Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Yosemite na starszych (obsługiwanych) komputerach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#51 roback

roback
  • 109 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2014 - 11:32

MacBook Alu z końca 2008 - Yosemite działa wyśmienicie.

U mnie też.
5MB RAM
500GB zwykły HDD

#52 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 20 października 2014 - 13:44

również dołączam do grono zadowolonych z OS Yosemite na MacBook Alu (late 2008, 2.4Ghz, 8GB RAM i dysk HDD). Powiem nawet, że działa sprawniej (głównie safari) niż Mavericks i zauważalnie lepiej radzi sobie z dysponowaniem pamięcią RAM. Widać to po MemmoryClean. Również wiatraki rzadziej brzmią jak startujący Boeing ;p Dodam, że nie wyłączałem przezroczystości w menu Dostępność, a instalacja robiona na Mavericka (nie na czysto). Zobaczymy wkrótce jak będzie działać pod obciążeniem FCP X.

#53 ~Think Different~

~Think Different~
  • 28 postów

Napisano 20 października 2014 - 14:43

MacBook unibody white 2009 8gb ramu Dysk HDD 256 GB Procesor 2.4 GHZ Dobrze chodzi? Płynniej niż na Mavericksie?

#54 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 20 października 2014 - 15:01

chyba ten sprzęt się wiele nie różni od mojego więc....zobacz post wyżej ;)

#55 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 października 2014 - 16:10

Potwierdzam, instalacja na czysto i szybciej działa od poprzednika, być może dlatego, że Mavericks nie był instalowany na czysto. Polecam MacBook Pro (15", początek 2008) 2.6 GHz 4 GB RAM 640GB HDD

#56 roback

roback
  • 109 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2014 - 06:47

Moja instalacja była na Maverics, ten na ML, a tamten na L... Nigdy nie instalowałem od zera, kto by miał na to czas?;) I powtarzam, działa o wiele lepiej niż Maveriks.

#57 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 21 października 2014 - 10:30

A u mnie tragedia :( rozważam jeszcze czystą instalkę albo powrót na Maverics... Macbook White Unibody (ostatni model) z Core2Duo 2.4GHz, grafika NVIDIA GeForce 320M ale za to doposażony: - 16GB RAM - dysk 512GB Samsung 840 Pro SSD Yosemite TNIE niemiłosiernie, strony widać jak sie odświeżają... wygląd już pomijam (dock ujdzie, ale czcionki zdecydowanie na nie).... żeby było śmieszniej mam odpalonego VMWare z windows XP (potrzebny do jednego programu) i ten... działa szybko, płynnie i... ładniej wygląda... Masakra :( Nowe Safari - wywala mi się (zawiesza), a wygląd i obsługa mi nie podchodzi. Ogólnie jestem mega niezadowolony. Obok jeszcze stoi laptop (z 2007 roku!) z Windowsem 8.1 <- tam jest ultra płynność. Co jest z Apple? W dodatku program Trim Enabler (do włączenia TRIM w SSD) - ma wielkie problemy z Yosemite i ogólnie włączenie trim jest problematyczne.

#58 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 21 października 2014 - 10:39

Na starszych sprzętach jedynym słusznym wyborem jest 10.6.8. Apple w przeciwieństwie do MS nowymi wersjami OSX "zmusza" ludzi do kupowania nowych modeli Maców. Z iOS jest podobnie. Z drugiej strony mój sprzęt ma 5 lat i wymiana jego na nowy jest czymś naturalnym.

#59 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 21 października 2014 - 11:11

A u mnie tragedia :( rozważam jeszcze czystą instalkę albo powrót na Maverics...

Macbook White Unibody (ostatni model) z Core2Duo 2.4GHz, grafika NVIDIA GeForce 320M
ale za to doposażony:

- 16GB RAM
- dysk 512GB Samsung 840 Pro SSD

Yosemite TNIE niemiłosiernie, strony widać jak sie odświeżają... wygląd już pomijam (dock ujdzie, ale czcionki zdecydowanie na nie).... żeby było śmieszniej mam odpalonego VMWare z windows XP (potrzebny do jednego programu) i ten... działa szybko, płynnie i... ładniej wygląda... Masakra :(

Nowe Safari - wywala mi się (zawiesza), a wygląd i obsługa mi nie podchodzi.

Ogólnie jestem mega niezadowolony. Obok jeszcze stoi laptop (z 2007 roku!) z Windowsem 8.1 <- tam jest ultra płynność. Co jest z Apple?

W dodatku program Trim Enabler (do włączenia TRIM w SSD) - ma wielkie problemy z Yosemite i ogólnie włączenie trim jest problematyczne.

Powiem Ci, że u mnie działa bardzo płynnie. Mam 8GB.

#60 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 21 października 2014 - 11:29

Na starszych sprzętach jedynym słusznym wyborem jest 10.6.8. Apple w przeciwieństwie do MS nowymi wersjami OSX "zmusza" ludzi do kupowania nowych modeli Maców. Z iOS jest podobnie. Z drugiej strony mój sprzęt ma 5 lat i wymiana jego na nowy jest czymś naturalnym.


Generalnie tak. Nawet kupiłem Retine 15" i po tygodniu zwróciłem. Oczy bolały :(
Nie wiem jak to jest. iPada mam (aira) i jest super, aktualizacja (do 8.1) - działa dobrze. Ale to świezy sprzęt.

Macbooka mam białego i go cholernie lubię. Nawet kosztem retiny (!). Jak tak dalej pójdzie to przesiądę się na windows, bo M$ naprawde robi postępy, a Windows 10 zapowiada sie nieźle <- ale to offtopic.

Wracając do działania OSX na moim Macbooku. Maverics też lubił przycinać, więc dam mu jeszcze jedną szansę. W weekend zrobie czysta instalke Yosemite.

A co do 10.6.8 (Snow Leopard) - to czemu nie... tylko jak on się ma do działania współczesnych wersji iPhoto, iTunes (których używam)? Pewnie za wiele już na nim nie działa :/

#61 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 października 2014 - 12:33

Generalnie tak. Nawet kupiłem Retine 15" i po tygodniu zwróciłem. Oczy bolały :(
Nie wiem jak to jest. iPada mam (aira) i jest super, aktualizacja (do 8.1) - działa dobrze. Ale to świezy sprzęt.


Wystarczylo zmienic rozdzielczosc... Ciekawe co zrobisz jak za 3-4 lata wejda panele UDH z Full HD jako standard albo nawet Super Hi-Vision gdzie mozna to porownac do retiny bo sa upakowane pixele...

Macbooka mam białego i go cholernie lubię. Nawet kosztem retiny (!). Jak tak dalej pójdzie to przesiądę się na windows, bo M$ naprawde robi postępy, a Windows 10 zapowiada sie nieźle <- ale to offtopic.


OS X 10.10 tez sie zapowiadal niezle...

Wracając do działania OSX na moim Macbooku. Maverics też lubił przycinać, więc dam mu jeszcze jedną szansę. W weekend zrobie czysta instalke Yosemite.


Nie ma wojny bez ofiar. Nie oczekuj idealu bo ideal nie istnieje, nawet nie ma idelanie okaglej kolki...

A co do 10.6.8 (Snow Leopard) - to czemu nie... tylko jak on się ma do działania współczesnych wersji iPhoto, iTunes (których używam)? Pewnie za wiele już na nim nie działa :/


10.6.8 uzywa wielu znajomych w studiach na macach pro z logic 9.1.8 i reszta softu. Ale juz przy 10.7.5 zapomij o nowym pakiecie od apple Number,Pages itd. tak samo jest z iPhoto. Wczoraj meczylem temat na 10.7.5 pozostaje szukac starszych wersji niestety.

Good luck

#62 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 21 października 2014 - 12:40

Powiedzcie ile waży aktualka do Yosemite? Bo nie wiem czy jest sens tracić cały internet na parę dni albo i ponad tydzień gdzie z tego internetu korzysta cała rodzina ..

#63 Kuba.Puch

Kuba.Puch
  • 33 postów

Napisano 21 października 2014 - 12:47

MBP mid 2010 problem Yosemite wi-fi 2.4ghz Mam problem z Yosemite na MBP mid 2010. Po zainstalowaniu na czysto (nie upgrade) nie mam mozliwosci polaczenia sie z zadna siecia 2.4ghz (wlacznie z hotspotem z iPhone'a). Siec 5ghz dziala bez problemow. Bede wdzieczny za porady jak sie z tym uporac.

#64 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 21 października 2014 - 12:49

Wystarczylo zmienic rozdzielczosc... Ciekawe co zrobisz jak za 3-4 lata wejda panele UDH z Full HD jako standard albo nawet Super Hi-Vision gdzie mozna to porownac do retiny bo sa upakowane pixele...


Ale na retinie 15" miałem ustawioną natywną rozdzielczość....
a co zrobię? Skoro Macbook działa już 4 lata (kupiony na jesieni 2010 roku), to podziała i kolejne 4 ;)

A czemu piszesz, że Yosemite miał być niezły? Najgorszy nie jest, ale na pewno... udziwniony. Może ja stary już jestem i przyzwyczajony do sprawdzonych rzeczy i nie lubię nowości, ale jak już Windows XP wygląda mi lepiej (czytelniej) niż Yosemite to coś chyba jest nie tak? :mrgreen:

#65 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2014 - 13:08

Powiedzcie ile waży aktualka do Yosemite?

Bo nie wiem czy jest sens tracić cały internet na parę dni albo i ponad tydzień gdzie z tego internetu korzysta cała rodzina ..

5,16 GB

#66 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 21 października 2014 - 13:09

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie nie ściągam ..

#67 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 21 października 2014 - 18:45

Jednak nie będę instalował Yosemite na czysto. - nie moge włączyć trim na SSD bez ryzyka, że pewnego razu nie uruchomię systemu - nie działa mój ulubiony PYM Player - cukierkowatość interfejsu (czcionki mnie nie przekonują) - mega mułowatość systemu. Tragedia. WinXP w VMWare (pod Yosemite) działa szybciej i płynniej. To nie jest normalne, W weekend instaluję na czysto... Maverics'a. Wrrrr! Wyniki finansowe może Apple pokazało rewelacyjne. Ale to był chyba ostatni raz (jakoś akcje AAPL dziś nie rosną, a wręcz spadły). Jak się nie poprawią to zmieniam na Windows. Szkoda, bo jestem z OSX od 2007 roku. Zostaje jeszcze iPad, bo z iPhone tez się pożegnałem jakiś czas temu. Sorry guys, wybieram to co najlepsze -> dla mnie. Trochę głupio instalować Windows na Macu (mam przez Bootcamp zainstalowany Windows 8.1, choć oficjalnie mój Macbook White Unibody wspiera tylko windowsa 7). Że chodzi ultrapłynnie nie musze dodawać? ;/

#68 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 21 października 2014 - 18:55

Mi Yosemite na również nie nowym maczku działa przepięknie.

#69 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2014 - 19:27

Mi Yosemite na również nie nowym maczku działa przepięknie.


Aż się wierzyć nie chce. Jak tak dalej pójdzie, zacznę bardzo wstępnie rozważać przesiadkę.

- - - Połączono posty - - -

Zamieszczone przez highend Zobacz posta:

"A co do 10.6.8 (Snow Leopard) - to czemu nie... tylko jak on się ma do działania współczesnych wersji iPhoto, iTunes (których używam)? Pewnie za wiele już na nim nie działa :/"


Do Snow Leoparda dołączali pakiet iLife a iTunes był w systemie. Działa to bardzo dobrze w swoim środowisko. Niczego więcej nie potrzeba.
Później zaczęto wymyślać chmury i inne stratosfery. Wszystko fajnie, gdyby tylko nie było bajzlu i utrudnień z tym wszystkim. W dobrą stronę idą ale wykonanie już gorsze.

Jak Windows był nieużyteczny, to Maki były czymś ale teraz Redmond podciągnął skarpetki i przepaść zelżała.

#70 arpus

arpus
  • 161 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 21 października 2014 - 21:40

Postawiłem Yosemite na macu mini C2D 2.0 Ghz, 8 GB RAM i SSD. Os X działa wyraźniej mniej żwawo niż Win 7 na Bootcapmie. Wrzucić mu Snow Leoparda ? Rożnica będzie bardzo zauważalna ? Co byście wybrali z takim sprzętem ? Z góry dzięki za odpowiedzi i rady :)

#71 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2014 - 22:03

Postawiłem Yosemite na macu mini C2D 2.0 Ghz, 8 GB RAM i SSD. Os X działa wyraźniej mniej żwawo niż Win 7 na Bootcapmie. Wrzucić mu Snow Leoparda ? Rożnica będzie bardzo zauważalna ? Co byście wybrali z takim sprzętem ? Z góry dzięki za odpowiedzi i rady :)


Mountain Lion. Jak jeszcze będzie za wolno to Snow Leopard, ale coraz mniej kompatybilnych programów. Mam iMaka late 2007 o podobnych parametrach tylko ze zwykłym dyskiem i nawet już Mavericks potrafi przycinać.

#72 gorylek91

gorylek91
  • 11 postów

Napisano 21 października 2014 - 23:42

Macbook Pro Retina 15' late 2013 8GB 250 SSD Chodzi Idealnie !! Włącza się o 5 sec dłużej niż Mavericks. Brakuje mi tylko podświetlenia klawiatury podczas Logowania przy stracie systemu.

#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2014 - 23:43

"Late 2013" to raczej nie jest 'starszy model' ;-)

#74 gorylek91

gorylek91
  • 11 postów

Napisano 21 października 2014 - 23:53

No ale najnowszy też nie jest ^^ Tez wam podświetlenie nie chodzi podczas logowania ?

#75 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 22 października 2014 - 07:27

No ale najnowszy też nie jest ^^ Tez wam podświetlenie nie chodzi podczas logowania ?


No bez przesady... To ewidentnie nie jest dział do takiego maca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych