Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

problem z instalacją East West - Play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 stage

stage
  • 32 postów

Napisano 15 września 2014 - 19:32

Nie jestem pewien, czy trafię z tym wątkiem, ale może akurat ktoś miał podobny problem. Chodzi o instalację produktów East West - Play (w moim przypadku Symphonic Orchestra Platinum) na macbooku pro. Na początku instalacji oprogramowania pojawia się kłopot, chociaż robię wszystko (przynajmniej tak mi się wydaje) wg. instrukcji fakt faktem dość skomplikowanej instalacji. Jeśli ktoś zetknął się z produktami East West w środowisku Apple, to poproszę o info i opiszę wtedy dokładnie z czym problem.

#2 hamster1979

hamster1979
  • 20 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2014 - 19:58

Mi instalacja pakietu Silver przebiegła bez problemu. Trochę się tylko pomęczyłem z iLOK.

#3 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2014 - 00:20

Jaki kłopot? Nie zadałeś pytania.

#4 stage

stage
  • 32 postów

Napisano 17 września 2014 - 17:55

Sprawa wygląda w następujący sposób. Zakupiłem sobie orkiestrę East West - wersję platinum (16 płytek). Wymagane jest załatwienie sprawy z iLokiem, licencjami itp, ale to jak mi się wydaje już za mną. Posiadam iLok, jest podpięty do usb, pobawiłem się trochę zakładaniem kont i w programie ''iLok licence'' widnieją 4 licencje do bibliotek East Westa podlegające pod iLok - czyli ta kwestia jest chyba załatwiona.
Zainstalowałem najnowszą wersję Play 4.2 pod Maca. Zainstalowałem też najnowszy update programu autoryzacyjnego.
No i po wrzuceniu pierwszej płytki i rozpoczęciu instalacji pojawia się w pewnym momencie okno

''The authorization software is no longer compatible
with the licensing server. Please download the
latest authorization wizard at
Update Center''.

No ale tą aktualizację fakt faktem mam ściągniętą, zainstalowana itd. Podobnie najnowszy Play, a przed większością kolejnych prób instalacji stosowałem Play Uninstaller.
Napisałem w tej sprawie do East Westa i facet opisał mi w mailu ogólny przebieg instalacji, ale w większości sprawy o których już wiem, albo które nie tyczą się problemu. Napisał też, żebym podczas instalowania orkiestry z płyty odznaczył wszystko, poza samymi biblitekami. Tak też kilka razy zrobiłem i efekt jest taki, że wyskakujące okienko nie pojawia się, ale sam instalator zatrzymuje się w tym samym momencie, co wcześniej.
Jest to ok minuta po rozpoczęciu procesu instalacji - z napisem w tle ''rozpoczynanie skryptów pakietu'', czy coś w tym rodzaju. Poniżej ''pozostała niecała minuta'', ale tak bez zmian, chociaż płyta kręci się dalej.
Używam systemu OS X Movericks 10.9
Ciężka sprawa, a zestaw czeka na instalację :-/

#5 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 17 września 2014 - 19:10

Witam
miałem kiedyś podobny problem z instalacją po zakupie dodatkowego produkctu east west. próbowałem instalować chyba z trzy razy, pisałem również do producenta, ale skończyło się na reinstalacji wszystkiego od nowa. u mnie problem polegał na tym, ze był jakiś konflikt miedzy starszą i nowszą wersją playa i dopiero pomogła ponowna instalacja wszystkiego od nowa.
pozdr!

- - - Połączono posty - - -

wydaje mi się, że z updatem playa powinienes zaczekać na sam koniec, a przed tym zaznaczyć w oknie instalatora wszystko co dotyczy nowego produktu.Ilok to oddzielna sprawa.

- - - Połączono posty - - -

zwróć też uwagę, czy podczas instalacji zaznaczasz odpowiedni synth dla twojego produktu

#6 stage

stage
  • 32 postów

Napisano 19 września 2014 - 19:54

Próbowałem zainstalować najpierw płytki, a Play zostawić na koniec, ale też nie pykło. Wystąpił błąd przy instalacji, ale to w tym wypadku to spodziewana sprawa, bo na kartce dołączonej do zestawu i ogólnie w necie piszą jednak, żeby najpierw załatwić sprawę Play. Synth zaznaczam akuratny - cztery biblioteki w wersji platinum. Gdzieniegdzie na forach trafiłem na wątki osób z podobnym problemem jak mój, ale za każdym razem bez odpowiedzi, czyli sprawa może być trudna. A nie orientuje się ktoś, czy istnieje jakieś serwisopodobne miejsce, gdzie mógłbym się udać z komputerem i załatwić ten temat, może nawet odpłatnie? Macbook ma ponad miesiąc, mało co ruszałem w oprogramowaniu czyli to nie jest kwestia komputera. Dlatego zapewne w applu się tym nie zajmą, bo to nie ich broszka, chociaż może spróbuję. A jakieś wsparcie East West na Polskę, albo coś w tym rodzaju?

#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 września 2014 - 20:03

Uniwersalna porada:

Czasami niektóre programy głupieją jak jest ustawiony Polski > ustaw angielski i wyloguj się, sprawdź czy problem występuje gdy system jest po angielsku.

- - - Połączono posty - - -

Możesz jeszcze w Preferencjach systemowych - ustawić dowolne źródło w Ochrona i prywatność (nie wszystkie sterowniki, programy są podpisane cyfrowo)

#8 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 19 września 2014 - 20:18

https://www.gearslut...-made-easy.html

- - - Połączono posty - - -



#9 stage

stage
  • 32 postów

Napisano 19 września 2014 - 21:46

Pierwszy Macbook, czyli podejście mam trochę nieograne i pospieszne ;). Sprawa się chyba rozwiązała, ale dużo pomógł mi ten filmik z youtube, który zamieścił logic72. Na filmiku facet otrzymuje komunikat o niekompatybilności programu autoryzacyjnego, tak jak i ja, ale klika cancel i instalacja przebiega normalnie. Pojawia się pasek, minuty pozostałe do końca instalacji i tknęło mnie, że w takim razie sprawa niekoniecznie ma związek z tym komunikatem. U mnie, po chwili instalacji pasek utykał tak przy 80% (co zajmowało 2-3 minuty) i ani drgnął, z dopiskiem ''uruchamiam skrypty pakietu'', ''pozostały czas - 2 minuty''. I to samo przez 5, 10 minut, także zawsze prędzej czy później wstrzymywałem instalację. Przed chwilą dokonałem odkrycia, że w trakcie tego ''zawieszenia'' instalacji podejrzanie rośnie objętość bibliotek na dysku twardym :) W tej chwili instaluję już drugą płytkę, a napis nadal ten sam '' uruchamiam skrypty itd'' i pasek stoi w miejscu. Ale biblioteki się ładują, czyli sprawa chyba załatwiona :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych