Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie instalki Yosemite na pendrive/dysku USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 22 kwietnia 2015 - 12:20

Prośba o pomoc
Po ostatniej Supplemental updacie 10.10.3 system nie wstał i pokazuje ikonę stop.
Mbp 13 mid 2009 z ssd
Nie pomogły próby odtworzenie ani tm i instalacji obok nowego systemu czy nawet czystego ale z partycji recovery.
Niby po odtwarzaniu info ze sukces ale po starcie pasek ładuje się kilka minut i znak przekreślonego kolka.
Sformatowałem dysk i chciałem zrobić czysta instalacje z pendrive
Robiłem go na płycie, kluczu, usb, karcie SD i nawet na hdd usb. Z dwóch innych Maków ściągałem instalkę
Podczas czystej instalacji klikam dalej, wybieram dysk, zaakceptuj warunki, zaczyna się instalacja i gdzieś po pół minucie infor, ze nie da się zainstalować z tej kopi systemu bo została ona ściągnięta z błędami lub zmodyfikowana.
Nie mam pomysłów co dalej i nie widzę sensu n-ty raz robić tego pendrive
Dysk sformatowany guid extened kronikowany, sprawdzony bez błędów.

#102 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 23 kwietnia 2015 - 17:09

Po wielu nieudanych próbach instalacji z pendrive przygotowanego z konsoli, w końcu instalacja poszła.
Pendrive zrobiony za pomocą doskakiwać x
Pzdr.

#103 Piter80

Piter80
  • 106 postów

Napisano 15 maja 2015 - 07:40

Wczoraj wymazalem dysk i odtworzylem 10.10 z recovery.Wszystko zajelo okolo 1,5 godziny a nie mam jakiegos super transferu.Teraz wszystko gra jak narazie.

#104 TheEgo

TheEgo
  • 79 postów
  • Płeć:
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 19 lipca 2015 - 23:18

Powiedzcie mi, jak bez dostępu do Maka wypalić obraz OS X, którym postawię system na starym MacBooku 7.1? Zmieniłem mu dysk, a jego SSD przeniosłem do starego komputera, lecz chce go ożywić. Propozycje i pomysły?



#105 manolo

manolo
  • 39 postów

Napisano 15 października 2015 - 18:25

Witam

Stosując diskmaker x 5 przez 40 min nic się nie dzieje. Pasek postępu stoi w miejscu.

A stosując komendę instalcji podaną w tym poście niby kopiuje pliki jak w disk maker ale też przez 30 min nic.

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction
Erasing Disk: 0%... 10%... 20%... 30%...100%...
Copying installer files to disk...

Ktoś wie jak to rozwiązać ??



#106 nfsug2

nfsug2
  • 2 postów

Napisano 03 listopada 2015 - 21:20

Witam, zrobiłem pendriva za pomocą terminala, wszystko ok, uruchomiłem ponownie komputer z altem i nie pojawia się ikona instalacyjna yosemite, pomóżcie :)



#107 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 04 listopada 2015 - 06:47

Maki nie chcà startować z każdego pendrive. Warto spróbować na jakimś innym.
Fallout ...war, war never changes...

#108 edd_max

edd_max
  • 8 postów

Napisano 13 listopada 2015 - 12:19

A może ktoś wie skąd można pobrać instalkę Yosemite? 



#109 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 listopada 2015 - 13:25

z mac app store


  • edd_max lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#110 czajuu

czajuu
  • 1 postów

Napisano 02 marca 2016 - 22:20

Witam Serdecznie,

 

Mam problem tego typu, że chciałbym zrobic "format" dysku na Yosemite. Czytałem cały poradnik jak utworzyc bootowalny pendrive z Yosemite, aczkolwiek Yosemite juz w App store nie zalega (nie mam go tez w kupionych, macbook'a kupilem używanego). Gdzie można pobrać Yosemite? 

Ps. Jak to jest z tym systemem na dysku? Jak robie start cmd+R jest tam opcja ponownego zainstalowania OS X Yosemite (aczkolwiek jeżeli dokonam "wyczyszczenia dysku") to utracę również system i bez pendrive się nie nie obejdzie ? Jak to jest? Czy wyczyszczenie dysku nie = usunięcie nazwijmy to partycji systemowej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych