Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Orange naliczył mi 180 zl w roamingu za rozmowe, której nie odbierałam / wykonałam!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 17 września 2014 - 09:50

Cześć,
mam taki problem:
na początku września byłam w Turcji na wakacjach i dzisiaj dostałam rachunek i zwariowałam! naliczyli mi 180 zł za rozmowę, która niby trwała 87 minut (rozmowy przekierowane do abonenta - czyli ktoś do mnie dzwonił).
podczas całych wakacji wykonałam tylko jedną rozmowę i odebrałam telefon (czas ok. 1 minuty).
Najgorsze jest to, że nie mogę sprawdzić w telefonie rozmów z początku września - rejestr kończy się na 11 września.
Na rachunku szczegółowym nie ma numeru, który rzekomo do mnie dzwonił
poniżej jest screen:
Dołączona grafika

Na infoliniii kobieta stwierdziła, że może ktoś do mnie dzwonił i się nie rozłączył lub ja się nie rozłączyłam.
Jeśli o mnie chodzi to jestem pewna, że zawsze się rozłączałam.

Mieliście podobną sytuację? Chciałabym napisać reklamacje, ale nie wiem jakich użyć argumentów skoro nie mam dowodów w postaci rejestru rozmów z telefonu!

Będę wdzięczna za sugestie! z góry dzięki

#2 genesis9999

genesis9999
  • 50 postów

Napisano 17 września 2014 - 10:10

A na koncie orange on-line nie ma bilingu z wcześniejszego okresu, żeby obejmował datę tego połączenia?

#3 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 17 września 2014 - 10:40

Na koncie Orange jest rachunek szczegolowy, ze screena i jest tam tylko data.

#4 genesis9999

genesis9999
  • 50 postów

Napisano 17 września 2014 - 10:49

To nie patrz na obraz bilingu w pdfie, tylko wejdz w zakładkę połączenia/moje połączenia/wykaz połączeń czy jakoś tak. Tam można sobie datę wybrać i pokaże wszystko. Przy czym: "Pamiętaj, że połączenia wykonane za granicą (roamingowe) mogą być prezentowane nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem." Tak więc na screenie numer już się nie pojawi, ale na elektronicznym wykazie połączeń jeśli go teraz nie ma, może się pojawić z opóźnieniem.

#5 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 17 września 2014 - 11:30

Dzięki! rzeczywiście jest coś takiego do sprawdzenia
Dołączona grafika

nie mniej jednak nie odbieralam zadnych telefonow z takiego numer i co wiecej nikt do mnie z niego nie dzwonil!

#6 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 18:52

Numer jet inny niż rzeczywisty na który się dzwoniło czy odebrało.

Sam ostatnio byłem w Niemczech i dzwoniłem do PL jak i odbierałem. W rejestrze na orange online widnieje zupełnie inny numer niż ten, na który dzwoniłem czy odbierałem. Swoją drogą mam darmowe w roamingu więc mnie to po kieszeni nie uderzyło.

Napisz reklamację. 



#7 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 07 lipca 2016 - 19:03

Prawdopodobnie jest to numer, który przekierował rozmowę operatora tureckiego. Wystarczy, że dzwoniłaś lub ktoś dzwonił do Ciebie i zerwało połączenie ( częste podczas przemieszczania się między nadajnikami ) i system uważa, że rozmowa trwa, a faktycznie telefon Twój sobie grzecznie leży na półce. Doświadczyłem to dwa, trzy lata temu... połączenie trwało 11 dni (264 godziny) !!! Uratowało Nas, że w tym czasie wykonane zostało połączenie transmisji danych już w Polsce, a w tym samym czasie gadaliśmy (teoretycznie) w Niemczech. Nie chcę Cię zasmucić, ale marne szanse masz na reklamację. Orange zwali na tureckiego operatora, a ten natomiast chce kasę za użyczenie łącza i ma w ... Ciebie i twoje 180 zł. Smutne, ale prawdziwe.


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#8 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 08 lipca 2016 - 12:07

Nie chcę Cię zasmucić, ale marne szanse masz na reklamację.

Szczególnie, że od utworzenia tego wątku minął już grubo ponad rok.



#9 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 08 lipca 2016 - 16:40

Szczególnie, że od utworzenia tego wątku minął już grubo ponad rok.

:D Faktycznie... Nie zwróciłem uwagi na datę, ślepota jedna. Temat się powinno zamknąć, bo znowu jakaś sierota odpisywać będzie  :rolleyes:

Punkt dla Ciebie  ;)


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych