Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[DC] ShakesPeer


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 stycznia 2006 - 20:59

Jeśli ktoś korzysta z sieci DC++ to z pewnością spodoba mu się program
ShakesPeer

Dołączona grafika

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 20 stycznia 2006 - 21:44

oki, mam kilka pytań :)
1. czy to coś w stylu limewire albo osiołka?
2. konfiguruje się banalnie?

Sorki że takie lamerskie pytania zadaję, lecz nawet nie wiem, co ukrywa się pod nazwą: sieć DC++...

[ Dodano: 2006-01-20, 21:57 ]
i jeszcze jedno pytanie: czy program będzie się łączył w trybie firewall on? Bo inne tak się łączą...

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 stycznia 2006 - 22:03

1. czy to coś w stylu limewire albo osiołka?
2. konfiguruje się banalnie?

1. tak
2. tak

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 20 stycznia 2006 - 22:07

Code, masz u mnie plusika w pamięci. Zaraz przetestuję 8)

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 21 stycznia 2006 - 14:49

DC++ to taki system wymiany plików polegający na bezpośrednim łączeniu użytkowników za pomocę tzw. HUBa na którym obydwaj się znajdują. Chcesz coś ściągnąć to szukasz ludzi którzy to mają, sprawdzasz od kogo to możesz ściągnąć najszybciej i się z nim łączysz. Minus jest taki, xe jak koles zniknie to ty się rozłączasz i czekasz aż wróci :( Poza tym wszystko zależy od huba i tego kto na nim jest, a są różne ograniczenia np. trzeba udostępniać 80gb danych, albo mieć łącze minimum 1mb in and out. Ogólnie mnie ten program nie przekonuje, aczkolwiek doskonale radzi sobie ze wszystkimi firewallami, pozamykanymi portami itp. O ile u mnie aMule się wogóle nie odpala, Limeware stoi w miejscu, a Azureus wymagał ode mnie 2 dni na skonfigurowanie NAT i portów, to u współokatora na piecu DC++ chodzi bez problemu. Decyzja należy do Was :)

#6 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 21 stycznia 2006 - 16:03

trochę popatrzyłem na działalność tego programu. Być może robię się za stary, ale za łatwy w użyciu to on nie jest...

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 21 stycznia 2006 - 16:12

No nie przesadzaj z tą starością, bo ja mam podobne odczucia, a nieco młodszy jestem ;)

#8 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 21 stycznia 2006 - 17:02

ShakesPeer jest ogolnie spoko, uzywam go kilka miesiecy i ogolnie nie narzekam. Jedno 'ale' jest takie ze jak wyszukiwarka znajdzie plik z jakims dziwnym znakiem (nie wiem dokladnie o jaki znak chodzi i troche dziwi mnie poprawne wyswietlanie chinskich literek na screenie) to program sie wysypuje a razem z nim nasze miejsce w kolejce do pliku. Jednak po LANie sprawdza sie swietnie (np na lokalnym hubie gdzie jest 400 uzytkownikow).

#9 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 grudnia 2007 - 00:31

Pomocy!
Uruchomiłem ShakesPeer v 0.9.5 w Mac OS X 10.4.11.
Skonfigurowałem, udostępniłem…
Działa! Łączy się! Wyszukuje - jeśli nie używam polskich znaków diakrytycznych (ąćęłńóśźż).
Próbowałem przełączyć "Encoding" w parametrach zapamiętanego huba - ale nie pomogło.
W wynikach wyszukiwania, na czacie - wszędzie wyświetla robactwo zamiast ogonków. Wyszukiwanie nie działa jeśli jest chociaż 'ó'.
Jakiś sposób?

Jest! Encoding: CP1250.
Po prostu nie pamiętałem gdzie są zaszyte. Upierałem się, że pod 1251 ;-)

#10 wlodi28

wlodi28
  • 91 postów
  • SkądKowary

Napisano 17 sierpnia 2008 - 20:36

ja mam taki problem ze nie moge pobrac listy plikow userow ktorzy udostepniaja dane;/ POMOCY!!

#11 marek.kaczkowski

marek.kaczkowski
  • 31 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 21 października 2008 - 18:09

Ja natomiast mam taki problem: Po updacie do 0.9.10 gdy testuje port mam: TCP/UDP Port Unreachable :roll: Porty na routerze poforewardowane. Chyba cos skopali i nie moge namierzyc wersji poprzedniej ktora mi dzialala.

#12 wybitnamalpa

wybitnamalpa
  • 136 postów

Napisano 20 grudnia 2009 - 20:37

a ja mam takie pytanie. Przy ściąganiu z sieci danego pliku pokazuje mi że dany plik dostępny jest u kilku użytkowników. Ale ShakesPeer chyba wybiera losowo od którego zacznie ściągać. A ja chciałbym by wybrał od tego który ma najlepszy transfer. Da się to gdzieś ustawić?

#13 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 06 października 2011 - 13:30

cześć shakespeer Version 0.9.11 i neostrada 6Mb na kablu aby program wystartował potrzebuję wpisać adress, nickname, password - jak to ugryźć aby skonfigurować?

#14 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2011 - 17:03

Temat sprzed 2 lat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych