Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

5s 32 gb czy 6 16 gb?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myaa

Myaa
  • 2 postów

Napisano 24 września 2014 - 11:37

Witam, zamierzam kupić iphone i zastanawiam się nad 5s i 6. Jednak w grę wchodzi 5s 16 lub 32 gb, natomiast przy 6 tylko 16 gb. Byłabym wdzięczna za doradzanie mi którego w tym momencie powinnam wybrać oraz czy 16gb to nie jest mało (nie zamierzam wielce grać ale do zdjęć i muzyki owszem :P)

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2014 - 11:40

Jaka pamięć to kwestia indywidualna. Jednym starcza 16 drugim nawet 128GB będzie mało. Jeśli o mnie chodzi to bym wybrał oczywiście nowszy model. Musisz sama wziąć jeden i drugi do ręki i zdecydować.

#3 oli44

oli44
  • 197 postów

Napisano 24 września 2014 - 12:09

Ja mam 5s 16gb. Nigdy mi nie brakło wolnego miejsca. Zdjęcia i filmy magazynuje na macu, a nie w telefonie. Do muzyki używam spotify, więc jej też nie przechowuje. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Ja nie kupie większego iphona, ponieważ nie jest mi potrzebny.

#4 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 września 2014 - 16:33

iPhone 5S i iPhone 6 pod względem bebechów(procesor, pamięć RAM) wcale się nie różnią, zwłaszcza, jeśli nie masz zamiaru grać, więc to cię nie interesuje. User experience i ilość pamięci, oraz rozmiar ekranu. Te 3 rzeczy są tutaj ważne. Osobiście wolę 5S, jak widać zresztą w podpisie. I tego również tobie polecam. Na telefonie używam głównie muzyki, TT, Skype, Allegro, aplikacji bankowych. 16 GB to dla mnie wystarczająca ilość, ale muzykę mam jedynie tą, którą najbardziej lubię i cenię(około 5GB).

#5 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 25 września 2014 - 07:22

Hmmm 16 GB mam od zawsze no może poza 3G :P zawsze starczało...jednak wszystko zajmuje coraz więcej miejsca. plus jest taki że są chmury o np zdjęcia można tam przechowywać - a to już dużo :)

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2014 - 07:27

Myaa co to ma wspólnego z Mac Hardware? Nie pomyliły Ci się działy ? :D

#7 Myaa

Myaa
  • 2 postów

Napisano 25 września 2014 - 10:26

Chyba faktycznie zdecyduje w salonie, jak zobaczę który mi Bardziej pasuje do ręki :D Jeszcze jedno pytanie, być może ktoś orientuje się, czy z iphone ze Szwajcarii będzie wszystko ok w Polsce ( gwarancja itp)? Dzięki za odpowiedzi i jeżeli pomyliłam działy to przepraszam :)

#8 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 września 2014 - 10:36

Ja również używam wersji 5s16GB i nigdy nie potrzebowałem więcej pamięci.

#9 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 25 września 2014 - 10:52

a ja nie wyobrażam sobie używania telefonu z 16gb pamięci. Miałem co prawda iP4 16gb ale tylko dlatego, że kupiłem go po bardzo okazyjnej cenie. Później już 5 z 32gb i ledwo się mieściłem, dlatego teraz będzie 5s 64 gb. Niestety 6 64gb przerasta mnie finansowo a 6 16gb nie ma dla mnie sensu, dlatego wybór padł na 5s, choć trochę nad tym ubolewam bo lubię duże ekrany w telefonach. Patrząc jednak z drugiej strony, moją starą czwórkę dałem dziewczynie i jej 16gb w zupełności wystarcza ;)

#10 lubieherbate

lubieherbate
  • 399 postów

Napisano 25 września 2014 - 11:13

Mi 16GB wystarczało, ale na styk. Nie trzymam w telefonie całej biblioteki muzycznej, zdjęć też nie robię jakoś bardzo dużo, ale aplikacje ważą coraz więcej. Ja już bym się w 16 nie pakował.

#11 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 25 września 2014 - 12:28

Warto dodać, że telefon z większą pamięcią łatwiej sprzedasz w przyszłości. Oczywiście nawet za te 3 lata iPhone 6 z 16 GB pamięci sprzeda się jak ciepła bułeczka, ale ponieważ to będzie najtańszy z iPhonów 6 i dodatkowo następny w kolejce jest już 64 GB - większe zainteresowanie na rynku wtórnym może mieć ten drugi, a co za tym idzie jego cena może być relatywnie większa, niż obecna różnica cenowa między pojemnością 16 GB, a 64 GB.

#12 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 25 września 2014 - 13:15

Warto dodać, że telefon z większą pamięcią łatwiej sprzedasz w przyszłości. Oczywiście nawet za te 3 lata iPhone 6 z 16 GB pamięci sprzeda się jak ciepła bułeczka, ale ponieważ to będzie najtańszy z iPhonów 6 i dodatkowo następny w kolejce jest już 64 GB - większe zainteresowanie na rynku wtórnym może mieć ten drugi, a co za tym idzie jego cena może być relatywnie większa, niż obecna różnica cenowa między pojemnością 16 GB, a 64 GB.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Większe zainteresowanie używanym iphone 6 64 GB na pewno będzie ale zapomnij o odzyskaniu 450 zł różnicy. Jak wyciągniesz 200 więcej niż za 16 możesz nazywać siebie szczęściarzem. Oczywistym jest, że w przypadku telefonów używanych aparat z większą pojemnością sprzeda się łatwiej podobnie jak oczywistym jest, że dostaniesz bardziej po kieszeni. Chyba nie myślisz, że dla przykładu, dzisiaj ktoś sprzedając najwyższą opcję 5s (używany 64) odzyska 900 PLN "nadpłacone" w stosunku do opcji najtańszej (16 GB).

#13 popaj

popaj
  • 13 postów

Napisano 05 października 2014 - 21:26

Cześć wszystkim! Jestem użytkownikiem tego forum od niedawna. Aby nie mnożyć tematów postanowiłem podpiąć się pod ten istniejący już temat. Jeżeli problem, który poruszam był już gdzieś omówiony, to bardzo proszę o informację. Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Do tej pory używałem telefonu z androidem, w którym miałem kartę pamięci 8 GB + jakieś 1 GB pamięci wewnętrznej. W zupełności wystarczało mi to na aplikacje, parę zdjęć. Muzyki czy filmów w telefonie nie trzymam. Używam Spotify do muzyki, a wielkość ekranu powoduje, że filmy ciężko się ogląda na komórce. W najbliższym czasie planuję zakupić iPhone'a 6. Chciałbym się doradzić czy lepiej wybrać model 16 GB czy dopłacić te ok. 400zł do wersji 64 GB. Wiem, że jest to kwestia indywidualna, ale zastanawiam się cóż można upchnąć w telefonie w takiej ilości? Argument o odsprzedaży mnie nie do końca przekonuje, bo raczej tego nie planuję. Z drugiej strony czytałem, że ostatni update iOS wymagał 6 GB wolnego miejsca. Czy to znaczy, że sam system zajmuje tyle miejsca na dysku? Jeżeli w przyszłości ta ilość będzie jeszcze większa to może wersja iPhone'a z 16 GB nie ma sensu?

#14 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 05 października 2014 - 21:49

Najnowsza aktualizacja (do iOS 8) wymagała mniej jak 5 GB wolnego miejsca ponieważ najpierw system musiał się ściągnąć na telefon (lekko ponad 2 GB), a potem musiał się rozpakować na telefonie. Jeśli aktualizacje robiło się przez iTunes to nie było wymagane żadne dodatkowe miejsce. Aczkolwiek sam zastanawiam się czy za rok/dwa lata 16 GB będzie wystarczające. Na telefonie nie miałem już praktycznie żadnej gry ponieważ ciekawsze propozycje ważą czasami ponad 1 GB. Głupi pakiet iWork waży 1 GB. Rolka w aparacie to przy sporadycznym cykaniu fotek około 2 GB, do tego 3 GB muzyki. iPhone na czysto pokazuje wolnego miejsca około 14 GB. Czyli u mnie bez gier i bez zbędnych aplikacji zostało około 5-6 GB. Z jednej strony dużo, a z drugiej niestety świadomość, że nie mam na telefonie wszystkiego co bym chciał i stąd tyle wolnego miejsca.

#15 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 05 października 2014 - 21:52

iPhone 5S i iPhone 6 pod względem bebechów(procesor, pamięć RAM) wcale się nie różnią


Bez żartów. Tak samo jak 4 nie różni się od 4s.

Nie jest to kolosalna różnica ale jest, ujawni się z czasem jak dev przygotują swoje aplikacje.

#16 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 października 2014 - 09:05

Zanim przygotuja, wyjdzie juz 6S, ktory jak na S'ke przystalo bedzie sporo mocniejszy. Na 20% mocniejszy sprzet (od 5S) nie oplaca sie nic lepszego przygotowywac poza teksturami w nieco wyzszej rozdzielczosci. A jesli jeszcze wziac pod uwage, ze to dalej 1GB ram to w zasadzie reszta bebechow sie marnuje.

#17 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 08 października 2014 - 11:24

Bez żartów. Tak samo jak 4 nie różni się od 4s.

Nie jest to kolosalna różnica ale jest, ujawni się z czasem jak dev przygotują swoje aplikacje.

Bez żartów miedzy 4 a 4s jest kolosalna różnica w wydajnisci i szybkości a miedzy 5s a 6 jest nikła...

#18 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 08 października 2014 - 11:57

Dokładnie i zawsze zostaje chmura :) jak brakuje miejsca, mowie o zdjeciach. Ja uzywam Onedrive - 30GB za freeko...zdjecia i filmy bez problemu tam trzymam - te starsze przynajmniej

#19 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 października 2014 - 12:21

Bez żartów miedzy 4 a 4s jest kolosalna różnica w wydajnisci i szybkości a miedzy 5s a 6 jest nikła...


Obejrzyj kolejny filmik z YouTube i pocieszaj się dalej...lol...

PS. Za rok będzie "Bez żartów między 5s a 6 jest kolosalna różnica w wydajności i szybkości a między 6 a 6s jest nikła...".

Jak co roku.

#20 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 08 października 2014 - 12:50

Pomiędzy 5 a 5S jest bardzo duża różnica wydajności, nowy procek 64 bity itd, ale pomiędzy 5S a 6 jest naprawdę niewielka i mowie tu, nie będąc totalnie zaślepionym.

#21 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 października 2014 - 13:09

nie będąc totalnie zaślepionym.


Poczekaj, różnica ujawni się z czasem. Tak samo jak 5 - 5s. Ileż to było opinii że nie ma pomiędzy nimi żadnej różnicy a 64 bitowe CPU to wymysł.

Co roku tak jest...

Ludzie szukają usprawiedliwienia i sami sobie wmawiają że nowy produkt jest do dupy żeby poczuć się lepiej.

#22 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 08 października 2014 - 13:12

Iron. Nie gadaj bzdur. A8 i A7 to TEN SAM PROCESOR, ta sama architektura. A8 ma jedynie kosmetyczne zmiany i niższy proces technologiczny. To wpływa na jego marginalnie wyższą wydajność. Madhunter ma rację. Pomiędzy 5 a 5S była ogromna różnica, głownie dlatego, że A7 to była całkowicie nowa architektura. A8 jest tą samą architekturą na niższym procesie technologicznym.

#23 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 października 2014 - 13:44

Iron. Nie gadaj bzdur.


Bez urazy ale to Ty gadasz bzdury, w szczególności w dziale "Mac Hardware". Ileż to już czytałem Twoich postów gdzie piszesz niestworzone rzeczy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ja zaś wyrażam swoje poglądy że różnica ujawni się z czasem i kolejnymi aktualizacjami iOS.

#24 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 08 października 2014 - 14:12

Ludzie szukają usprawiedliwienia i sami sobie wmawiają że nowy produkt jest do dupy żeby poczuć się lepiej.


Ja nic takiego nie powiedziałem, że iPhone 6 jest do dupy, tylko stwierdzam jak jest rzeczywiście jest z wydajnością.

#25 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 08 października 2014 - 14:17

Bez urazy ale to Ty gadasz bzdury, w szczególności w dziale "Mac Hardware". Ileż to już czytałem Twoich postów gdzie piszesz niestworzone rzeczy które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ja zaś wyrażam swoje poglądy że różnica ujawni się z czasem i kolejnymi aktualizacjami iOS.


Dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego, że z czasem polityka Apple dotycząca dostępności aktualizacji dla iPhone'ów może się zmienić?

Z racji faktu, że A7 i A8 to ten sam procesor i ta sama architektura, ubicie aktualizacji dla A7 spowoduje automatyczne to samo dla A8. Tak trudno to pojąć, albo chociaż poczytać?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych