Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odtwarzanie filmów Blu-ray na iMac?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek0706

wojtek0706
  • 70 postów
  • SkądDüsseldorf/Szczecin

Napisano 01 października 2014 - 17:19

Panowie kupiłem Samsunga Bluray writer i podłączyłem pod imac ale mam problem próbuje odtworzyć film Blu-ray tylko że jedyny program którym go odtwarze to Mac Blu-ray Player ale on jest płatny próbowałem vlc ale jest problem [ATTACH=CONFIG]23540[/ATTACH] no to spróbowałem 1/Flip Player 2/Apple QuickTime 3/Elmedia Player 4/UMPlayer 5/MPlayer OSX Extended ale żaden z nich nie chcę dtworzyć filmu co jest grane :confused:

#2 rusinu

rusinu
  • 371 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 05 października 2014 - 20:57

NA VLC działa, ale musisz dorzucić bibliotekę. Tyle, że najlepszą opcją do odtwarzania jest płatna Aurora.

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 05 października 2014 - 21:06

A ogólnie - problem leży w tym że Apple i Mac OS X oficjalnie nie wspiera formatu Blu-Ray i trzeba kombinować jak wyżej lub korzystać z nielicznego softu dla Maców firm trzecich.

#4 skok_gliwice

skok_gliwice
  • 2 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 października 2014 - 19:53

Ja kupiłem Blu-ray player bo jedynie on przypadł mi do gustu. Jest teraz w promocji więc polecam

#5 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 października 2014 - 20:18

Spróbuj tego: https://stacksocial....o-life-for-free

#6 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 02 listopada 2014 - 02:22

NA VLC działa, ale musisz dorzucić bibliotekę. Tyle, że najlepszą opcją do odtwarzania jest płatna Aurora.

Uwaga, strona developera www.blueray-player-softwre.com przy probach rejestracji aurora bezplatnego instaluje sh...t na macu, zglaszaja sie komunikaty o zainfekowaniu komputera i strony nie mozna wylaczyc bo safari przestaje dzialac, trzeba zrobic force na macu, wylaczyc komputer po zablokowaniu safari aby nie otwieralo sie na nowo z ostatnia strona a pozniej po wlaczeniu maszyny wywalic wszystkie cookies, do konca bo usuwaja sie w 2 etapach i strona aurory znika dopiero po 100% wywaleniu cookies. Z programu mozna korzystac ale bez rejestracji w srodku ekranu pojawiaja sie napisy, ktore moga mocno przeszkadzac. program oceniam na poziomie starszych wersji win media player.

Znalazlem w koncu najbardziej mi odpowiadajace rozwiazanie do odtwarzania plyt bluray na mac. Jest to inny bluray player ale z firmy Macgo. To kolejny klon VLC ale bez potrzeby wpisywania biblioteki, Cena nie jest zabijajaca $40, w dodatku program bez zadnego problemu odtwarza pliki MPG po ripie bezplatnym softem wonderfox na windowsach. Plyta chodzi wtedy na pc i mac

#7 YABBA235

YABBA235
  • 475 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 10:43

Znalazlem w koncu najbardziej mi odpowiadajace rozwiazanie do odtwarzania plyt bluray na mac. Jest to inny bluray player ale z firmy Macgo. To kolejny klon VLC ale bez potrzeby wpisywania biblioteki, Cena nie jest zabijajaca $40, w dodatku program bez zadnego problemu odtwarza pliki MPG po ripie bezplatnym softem wonderfox na windowsach. Plyta chodzi wtedy na pc i mac

To słabo szukałeś - jest bezpłatny player na maci i windę:

http://www.leawo.com...ray-player-mac/

Miałem kiedyś playera z macgo ale do teraz nie miał funkcji wyświetlania napisów poniżej filmu co jest w/g mnie niezbędne aby komfortowo oglądać bluray-ee z napisami ( nie wiem dlaczego domyślny font na płytach BR jest taki duży ).

Leawo player bazuje na xbmc i napisy można wyświetlić poniżej filmu na czarnych pasach.

Ale koniec offtopu - Leawo Player jest darmowy i działa !

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro '18 (OC Hackintosh) ,Macbook-a Air 2014 (Real) oraz  iphone XS, backupy i TM QNAP TS-453mini.

#8 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 07 grudnia 2014 - 18:53

zaznaczylem w moim poscie

najbardziej odpowiadajace mi rozwiazanie

Napisy mnie w ogole nie interesuja, natomiast ten program dyskwalifikuje (ponownie - wg mojej opinii) uporczywe mikrosekundowe rozjezdzanie sie ostrosci, co wyglada jak minimalne drgania obrazu. Plyty w kazdym formacie pracujace bez problemu na innych player'ach, na leawo fiksuja. Wiec nie sadze zeby to byla wina np odtwarzacza. Szczegolnie jest to denerwujace na 27", na maluchach prawie niewidoczne. 

#9 YABBA235

YABBA235
  • 475 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 22:58

Nic takiego nie zauważyłem - oglądam filmy na 90" więc coś bym zauważył :)

Nie napisałeś jaki hardware masz, widocznie coś nie współgra ze sobą :)

Jeżeli leawo tak się u ciebie zachowuje to pewnie czysty xbmc też.

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro '18 (OC Hackintosh) ,Macbook-a Air 2014 (Real) oraz  iphone XS, backupy i TM QNAP TS-453mini.

#10 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 08 grudnia 2014 - 05:18

Widocznie retina 27 powoduje jakis konflikt z player'em. Wyrzucilem jednak do kosza Leavo player zamiast mac'a.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych