Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłączenie działu Think Different


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2007 - 03:58

Drodzy Forumowicze !

Dzisiaj serwer obsługujący myapple przeciążył się na dobre. Forum zaliczyło kilkunastominutowy pad w ciągu dnia, prawie niemożliwe stało się otwieranie nowych wątków, odpowiadanie na posty czy też zwykły podgląd, co zostało napisane.
Planujemy zakup nowego serwera, musieliśmy jednak na razie zatroszczyć się o ten, który jest. W związku z tym podjęliśmy decyzję o tymczasowym ograniczeniu dostępu do działu Think Different.
Wiemy jak bardzo właśnie ten dział jest istotny dla atmosfery forum, budowania więzi i zawiązywania znajomości. Nie chcieliśmy jednak by kolejny kłopot z serwerem spowodował brak dostępu do działów "pomocowych", stąd bolesny wybór padł właśnie na dział TD. Przepraszamy. Dział wróci tak szybko jak tylko uporamy się z problemami.


Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Administracja forum.

#2 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 24 listopada 2007 - 09:05

No to się zaczęło sypać...

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2007 - 09:28

No to się zaczęło sypać...


Niestety, nawet nie zaczęło się ale już się posypało :(

Code pracuje nad upgradem sprzętu, miejmy nadzieję że na dniach wszystko wróci do normy :)

#4 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 listopada 2007 - 12:36

a co to za sprzet, i co potrzeba upgrade'owac? Zrobmy sciepe nardowa, i kupmy... ;)

#5 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 24 listopada 2007 - 12:39

a co to za sprzet, i co potrzeba upgrade'owac?


ajfon

Zrobmy sciepe nardowa, i kupmy... ;)


Tak, kupmy. I mówię to bardzo poważnie.

#6 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 24 listopada 2007 - 12:43

Zrobmy sciepe nardowa, i kupmy... ;)

Mam dziwne wrażenie że AF na to nie pójdzie, ale może się mylę.
Osobiście jestem za, skoro jest potrzeba zmiany sprzętu to czemu nie poprosić użytkowników forum o drobny datek, aby wszystkim się*lepiej korzystało w MyApple.

#7 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 listopada 2007 - 12:55

o to wlasnie chodzi. zalozmy ze 100 userow zrzuci sie po dysze - uzbiera sie 1000, a to niezla sumka na upgrade.

#8 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 24 listopada 2007 - 13:03

Za 1k to w moim poweredge bym chyba zdolal cdrom i pare kabelkow wymienic na nowe.

#9 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 listopada 2007 - 13:05

Wiesz, miec 1k a nie miec... w moim przypadku to jakbym dostal dodatkowa wyplate, bez premii.

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2007 - 13:07

Wystarczy jeśli wszyscy zainteresowani wsparciem forum wykupią opcję "Grupa PRO"
http://www.myapple.p...ead.php?t=31687

To naprawdę wystarczy i będzie jak najbardziej mile widziane :)

#11 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 24 listopada 2007 - 13:07

Mieć, nie mieć... Za to nie zrobisz po porostu uprgrade'u serwera!

#12 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 24 listopada 2007 - 13:17

Wydawało mi się ze krzyfar, twoj post juz widzialem na poprzedniej stronie? Nie? edit: ok, chyba dlatego ze byla zmaina strony a wyslalismy w tym samym czasie...

#13 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 24 listopada 2007 - 16:08

Wystarczy jeśli wszyscy zainteresowani wsparciem forum wykupią opcję "Grupa PRO"
http://www.myapple.p...ead.php?t=31687

To naprawdę wystarczy i będzie jak najbardziej mile widziane :)

W sumie rok się kończy, więc okazja jak najbardziej do dokonania wpłaty :)

#14 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 listopada 2007 - 16:15

wplacilbym (w sumie chcialem wplacic) ale dostalem mandat i musze z czegos go zaplacic ;( ale napewno jakis datek posle (chocby i pare zl)

#15 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2007 - 17:23

TD to dla mnie najlepszy dział tego forum :) jak wczoraj zobaczyłem: "Zasady postowania Nie Możesz wysyłać nowe wątki Nie Możesz wysyłać odpowiedzi Nie Możesz wysyłać załączniki Możesz edytować swoje posty" to się przestraszyłem że bana dostałem. :D Co do finansowego wsparcia forum przez grupę PRO to dołączę za miesiąc- mam rachunek za telefon do zapłacenia... ale potem wpłacę. Co do serwera to trza coś z nim zrobić- proponuję polać benzyną i podpalić. :]
  • MacGyver lubi to

#16 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 24 listopada 2007 - 17:48

Zróbmy listę. Kto dał więcej - to zmotywuje ludzi!

#17 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2007 - 17:51

o nie! To może zróbmy listę "kto nic nie dał"- konsekwencją będzie wyzerowanie autorytetu. :/

Zróbmy listę. Kto dał więcej - to zmotywuje ludzi!


IMHO taka lista to będzie wyścigiem szczurów, służyć będzie lansowi. np.

Ja jestem uczeń... chętnie zapłaciłbym nawet te 50zł na grupę PRO ale brak mi kasy. Znaczy co? Jestem gorszy? Dlaczego? Bo nie zapłaciłem? Twój pomysł przypomina mi lichwiarską działalność kościołów katolickich w Polsce- ślub kościelny za darmo, ale jak chcecie mieć księdza na ślubie to płaćcie! Co łaska? O nie! powyżej 500zł... mniej to WSTYD!

#18 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 24 listopada 2007 - 17:55

Zróbmy listę. Kto dał więcej - to zmotywuje ludzi!


to jest totalnie bez sesu. Kazdy daje tyle ile chce i tyle ile moze. Przesciganie sie kto da wiecej? Moze od razu zrobmy konkurs kto da wiecej ten bedzie moderatorem? Druga nagroda - mozesz wyrzucuc z forum kogo chcesz. Nie tedy droga.
Jakos inaczej do tego trzeba podejsc. Np. chcesz sobie scrackowac iPhonea (poki to jest "legalne" na forum) i zalozyc dodatkowych 11 tematow z tym zwiazanych - plac. NIe mowie tu o 20-60zl. Daj 2 zyble i czesc. Jestem przekonany ze baaardzo podreperowaloby to budzet forum (starczyloby na analize prawnika i prad).


Ja jestem uczeń... chętnie zapłaciłbym nawet te 50zł na grupę PRO ale brak mi kasy. Znaczy co? Jestem gorszy? Dlaczego? Bo nie zapłaciłem? Twój pomysł przypomina mi lichwiarską działalność kościołów katolickich w Polsce- ślub kościelny za darmo, ale jak chcecie mieć księdza na ślubie to płaćcie! Co łaska? O nie! powyżej 500zł... mniej to WSTYD!


w moim przypadku (moja ostatnia wizyta w tej instytucji) bylo.
-Prosze ksiedza ile sie nalezy?
-co laska
- to znaczy ile?
- no biedni daja 500
:shock:
  • Blade__ i doorshlaq lubią to

#19 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 24 listopada 2007 - 18:04

Z tą listą to nie przesadzajmy ale wystarczy zrobić tak jak napisał krzyfar tzn. wspomóc MA poprzez wykupienie opcji grupy pro.

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2007 - 18:12

Można też pomóc w skromniejszy sposób: klikając reklamy :)

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 listopada 2007 - 20:16

Ja jestem uczeń... chętnie zapłaciłbym nawet te 50zł na grupę PRO ale brak mi kasy. Znaczy co? Jestem gorszy?

Sam to powiedziałeś :twisted:
A tak serio, to nic. Nie czaję, dlaczego nie zrobić takiej listy. Jeśli "lans" paru kolesi na Forum może mu pomóc, to jestem jak najbardziej za.

Twój pomysł przypomina mi lichwiarską działalność kościołów katolickich w Polsce

I tutaj zastanawiam się, czy nie powinieneś dostać ostrzeżenia...

Już nie wspomnę o tym, że Kościół Katolicki jest jeden.

#22 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 listopada 2007 - 20:37

Panowie, nie będzie żadnej listy "Kto dał więcej". Każdy kto chce coś dać, to daje.
Liczy się chęć a nie suma!
Jeśli komuś brakuje funduszy a chce pomóc to wystarczy żeby klikał reklamy. To też są pieniądze które idą na rozwój forum.

Na dzień dzisiejszy można wspomóc forum na kilka sposobów:
- klikając reklamy

- zostając Donatorem
http://www.myapple.p...ead.php?t=32044

- wykupując dostęp do grupy PRO
http://www.myapple.p...ead.php?t=31687

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, miło jest wiedzieć że komuś leży na sercu los forum :)

#23 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2007 - 16:46

wiadomo coś może kiedy dział TD zostanie ponownie uruchomiony? bez niego jak bez ręki! :D

#24 TimmY

TimmY
  • 621 postów

Napisano 25 listopada 2007 - 16:53

Coraz czesciej mysle o wykupieniu PRO na dwa lata, zeby miec spokoj, zeby otrzymywac pomoc od innych, zeby bylo sprawnie. Notabene tez uzywam AdSense i moi mili, z takim ruchem na stronie to zyski naprawde powinno byc ogromne. Ja wyciagalem 100 zl na miesiac na zaledwie blogu. Tylko pewnie setki uzytkownikow wogole zapomnieli, ze to sa reklamy i mozna z nimi cos zrobic. Powiem szczerze i bardzo interesowanie - dla mnie ogromna zacheta do PRO lub DONATORa bylyby konkursy. Nie ma to jak dostac cos 'za nic'. A 2 Szufelki na kilka miesiecy to troche malo :) Ba, wartosciowe konkursy - jak najbardziej nieczesto. Ale jest tyle niewiele platnego oprogramowania, ktore moznaby bylo wygrac, moglibyscie zalatwiac znizki na chodliwe aplikacje.. Ja rozumiem, ze jak ktos wykupuje PRO to jest przy kasie i takie rzeczy sam sobie kupi. Ale zawsze nie ma to jak uczucie, ze sie cos wygralo :)

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 listopada 2007 - 17:25

TimmY- moge napisac jedno: niedlugo bedzie cos co zwali z nog. Ale nie wszystko naraz, najpierw serwer, regulaminy i nowy lad na forum :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych