Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie instalki Yosemite na pendrive/dysku USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#51 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 17 października 2014 - 21:44

A ile trwa zanim w terminalu pojawi sie napis Done?
Idzie juz 30 min ponad i nic..
Jest na: copying installer files to disk..

Pendrive usb jest oczywiście w porcie usb


Mnie w ten sposób przygotowany Pendrive nie dość że ślamazarnie się ładował, to 4 razy z rzędu wywalał błąd weryfikacji i tu kończyła się instalacja w ostatniej sekundzie, która w jakby zawieszeniu instalatora trwała z 15 minut. Zrobiłem diskmakerem w wersji b2 i nie dości że bezproblemowo, to jeszcze kosmicznie szybko. Nie potrafię tego jakoś logicznie sobie wytłumaczyć, ale takie są fakty.

#52 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 października 2014 - 22:40

Można zamiast pendrive użyć płyty DVD dwuwarstwowej 8,5GB?

#53 Cz85

Cz85
  • 24 postów

Napisano 17 października 2014 - 22:45

Ok, a co w sytuacji jak mam komunikat: Instaluje na Macintosh HD i zmienia sie pozostało około 18 minut a pózniej 17 minut, po czym wraca do 17 a pózniej do 18 i tak w kółko. Pasek postępu nie idzie trwa to juz ponad 30 min, co mam zrobić?

#54 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2014 - 22:49

Najlepiej i najszybciej jest zrobić sobie małą partycję na dysku zewnętrznym (HDD) np. tym od Time Machine, jak ktoś oczywiście taki ma. Tam zrobić sobie instalkę. Zdecydowanie szybciej się instaluję niż z pendriva i nie wywala żadnych błędów. I będzie na przyszłe instalacje jak sie coś poknoci w systemie.

- - - Połączono posty - - -

Ok, a co w sytuacji jak mam komunikat: Instaluje na Macintosh HD i zmienia sie pozostało około 18 minut a pózniej 17 minut, po czym wraca do 17 a pózniej do 18 i tak w kółko. Pasek postępu nie idzie trwa to juz ponad 30 min, co mam zrobić?


Ja bym robił jeszcze raz dysk instalacyjny - ewidentnie nie może go poprawnie odczytać. Może tym programikiem, co go ktoś tu polecał. I sprawdził bym pendriva jakiś scandiskiem.

#55 Cz85

Cz85
  • 24 postów

Napisano 17 października 2014 - 22:55

Ok,ale obecnie nie moge z tego procesu wyjsć.. Co zrobić żeby wbić sie do systemu spowrotem

#56 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2014 - 23:14

Ok,ale obecnie nie moge z tego procesu wyjsć.. Co zrobić żeby wbić sie do systemu spowrotem


Pewnie już się nie odpali, możesz spróbować po resecie, ale wątpię. Potrzeba będzie drugiego kompa do zrobienia pendriva z instalką na nowo, albo trzeba odtworzyć stary system poprzez sieć (cmd+alt+r podczas startu kompa). Albo z Time Machine. Którego zdaje się nikt tu nie używa :)
Aha, reset to trzeba przytrzymać power przez min. 6 sekund.

#57 Zelikbud

Zelikbud
  • 3 postów

Napisano 18 października 2014 - 00:05

:(:(Po poradzie stary system poprzez sieć cmd+alt+r podczas startu kompa ponownie nie udalo sie zaintalowac os x mountain lion wywalilo i po ponownej probie wyskoczylo ze dysk macintosh HD jest zablokowany. Co mam robic pomozcie prosze

#58 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2014 - 00:20

:(:(Po poradzie stary system poprzez sieć cmd+alt+r podczas startu kompa ponownie nie udalo sie zaintalowac os x mountain lion wywalilo i po ponownej probie wyskoczylo ze dysk macintosh HD jest zablokowany. Co mam robic pomozcie prosze


Odpal Maca z tej uszkodzonej instalki Yosemite, ale nie instaluj systemu tylko wejdź w narzędzia systemowe przy starcie i tam wymaż najpierw Macintosh HD. Albo usuń partycje jak się nie da i załóż nową. Potem format. Potem restet z cmd+alt R i instalacja Mountain przez sieć.

#59 Zelikbud

Zelikbud
  • 3 postów

Napisano 18 października 2014 - 00:52

A czy z poziomu mountain zrobie instalke OS X 10.10 ?

#60 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2014 - 01:16

A czy z poziomu mountain zrobie instalke OS X 10.10 ?


Pewnie, że tak.

#61 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 18 października 2014 - 01:42

Mnie w ten sposób przygotowany Pendrive nie dość że ślamazarnie się ładował, to 4 razy z rzędu wywalał błąd weryfikacji i tu kończyła się instalacja w ostatniej sekundzie, która w jakby zawieszeniu instalatora trwała z 15 minut. Zrobiłem diskmakerem w wersji b2 i nie dości że bezproblemowo, to jeszcze kosmicznie szybko. Nie potrafię tego jakoś logicznie sobie wytłumaczyć, ale takie są fakty.


A ten twój "diskmaker" robi partycję recovery, czy znowu ludzie pozbywają się FileVault i FindMyMac?

#62 borysbo

borysbo
  • 27 postów
  • Skądz daleka

Napisano 18 października 2014 - 06:17

Można zamiast pendrive użyć płyty DVD dwuwarstwowej 8,5GB?


masz bluray w macu ?

#63 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 października 2014 - 08:54

masz bluray w macu ?


Nie, nie mam. Napisałem "dwuwarstwowe DVD".

#64 paweb

paweb
  • 2 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 18 października 2014 - 22:58

Hej. mam problem, miałem mavericka, pobrałem Yosemite, zrobiłem bootowalnego USB z konsoli standardowo, sformatowałem dysk chciałem w koncu zrobić clean install po 3 latach, ale podczas ładowania z usb pojawia sie znak STOP Dołączona grafikai nic nie idzie, probowalem rezet SCM itd nic... oczywiscie mam time meachine zrobione ze swoim systemem ale chciałem jednak yosemite, pytanie co zrobic ?

#65 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2014 - 23:08

Hej. mam problem, miałem mavericka, pobrałem Yosemite, zrobiłem bootowalnego USB z konsoli standardowo, sformatowałem dysk chciałem w koncu zrobić clean install po 3 latach, ale podczas ładowania z usb pojawia sie znak STOP Dołączona grafikai nic nie idzie, probowalem rezet SCM itd nic... oczywiscie mam time meachine zrobione ze swoim systemem ale chciałem jednak yosemite, pytanie co zrobic ?


Próbowałeś jeszcze raz pendriva zrobić. Może coś jest z nim nie teges.

#66 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 października 2014 - 23:08

Zainstaluj jak Bóg przykazał czyli update zwykły , ja tak zrobiłem ze wszystkimi systemami jakie miałem , only update i nic mi się nigdy nie działo Jedynie przed wykonuje naprawianie uprawnień

#67 paweb

paweb
  • 2 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 18 października 2014 - 23:13

Robiłem dwa razy zawsze to samo, Nie chce robić update bo od 3 lat juz mi sie troche syfu zebrało i chcialem zrobic clean install. Sa takie tematy: [url=http://www.cindori.org/trim-enabler-and-yosemite/]Trim Enabler and Yosemite | Cindori[/url] ale jesli mam czysty dysk to nie robi..
W tej chwili leci Time Machine Restore :(

#68 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 października 2014 - 09:57

Robiłem dwa razy zawsze to samo, Nie chce robić update bo od 3 lat juz mi sie troche syfu zebrało i chcialem zrobic clean install. Sa takie tematy: Trim Enabler and Yosemite | Cindori ale jesli mam czysty dysk to nie robi..
W tej chwili leci Time Machine Restore :(


Ja też zrobiłem instalację od czysta. Do tej pory siedziałem na Snow Leopard. Do instalacji użyłem dysku zewnętrznego z 2 partycjami. Na jednej rzeczy do przeniesienia, na drugiej instalka stworzona przez diskmaker x 4b4. Udało się. Wybrałem dysk z instalką Yosemite, przed instalacją w narzędziach wybrałem wymazywanie dysku. Potem instalacja i sukces. Wydziel sobie może partycję na dysku do Time Machine i z niego spróbuj zainstalować? Albo stwórz pendriva od nowa używając diskmakera?

#69 MacEryk

MacEryk
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2014 - 14:06

Jak masz dwie partycje, to nie rób instalki Disk Makerem, tylko przenieś żywcem pobrany z App Store installer i odpal. Instalacja z USB ma sens wtedy, kiedy nie masz drugiej partycji.

#70 marjer

marjer
  • 4 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 października 2014 - 19:11

Instalacja na czysto wg instrukcji Yellowfrog. Za pierwszym razem pominąłem sieć i się wywaliła przed końcem. Za drugim ustawiłem wi-fi i poszło bez problemu.

#71 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 października 2014 - 15:08

Po instalacji na czysto, można przenieść swoje programy/aplikacje np. za pomocą zwykłego skopiowania (przeniesienia programu) z TM lub poprzez Asystenta Migracji?

#72 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2014 - 15:27

Po instalacji na czysto, można przenieść swoje programy/aplikacje np. za pomocą zwykłego skopiowania (przeniesienia programu) z TM lub poprzez Asystenta Migracji?


Tak, w większości. Te które będą niekompatybilne będą miały przekreśloną ikonę. Bardziej rozbudowane aplikacje typ np. Photoshop, trzeba zainstalować raczej od nowa, bo pakują kupę plików pod katalogi systemowe (biblioteki w katalogu głównym, nie tylko użytkownika).

Ja przeniosłem VLC, Evernote, uTorrenta, Google Earth, Przeglądarki internetowe i kupe drobnych programików. Jak skopiujesz do tego ich odpowiednie pliki konfiguracyjne spod ~Biblioteki/Application Support i ~Biblioteki/Preferences to masz nawet wszystkie ich ustawienia zapamiętane. (pliki i katalogi rozpoznasz po nazwach)

#73 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 października 2014 - 16:03

dziękuję za informację, a co do programów, które będzie można przenieść to chyba te programy, które nie wymagają instalacji tylko jedynie przeniesienia/skopiowania do programów? dobrze to rozumiem kolego? ;)

#74 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2014 - 16:24

dziękuję za informację, a co do programów, które będzie można przenieść to chyba te programy, które nie wymagają instalacji tylko jedynie przeniesienia/skopiowania do programów? dobrze to rozumiem kolego? ;)


Tak właśnie.
Jak nie skopiujesz ustawień, to tak jakbyś je instalował na nowo. Przynajmniej można wszystkie na raz. Nie trzeba szukać po necie.

#75 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 października 2014 - 19:40

Dzisiaj kupiłem pendrive i go od razu zepsułem instalując nim osx. Teraz się włączyła blokada zapisu i nie da się oczywiście nic na nim zapisać, ale co najgorsze nie idzie go sformatować. Ani na maku ani na pc. Jakieś porady? :/
Pen to goodram twister 3.0


Mialem ostatnio z penami od goodram tez problemy ale jakos sie udalo. Jeden cos zaczal sie wlec i chyba wymaga wymiany.

Mam jednego Pena od Patriot w wersji usb 2.0 z serii dual chanell, polecam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych