baterie?

 

Mam taki komputer i ...... wrażenia z użytkowania podobne  :(  wprawdzie moja bateria "trzymała" dłużej (ok. 6h) ale to i tak zdecydowanie gorzej niż na poprzednich systemach.

Ja nie czekałem na zmiany. Wróciłem do Mavericksa i jest OK  :rolleyes:

Porównując ML do Mavericksa wydaje mi się, że na tym drugim "trzyma" lepiej.

 

.......... Co do 10.10 po czystej instalacji najnowszej wersji z 1 na końcu mój MBA 2012 chodzi poprawnie i czas na baterii jest ok. W Twoim przypadku problem to pewnie jeszcze chrome które żre baterię o wiele szybciej niż np. safari. 

 

Po zrobieniu "nakładki" Yosemite na ML było fatalnie, nie mówiąc już o innych błędach (np. z Mail). Sytuację trochę poprawiła czysta instalacja (10.10.1) ale "..... szału nie było ......."  ;)

Od dawna nie używam Chrome na MB Pro i może stąd mój "lepszy wynik" niż @szpondera.

 

..................... Po zamknięciu klapy na cała noc przy ok 50% rano do włączenia go potrzebuję ładowarki. Natomiast na Mavericksie po naładowaniu do pełna jestem w stanie używac go cały dzień, tj. ok 12h ...........................

Ogólnie zawiodłem się na Yosemite i wróciłem na Maverick. Żałuję jedynie, że przekonwertowałem iCloud na iCloud Drive i nie mogę go używać do zapisywania danych w chmurze.

 

Na Mavericks po zamknięciu klapy bateria "spada" mi ok. 5% po 10 - 12 godzinach czuwania ale czytałem na forum, że niektórym nie "spada" w ogóle (czy to możliwe ??  ;) ).

Też zawiodłem się na Yosemite ale ...... tylko na MB Pro (bateria). Na iMacu używam i jestem zadowolony  :P

 

Generalnie problem z baterią jest i jakoś apple tego nie za bardzo poprawia. Chociaż skok z 10.10 na 10.10.1 jest wyraźny i laptop trzyma dłużej, ale do standardu Mevericsa jeszcze trochę brakuje. Co do iClouda się nie wypowiadam bo na wersji 109 przestałem korzystać, służy mi jedynie do synchronizacji zakładek w safari.

 

Pod wszystkim co napisał @torik się podpisuję  :D nawet podobnie używam iCloud - synchronizuję zakładki Safari, kalendarz, notatki, kontakty itp.

W Safari 8.0 cieszy mnie możliwość importu zakładek z innych przeglądarek  :D

 

Wracając do wydajności baterii. Może wypowiedzą się osoby korzystające z "maszyn" z fabrycznie zainstalowanym Yosemite.

Rozmawiałem ze sprzedawcą w iSpocie i podobno nikt nie zgłasza problemów z baterią.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim Do Siego Roku 2015  :D


Użytkownik zorba edytował ten post 31 grudnia 2014 - 06:42


#60 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 31 grudnia 2014 - 09:54

...........................................................

Po zrobieniu "nakładki" Yosemite na ML ........................

...........................................................

 

Nie mogłem już edytować i poprawić posta. Miało być oczywiście "..... Yosemite na Mavericksa ........."



#61 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 grudnia 2014 - 11:03

Ja chyba wgram dziś na czysto 10.10 i zobaczę. Niby fabrycznie był 10.10 ale może coś da.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#62 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 31 grudnia 2014 - 13:09

Ja jako użytkownik MBA z fabrycznie zainstalowanym Yosemite mogę się wypowiedzieć, ale nie wiem czy komuś to pomoże. Wczoraj od godziny 15 po wyjęciu z pudełka i pierwszym włączeniu komputer miał jakieś 75% baterii, od tego czasu bawiłem się nim, wielokrotnie wyłączałem i włączałem, instalowałem i usuwałem różne rzeczy, trochę słuchałem muzyki z YT, zaktualizowałem system do 10.10.1, testowałem automatyczne podświetlenie ekranu/klawiatury itp. W tym momencie mam 14% baterii. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile faktycznie czasu komputer był włączony - no chyba, że Mac też ma takie informacje jak "w użyciu, w gotowości" ? W sumie nie wiem też czy to w ogóle dobry wynik. 

 

ps, tak poza konkursem, to czy ja w ogóle mógłbym zainstalować coś starszego od Yosemite? 


Użytkownik Driff edytował ten post 31 grudnia 2014 - 13:12

<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#63 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 31 grudnia 2014 - 20:23

Ja chyba wgram dziś na czysto 10.10 i zobaczę. Niby fabrycznie był 10.10 ale może coś da.

 

Jaki masz model ?? i kiedy kupowałeś, że był już zainstalowany Yosemite ??

Sprzedawca w iSpocie powiedział, że jaka wersja OSX-a jest zainstalowana to jeszcze loteria  :P aczkolwiek większość ma już Yosemite.

 

Ja jako użytkownik MBA z fabrycznie zainstalowanym Yosemite mogę się wypowiedzieć, ale nie wiem czy komuś to pomoże. Wczoraj od godziny 15 po wyjęciu z pudełka i pierwszym włączeniu komputer miał jakieś 75% baterii, od tego czasu bawiłem się nim, wielokrotnie wyłączałem i włączałem, instalowałem i usuwałem różne rzeczy, trochę słuchałem muzyki z YT, zaktualizowałem system do 10.10.1, testowałem automatyczne podświetlenie ekranu/klawiatury itp. W tym momencie mam 14% baterii. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile faktycznie czasu komputer był włączony - no chyba, że Mac też ma takie informacje jak "w użyciu, w gotowości" ? W sumie nie wiem też czy to w ogóle dobry wynik. 

 

ps, tak poza konkursem, to czy ja w ogóle mógłbym zainstalować coś starszego od Yosemite? 

 

Można sprawdzić czas od uruchomienia bez podziału na użycie i gotowość: jabłko - ten mac - więcej informacji - raport systemowy - oprogramowanie

Odnośnie instalacji starszego OSX-a to oficjalnie nie można  ;) ale ......... chyba jest to możliwe bez gwarancji stabilności systemu. 



#64 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 grudnia 2014 - 20:31

Ja mam Early 2014 ;) Kupowany parę dni temu.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#65 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudnia 2014 - 20:34

Już się ta nie chwal! 

 

:P


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#66 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 grudnia 2014 - 20:34

Pytał to napisałem ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#67 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 31 grudnia 2014 - 20:58

Ja mam Early 2014 ;) Kupowany parę dni temu.

 

I także narzekasz na baterię ?? Szukam opinii użytkownika MB Pro 15" z fabrycznym Yosemite :rolleyes:  

 

Pytał to napisałem ;)

 

Bardzo grzecznie z Twojej strony  ;)

 

Szczęśliwego Nowego Roku !!



#68 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 grudnia 2014 - 21:55

Może narzekać to za dużo powiedziane ale nie jest to tyle ile powinno ;) Bardziej mam zbliżone do  retiny 13 ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#69 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 02 stycznia 2015 - 11:27

Czy reset pram i smc to jakieś inwazyjne zabiegi czy można je zrobić profilaktycznie? Z instrukcji na stronie Apple wynika, że trwa to chwilę. U mnie na kilkudniowym MBA Early 2014 z fabrycznym Yosemite, po postawieniu systemu od nowa w recovery jest teraz 52% i 7 godzin prognozy przy przeglądaniu internetu. Na razie jeszcze spotlight może indeksować pliki, i od czasu postawienia systemu wczoraj rano komputer jeszcze nie był podłączany pod ładowarkę, więc może się jeszcze wszystko samo poprawić, ale pytam na przyszłość :-) 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#70 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 02 stycznia 2015 - 11:29

No to nie są inwazyjne zabiegi. Ogólnie to bateria musi się rozbuchać, więc poczekaj. Ja wczoraj wgrałem na czysto system i zobaczymy


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#71 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 07 stycznia 2015 - 19:02

Cześć, też chciałbym się podzielić opinią baterii na Yosemite 10.10.1. 

Mam rMBP Late 2013 8/256. Załączam wykaz pracy baterii. Cóż jestem zażenowany tym jak to jest tutaj. 5,5 godziny przy 90%. Na Mavericku było około 8-9 godzin przy 90%. Dodam, że podświetlenie ekranu mam na 35/40%. Ktoś jakieś pomysły na poprawę wydajności ?

az1rlpl21zsb.png



#72 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 20 stycznia 2015 - 04:57

Wrażenia podobne.

rMBP 13 2012 ok 6h użytkowania lekkiego (safari,itunes) i praktycznie 40% podświetlenia, z wyłączonym wszystkim co się dało.

Przy zamkniętej klapie bateria praktycznie stoi w miejscu.

Na preinstalowanym 10.8 bateria oscylowała według komputera na 9-10h.

Poprzedni właściciel mówił że przy odpalonym wszystkim i jasności 100% 6-7H dawał radę.

Nie miałem okazji testować go pod maverickiem.

Korzystam ok.7h na dzień do ponad cało dziennego użytkowania w weekendy w warunkach domowych więc teoretycznie ładowanie to nie problem ale 2x na dzień nie widzi mi się zbytnio.

Jest sens instalować 10.9/czyste 10.10.1 ? Czy w takim wypadku większej różnicy mi to nie zrobi ?


Użytkownik avalon18 edytował ten post 20 stycznia 2015 - 04:59


#73 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2015 - 09:28

5bsjfl.png


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 20 stycznia 2015 - 09:29

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#74 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 22 stycznia 2015 - 18:45

Po Czystej instalacji żadnej poprawy.

Chyba odpuszcze temat, korzystam głównie stacjonarnie z niego więc 2 godziny +- nie zmieniają nic.



#75 dav4

dav4
  • 46 postów
  • SkądBobowa, Poland

Napisano 25 stycznia 2015 - 18:04

Panie i Panowie - zastanawiam się nad downgrade do Mavericksa. Czy na 10.9 będę mógł przywrócić kopię TimeMachine utworzoną na 10.10 ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych