Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odtwarzanie filmów Blu-ray na iMac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek0706

wojtek0706
  • 77 postów
  • SkądDüsseldorf/Szczecin

Napisano 01 października 2014 - 17:19

Panowie kupiłem Samsunga Bluray writer i podłączyłem pod imac ale mam problem próbuje odtworzyć film Blu-ray tylko że jedyny program którym go odtwarze to Mac Blu-ray Player ale on jest płatny próbowałem vlc ale jest problem [ATTACH=CONFIG]23540[/ATTACH] no to spróbowałem 1/Flip Player 2/Apple QuickTime 3/Elmedia Player 4/UMPlayer 5/MPlayer OSX Extended ale żaden z nich nie chcę dtworzyć filmu co jest grane :confused:

#2 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 05 października 2014 - 20:57

NA VLC działa, ale musisz dorzucić bibliotekę. Tyle, że najlepszą opcją do odtwarzania jest płatna Aurora.



#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 05 października 2014 - 21:06

A ogólnie - problem leży w tym że Apple i Mac OS X oficjalnie nie wspiera formatu Blu-Ray i trzeba kombinować jak wyżej lub korzystać z nielicznego softu dla Maców firm trzecich.

#4 skok_gliwice

skok_gliwice
  • 2 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 października 2014 - 19:53

Ja kupiłem Blu-ray player bo jedynie on przypadł mi do gustu. Jest teraz w promocji więc polecam

#5 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 października 2014 - 20:18

Spróbuj tego: https://stacksocial....o-life-for-free

#6 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 02 listopada 2014 - 02:22

NA VLC działa, ale musisz dorzucić bibliotekę. Tyle, że najlepszą opcją do odtwarzania jest płatna Aurora.

Uwaga, strona developera www.blueray-player-softwre.com przy probach rejestracji aurora bezplatnego instaluje sh...t na macu, zglaszaja sie komunikaty o zainfekowaniu komputera i strony nie mozna wylaczyc bo safari przestaje dzialac, trzeba zrobic force na macu, wylaczyc komputer po zablokowaniu safari aby nie otwieralo sie na nowo z ostatnia strona a pozniej po wlaczeniu maszyny wywalic wszystkie cookies, do konca bo usuwaja sie w 2 etapach i strona aurory znika dopiero po 100% wywaleniu cookies. Z programu mozna korzystac ale bez rejestracji w srodku ekranu pojawiaja sie napisy, ktore moga mocno przeszkadzac. program oceniam na poziomie starszych wersji win media player.

Znalazlem w koncu najbardziej mi odpowiadajace rozwiazanie do odtwarzania plyt bluray na mac. Jest to inny bluray player ale z firmy Macgo. To kolejny klon VLC ale bez potrzeby wpisywania biblioteki, Cena nie jest zabijajaca $40, w dodatku program bez zadnego problemu odtwarza pliki MPG po ripie bezplatnym softem wonderfox na windowsach. Plyta chodzi wtedy na pc i mac

#7 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 10:43

Znalazlem w koncu najbardziej mi odpowiadajace rozwiazanie do odtwarzania plyt bluray na mac. Jest to inny bluray player ale z firmy Macgo. To kolejny klon VLC ale bez potrzeby wpisywania biblioteki, Cena nie jest zabijajaca $40, w dodatku program bez zadnego problemu odtwarza pliki MPG po ripie bezplatnym softem wonderfox na windowsach. Plyta chodzi wtedy na pc i mac

To słabo szukałeś - jest bezpłatny player na maci i windę:

http://www.leawo.com...ray-player-mac/

Miałem kiedyś playera z macgo ale do teraz nie miał funkcji wyświetlania napisów poniżej filmu co jest w/g mnie niezbędne aby komfortowo oglądać bluray-ee z napisami ( nie wiem dlaczego domyślny font na płytach BR jest taki duży ).

Leawo player bazuje na xbmc i napisy można wyświetlić poniżej filmu na czarnych pasach.

Ale koniec offtopu - Leawo Player jest darmowy i działa !


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#8 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 07 grudnia 2014 - 18:53

zaznaczylem w moim poscie

najbardziej odpowiadajace mi rozwiazanie

 

Napisy mnie w ogole nie interesuja, natomiast ten program dyskwalifikuje (ponownie - wg mojej opinii) uporczywe mikrosekundowe rozjezdzanie sie ostrosci, co wyglada jak minimalne drgania obrazu. Plyty w kazdym formacie pracujace bez problemu na innych player'ach, na leawo fiksuja. Wiec nie sadze zeby to byla wina np odtwarzacza. Szczegolnie jest to denerwujace na 27", na maluchach prawie niewidoczne. 



#9 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 22:58

Nic takiego nie zauważyłem - oglądam filmy na 90" więc coś bym zauważył :)

Nie napisałeś jaki hardware masz, widocznie coś nie współgra ze sobą :)

Jeżeli leawo tak się u ciebie zachowuje to pewnie czysty xbmc też.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#10 trumil9

trumil9
  • 64 postów
  • Skądchicago

Napisano 08 grudnia 2014 - 05:18

Widocznie retina 27 powoduje jakis konflikt z player'em. Wyrzucilem jednak do kosza Leavo player zamiast mac'a.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych