Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z pobieraniem i/lub instalacją systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#201 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 listopada 2014 - 13:43

Nie ma jeszcze oficjalnie 10.10.1.

#202 badowsky

badowsky
  • 1 postów

Napisano 10 marca 2015 - 00:07

witam

ktoś może pomoże bo już głowa mi zsiwiała. mam maca a1312 z lionem 10.7.5. chciałbym to do 10.10 zaktualizować. i tu jest pies pogrzebany. jakbym tego nie robił to zonk. online w sytuacji jak pozostaje 17 min pojawia się ze komputer napotkał problem, wciśnij by zrestartować. z pendrive przelatuje całość, restart i od nowa zaczyna się instalować. i tak w kolo macieju. niestety dopiero raczkuje i os'em. 

szukam czegokolwiek do pomocy ale marno to idzie

jeśli ktoś by chciał pomoc będę bardzo wdzięczny :)

 

pozd 



#203 Mateusz Banach

Mateusz Banach
  • 2 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 13:12

Witam. 

Od kilku dni usiłuje ożywić mojego maca który w pewnym momencie nie włączył się poprawnie. Z tego co zauważyłem to padł dysk. Znalazłem poradnik jak zrobic bootowalny pendrive, robie wszystko po kolei lecz ciagle sa jakies problemy. Według mnie to wina wadliwych obrazów systemu które pobierałem z internetu. 

Proszę o jakąs radę.

Pozdro



#204 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 27 grudnia 2016 - 13:14

Mozliwe zle obrazy, mozliwe zle robiony pen, mozliwe, ze Ty cos robisz zle. Mozliwosci jest wiele. Opisz dokladnie co sie dzieje.



#205 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 27 grudnia 2016 - 13:16

robie wszystko po kolei lecz ciagle sa jakies problemy.[...]

Proszę o jakąs radę.

jak na osobe, która prosi o radę, to opis twoich kłopotów jest dość oględny. Jak ktoś ma pomóc na "jakieś problemy"? Chyba tylko telefon do przyjaciela.



#206 Mateusz Banach

Mateusz Banach
  • 2 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 13:55

Mozliwe zle obrazy, mozliwe zle robiony pen, mozliwe, ze Ty cos robisz zle. Mozliwosci jest wiele. Opisz dokladnie co sie dzieje.

 

na pewno coś źle robie, pierwsza rzecz to dysk twardy, sformatowałem go przez instalator windows, po włożeniu do maka miga znak zapytania i zero reakcji na kombinacje klawiszy.


Przeszukałem jeszcze fora, gość miał podobny problem, okazało się że to taśma dysku padła, mogę to jakoś sprawdzić żeby sie upewnić na 100% ?



#207 fr3x

fr3x
  • 18 postów
  • SkądZielona Góra, Poland

Napisano 21 stycznia 2017 - 20:14

Poleciala mi instalka na usb. Na dysku mam pobrany plik .app oraz .dmg z internetu. Probowalem zrobic przez TransMac, ale po uruchomieniu jest tylko przekreslone kolko i sie wylacza.

W jaki sposob moge na Windowsie zrobic bootowalna wersje yosemite, tak by nie pobieral zawartosci z internetu? 

Bo nie mam stalego polaczenia... eh.



#208 mavmaverick255@gmail.com

mavmaverick255@gmail.com
  • 1 postów

Napisano 21 stycznia 2018 - 17:08

ja od wczoraj sie mecze z pendrive pod windowsem i chyba sobie odpuszcze...wczoraj kupilem maca i mnie podkusilo na format i teraz nic nie moge zrobic gdyz nie mam kupionego systemu w app store,plyt tez zmaciem nie bylo a nie znam nikogo z innym maciem.Da sie cos zrobic?



#209 ladek22

ladek22
  • 48 postów

Napisano 04 kwietnia 2021 - 12:02

Cześć, mam problem z systemem na Macu.

 

Jakieś 2 lata temu przeszedłem z systemu Yosemite do Mojave. Z początku wszystko było OK, ale po jakimś czasie zaczęły się problemy, najpierw zdjęcia przestały się aktualizować, potem były problemy z programem Mail, gdyż nie mogłem dodawać kont mailowych. Postanowiłem wrócić do Yosemite.

 

Sam nie potrafiłem tego zrobić, więc zleciłem koledze, który zajmuje się zawodowo komputerami. Kolega zrobił mi powrót do wersji systemu jaki był na Macu pierwotnie czyli, do OS X 10.8.5

 

"Mountain Lion" to bardzo archaiczny system, więc postanowiłem zaktualizować do Yosemite. Niby nic trudnego, bo wystarczy pobrać z App Store. Niestety, ale na App nie ma ani Yosemite ani El Capitan czy jakiegokolwiek innego systemu. Mogę jedynie pobrać ze strony Apple system Big Sur, ale ten na pewno mi nie będzie działał na takim starym komputerze.

 

Jak mogę przejść na Yosemite?



#210 ladek22

ladek22
  • 48 postów

Napisano 04 kwietnia 2021 - 18:21

Cześć, mam problem z systemem na Macu.

 

Jakieś 2 lata temu przeszedłem z systemu Yosemite do Mojave. Z początku wszystko było OK, ale po jakimś czasie zaczęły się problemy, najpierw zdjęcia przestały się aktualizować, potem były problemy z programem Mail, gdyż nie mogłem dodawać kont mailowych. Postanowiłem wrócić do Yosemite.

 

Sam nie potrafiłem tego zrobić, więc zleciłem koledze, który zajmuje się zawodowo komputerami. Kolega zrobił mi powrót do wersji systemu jaki był na Macu pierwotnie czyli, do OS X 10.8.5

 

"Mountain Lion" to bardzo archaiczny system, więc postanowiłem zaktualizować do Yosemite. Niby nic trudnego, bo wystarczy pobrać z App Store. Niestety, ale na App nie ma ani Yosemite ani El Capitan czy jakiegokolwiek innego systemu. Mogę jedynie pobrać ze strony Apple system Big Sur, ale ten na pewno mi nie będzie działał na takim starym komputerze.

 

Jak mogę przejść na Yosemite?

 

Zainstalowałem system El Capitan. Gdyby ktoś miał podobny problem to tutaj proszę zajrzeć: https://support.appl.../pl-pl/HT201372 Nie było łatwo znaleźć.



#211 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 kwietnia 2021 - 22:52

[…] Nie było łatwo znaleźć.

 

Hmmm…

Linki do pobrania poprzednich wersji systemu - wprost od Apple.

 

Trzeba przyznać, że ukryliśmy, skubańcy, jak piraci skarb.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych