Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie kupić macbooka by nie mieć problemów z gwarancją?(ispot vs saturn)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mackoh

mackoh
  • 4 postów

Napisano 15 października 2014 - 22:06

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem:
Macbook Air i5 1,4 Ghz
256 GB
8GB Ram
tutaj:
[url=http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/notebook-apple-macbook-air-13-md761pl-b-r1,id-959532]Notebook APPLE MacBook Air 13 MD761PL/B/R1, Notebooki - sklep saturn.pl[/url]

Cena 5200 i do tego zniżka 10 %, więc wychodzi niecałe 4700, laptop jest na stanie.
W ispocie po zniżce jest nieco ponad 4800, ale tam jest na zamówienie i trzeba czekać minimum dwa tygodnie.

Kupując w Saturnie przymierzam się do kupna rozszerzonej gwarancji 4 letniej uwzględniającej uszkodzenia mechaniczne która kosztuje 1239 zł.

w Ispocie za pakiet trzyletni trzeba zapłacić 1700 zł.

Czy korzystał ktoś z tej gwarancji udzielanej przez saturn? I jeśli tak czy by ją polecił?

Za saturnem przemawia dłuższa i tańsza gwarancja z opcją uszkodzeń mechanicznych, ale pytanie czy ta cena nie przełoży się na jakość.

Opcjonalnie laptop w saturnie i do tego apple care za 900 zł ze sklepu morele.net

Która opcja jest lepsza?

Dzięki

#2 tomusczar

tomusczar
  • 143 postów

Napisano 15 października 2014 - 22:29

W saturnie nie kupowałem gwarancji i nie wiem jak ona działa :( Lepiej zapoznaj się ze szczegółami tej gwarancji najlepiej poczytaj OWU. Jeżeli to jest gwarancja przez Saturn to nie będzie obowiązywała w Apple - tzn Apple care można wykupić max do 3 lat :) Ale to już od Ciebie zależy - poczytaj bo bardzo często gwarancje udzielane przez markety nie do końca są realne do zrealizowania tzn warunki które muszą się wydarzyć aby otrzymać naprawę - ale poczytaj i jak warto to kupuj. W niektórych przypadkach gwarancję można dokupić do 30 dni - nie wiem czy tutaj też taka opcja jest. Pamiętam, że Media Markt dawał taką opcję :) Lepiej moim zdaniem Apple Care - i poszukaj bo można znaleźć atrakcyjniejszą cenę - nawet tutaj na forum - sam kupowałem za połowę tej ceny :)

#3 mackoh

mackoh
  • 4 postów

Napisano 15 października 2014 - 23:01

Dzięki.
A czy jeżeli kupię apple care w sklepie internetowym to w razie awarii mogę go zanieść do ispotu, czy tylko kurierem?

Najtaniej dla Aira 13 - 825 zł:
[url=http://www.ceneo.pl/13007146]Apple Care Protection Plan dla MacBook Air/Pro 13,3 (MD015PL/A) - Opinie i ceny na Ceneo.pl[/url]

#4 GG.

GG.
  • 41 postów

Napisano 16 października 2014 - 08:22

W Saturnie nie masz gwarancji, tylko ubezpieczenie. Przeczytaj warunki, te drobnym maczkiem w regulamieni, nie umowie, jeśli są ok - kup. Przewagi gwarancji Saturna są dwie: rok dłużej i ( nie wiem, czy w tej akurat wersji o której piszesz) ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia sprzętu, jego zalania , kradzieży. Apple Care obejmuje wyłącznie wady fabryczne. Przewaga Apple Care, z kolei to bardzo dobry support telefoniczny i doskonały serwis, nie robiący problemów użytkownikowi. NIe musisz korzystać z ispota, konsultant na infolinii apple poda ci, gdzie masz najbliżej i jakie masz opcje. Np. w Krakowie, poza ispotami jest jeszcze iMad, aktualnie to już platinium service provider appla, właśnie zajakość obsługi i stan wiedzy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych