Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6+ czy Samsung Galaxy Note 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#76 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 listopada 2014 - 22:33

No i cieszę się niezmiernie i niech tak zostanie :) Ty jesteś zadowolony z Note 4, ja jestem zadowolony już od 2007r z iPhone. Oczywiście po drodzę miałem "przyjemność" używania produktów konkurencji, również m.in serię NOTE od Samsunga. Wytrzymywałem max 1-1.5 miesiąca.

#77 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2014 - 22:36

Nie mam Note 4 tylko Nexus 5 :P Dlatego pisałem wcześniej o Material Design. W Samsungu tego nie ma i nie będzie. Holo było paskudne, ale MD wymiata.

#78 komars83

komars83
  • 17 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 10:25

Witam. Ja wlasnie zmagam sie z podobnym dylematem. Note 4 czy iphone. Akurat nie chce narazie nie chce ip6 czy 6+. Uzywam 5s. Kupilem Note4 bo sie najaralem ale pouzywalem z 4 dni pobawilem sie rysikiem, funkcjami i hmmmm jednak chyba pozostane przy iphone. Note4 nie mowie...fajny. Ciekawe opcje robie ia notatek, wielofunkcyjny rysik, rewelka aparat ale chyba pogubilbym sie w androidzie, ogromie opcji potrzebnych badz mniej potrzebnych. No i cholernie nieporeczna wielkosc. Iphone w jednym reku wszystko ogarniam, wszystko. Prawda jest, ze system jest bardzo zasobozerny i jego aplikacje, np mialem tam zainstalonanego cleanmastera i automatyczne czyszczenie ramu. Za kazdym razem kiedy odblokowywalem klawiature wyswietlala sie informacja ze clean master zwolnil z 500-600 mega pamieci ramu. Skad? Jak? Jak w miedzy czSie nic nie odpalalem. Wylaczone tez byly dane w tle. W note 4 absolutnie kiepsko w porownaniu do iphone dziala czytnik linii papilarnych. Trzeba bylo smyrnac z 2 3 4 razy zanim odblokuje klawiature. Tak czy inaczej Note to dobry telefon, zrobil na mnie wrazenie ale jednak iphone to iphone ;)

#79 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 11:37

Taka sama patelnia jak 6+, tylko Motorola potrafiła upchać 6" a Apple nie dało rady i jest tylko 5,5". Telefony rozmiarowo prawie identyczne.
Note 4 ma zajęte 1GB pamięci, pozostałe 2GB jest do wykorzystania przez użytkownika. Czy 1GB z 3GB to większość? Odnośnie softu to cofnij się o jedną podstronę i zobacz filmik jak 6+ przegrywa z Note 4. Przegrać z Samsungiem to już naprawdę trzeba tego chcieć.


Tyle że Apple dało alternatywę w postaci 4.7 iPhona 6, a Google tylko 6 cali. Nie każdemu się taką patelkę chce nosić. Co do RAM w androidzie to tu jest filmik jak "świetnie zagospodarowana" jest w NOTE 4 (filmik gościa który jest fanem Samsunga):

http://youtu.be/vlVI...qos7zLsa3Ulfq4w



#80 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 listopada 2014 - 11:49

Samsung Note nadaje się max na miesiąc użytkowania, po tym czasie ląduje na allegro lub w szafie. Nie dość, że zapycha się system w mgnieniu oka to jeszcze obudowa jak zwykle z kiepskich materiałów. Oj żeby flagowce tak wielkiej firmy robiły tak kiepskie wrażenie. Nie dziwie się w ogóle, że Samsung z roku na rok traci na sprzedaży smartfonów i tabletów.

#81 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 13:41

Prawda jest, ze system jest bardzo zasobozerny i jego aplikacje, np mialem tam zainstalonanego cleanmastera i automatyczne czyszczenie ramu. Za kazdym razem kiedy odblokowywalem klawiature wyswietlala sie informacja ze clean master zwolnil z 500-600 mega pamieci ramu. Skad? Jak? Jak w miedzy czSie nic nie odpalalem.

W 2014 roku ktoś jeszcze może popełniać błędy z 2008 roku? Po tylu poradnikach i tłumaczeniach nawet obrazkami bo niektórzy nie potrafili zrozumieć tekstu?

System jest tak zbudowany żeby sobie wszystko wrzucać do wolnego dostępnego ramu, cleanmaster to mogiła bo wyłącza ci aplikacje i zwalnia ram a telefon sekundę później musi wszystko z powrotem sobie włączać i przez to wzrasta użycie baterii i użycie procesora, co powoduje przycinki interfejsu.
Samemu można było na to wpaść …

#82 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2014 - 14:27

Co do RAM w androidzie to tu jest filmik jak "świetnie zagospodarowana" jest w NOTE 4 (filmik gościa który jest fanem Samsunga):

http://youtu.be/vlVI...qos7zLsa3Ulfq4w


Otworzył dużo aplikacji to zajmują pamięć. Proste. Wcześniej napisałeś, że większość pamięci zajmują aplikacje systemowe co jest niepradą . Wszystkie systemowe procesy uruchomione z nakładką zajmują 1GB pamieci. Zapchać pozostałe 2GB oczywiście można jak się otworzy dużo aplikacji, a w Samsungu jest w czym wybierać. Mając kiedyś Note 3 przekraczałem 2GB ale do 3GB nigdy nie dobiłem.

#83 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 14:56

Samsung Note nadaje się max na miesiąc użytkowania, po tym czasie ląduje na allegro lub w szafie. Nie dość, że zapycha się system w mgnieniu oka to jeszcze obudowa jak zwykle z kiepskich materiałów. Oj żeby flagowce tak wielkiej firmy robiły tak kiepskie wrażenie. Nie dziwie się w ogóle, że Samsung z roku na rok traci na sprzedaży smartfonów i tabletów.



Cholera, a ja głupi używam Nota 3 już 9 miesięcy. System nie zapycha się w mgnieniu oka. Nie laguje, nie restartuje, nie ma potrzeby wyłączać i ponownie włączać.
Na obudowie nie mam ani rysy, tak jak i na ramce, a telefon noszony w kieszeni.
Zdecydowanie wybieram Nota 3, albo 4, niż Iphona 6/6+. Jeśli już myślałbym o iPhonie to tylko 5S.

#84 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 19:55


Otworzył dużo aplikacji to zajmują pamięć. Proste. Wcześniej napisałeś, że większość pamięci zajmują aplikacje systemowe co jest niepradą . Wszystkie systemowe procesy uruchomione z nakładką zajmują 1GB pamieci. Zapchać pozostałe 2GB oczywiście można jak się otworzy dużo aplikacji, a w Samsungu jest w czym wybierać. Mając kiedyś Note 3 przekraczałem 2GB ale do 3GB nigdy nie dobiłem.


Mimo wszystko 1 GB RAM to mają iPhone i działają sprawnie, a tu 3GB i sam system zabiera 1/3 pamięci. Mniejsza o to. W porównaniu wyglądu iOs wygląda lepiej, jest bardziej spójny a patrząc na Material Design który jest bardzo ładny wszystko psują pozostałe aplikacje których ikony zupełnie nie pasują do wyglądu andka 5.0. Taka jest moja opinia.

#85 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2014 - 20:03

Ikonki aplikacji Google pasują do MD. Po raz pierwszy Google stworzyło piękny system i w dodatku ładniejszy od iOS. Wcześniej czysty Android był straszny i nakładki poprawiały wygląd. Teraz jest odwrotnie.

#86 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 26 listopada 2014 - 20:16

Aplikacji od Google pasują ale od innych developerów już nie i to wygląda słabo. Czy 5.0 ładniejszy od iOs - to kwestia gustu ;)

#87 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2014 - 23:57

Chyba już zapomniałeś, że z iOS7 było dokładnie to samo. Cukierkowe ikony Apple, a reszta zupełnie nie pasowała. MD jest dopiero 2-3 tygodnie więc twoja ocena nie ma najmniejszego sensu.

#88 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 listopada 2014 - 15:28

Jeśli ktoś się zastanawia również nad Nexusem 6, to tu droptest.
Istny twardziel z tej motorolki :) http://onetech.pl/drop-test-nexusa-6/

#89 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 27 listopada 2014 - 15:36

Szybko sobie autor poradził z telefonem.

#90 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2014 - 15:37

Jeśli ktoś się zastanawia również nad Nexusem 6, to tu droptest.
Istny twardziel z tej motorolki :) http://onetech.pl/drop-test-nexusa-6/

Upadek na kant/róg jest groźniejszy dla urządzenia niż upadek na powierzchnię ekranu. Energia wbija się w telefon, a nie rozprasza na powierzchni ekranu.



#91 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2014 - 16:59

Miałem Note'a 3 więc podobny kaliber. Jeśli rozmiar ekranu nie jest żadną przeszkodą to zdecydowanie warto brać Samsunga.

1) iPhone w obudowie w podobnych wymiarach co Samsunga mieści ekran o 0,2 cala mniejszy - Apple po prostu nie umie zmniejszać ramek

2) W porównaniu do iPhone'a 5s, w 6+ Apple powiększyło ekran i... to w sumie tyle.. No, oprócz zmienionego poziomego widoku niektórych Aplikacji.

3) Note posiada mnóstwo przydatnych opcji przygotowanych specjalnie ze względu na duży ekran. Potrafi wykorzystać fakt, iż jest on duży(chociażby dzięki rysikowi).

 

Za iPhonem może przemawiać iOS, który dostaje coroczne aktualizacje, ale Apple dodaje ostatnio do iOS rzeczy, które Android ma od ładnych paru lat, więc... ;)


Użytkownik Sebosz edytował ten post 30 listopada 2014 - 16:59

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#92 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 00:06

Miałem Note'a 3 więc podobny kaliber. Jeśli rozmiar ekranu nie jest żadną przeszkodą to zdecydowanie warto brać Samsunga.

1) iPhone w obudowie w podobnych wymiarach co Samsunga mieści ekran o 0,2 cala mniejszy - Apple po prostu nie umie zmniejszać ramek

2) W porównaniu do iPhone'a 5s, w 6+ Apple powiększyło ekran i... to w sumie tyle.. No, oprócz zmienionego poziomego widoku niektórych Aplikacji.

3) Note posiada mnóstwo przydatnych opcji przygotowanych specjalnie ze względu na duży ekran. Potrafi wykorzystać fakt, iż jest on duży(chociażby dzięki rysikowi).

 

Za iPhonem może przemawiać iOS, który dostaje coroczne aktualizacje, ale Apple dodaje ostatnio do iOS rzeczy, które Android ma od ładnych paru lat, więc... ;)

Apple umie zmniejszać ramki, po prostu guzik by im się nie zmieścił.
Apple powiększyło ekran, zrobiło nowy aparat, całkiem nowy chip, ekran także jest nowy, nie jest zwiększoną kopią poprzedniego ekranu, dodane nfc i parę innych bajerów nikomu nie potrzebnych.
Note 3 posiada lagi i 3 sekundowe otwieranie dialera, nie korzystam z żadnych dodatków żadnego systemu, tylko prostych funkcji, Touch Wizz wygląda jak statek kosmiczny kiedy ja potrzebuję wrotek do pojeżdżenia z kolegami.
Apple dodaje może i rzeczy które ma Android, tylko że Android te rzeczy odpala w parę sekund, do tego w 30 kl/s maksimum. ;) Apple pokazuje że te same rzeczy można zrobisz szybciej i lepiej. Do tego dodaje większość rzeczy tylko ze względu na fanbojów którzy płaczą za jakimś badziewiem.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 01 grudnia 2014 - 00:07

  • Tim_bo85 lubi to

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#93 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 grudnia 2014 - 07:33

Miałem Note'a 3 więc podobny kaliber. Jeśli rozmiar ekranu nie jest żadną przeszkodą to zdecydowanie warto brać Samsunga.

1) iPhone w obudowie w podobnych wymiarach co Samsunga mieści ekran o 0,2 cala mniejszy - Apple po prostu nie umie zmniejszać ramek

2) W porównaniu do iPhone'a 5s, w 6+ Apple powiększyło ekran i... to w sumie tyle.. No, oprócz zmienionego poziomego widoku niektórych Aplikacji.

3) Note posiada mnóstwo przydatnych opcji przygotowanych specjalnie ze względu na duży ekran. Potrafi wykorzystać fakt, iż jest on duży(chociażby dzięki rysikowi).

 

Za iPhonem może przemawiać iOS, który dostaje coroczne aktualizacje, ale Apple dodaje ostatnio do iOS rzeczy, które Android ma od ładnych paru lat, więc... ;)

 

1) Apple spokojnie, umie zmniejszać ramki, po prostu czekają na odpowiedni moment :) Wiedzą, że i tak się sprzeda. Niestety sam nad tym ubolewam, czekam na iP7, który zapewne pomniejszy już ramki. 

2) Powiększyło tylko ekran? hahaha dobre. Najpierw kup telefon, użyj z miesiąc i się wypowiadaj.

Różnice względem 5s:

- Większy ekran - zgadza się

- Lepszy ekran, jakość wyświetlacza

- Lepszy dźwięk - muzyka teraz gra czyściej, głośniej

- Lepszy mikrofon, słychać mnie teraz o wiele lepiej, dużo osób mi to mówi, jakbym stał obok

- o wiele lepszy aparat, szybszy autofocus, lepsze zdjęcia w ciemniejszych miejscach

- Lepszy szybszy procesor, ale to dopiero będzie zauważalne po kilku miesiącach

- Obudowa lepszej jakości, nie rysuje się aż tak. Dodatkowo cienkość i zaokrąglone boku sprawiają, że telefonu nie czuć w kieszeni.

 

Dodatkowo dochodzi jeszcze mega dopracowany system, brak lagów itp. Note fakt ma bilion funkcji, ale co z tego jak i tak korzysta się z paru, które działają no powiedzmy sobie szczerze - średnio. 

Rysik - może fajna opcja. Można się pobawić przez chwilę, niestety po kilku tygodniach już zapominasz, że istnieje. 

Takie jest moje zdanie, zdanie posiadacza Note'a przez więcej niż miesiąc. 


Użytkownik effe edytował ten post 01 grudnia 2014 - 07:34

  • Tim_bo85 lubi to

iPhone 12 mini 


#94 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2014 - 17:11

Nie zrozumieliście mnie. Szybciej, lepiej, bla bla bla, na pewno odczujecie, że aplikacja kalendarza otwiera się o 0,001 s szybciej, a w benchmarkach 6 otrzymuje jakieś 200 punktów więcej niż 5s. Chodzi mi o rozwiązania software'owe związane z większym ekranem.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#95 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 grudnia 2014 - 17:24

Oczywiście rozwiązań softwerowych Samsungi mają o wiele więcej niż iPhone, tylko pytanie komu to w smartfonie potrzebne? No jak widać po sprzedaży nie wielu osobom :)

 

Fakt, na początku są to fajne funkcje, ale później odkrywamy, że to bajery na raz, może dwa. Jasne, że znajdą się osoby, które będą ich używać cały czas, dla takich właśnie Note jest. 

Niestety nie dla mnie. Ja szukam od urządzenia prostoty i niezawodności. Wszystko musi być w 100% dopracowane, to daje mi od 2007r iPhone. 


iPhone 12 mini 


#96 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2014 - 17:56

W Note 3 jedyne co mi przeszkadzało to plastikowe ramki, które zresztą teraz samsung poprawił i są metalowe(no i wyświetlacz miał za duży, dlatego teraz mam 5s). Ja osobiście korzystałem z rysika codziennie - telefon bardzo dobrze rozpoznaje pismo ręczne. Również te funkcje w menu rysika nie raz mi się przydały. Ja z kupnem nowszej generacji iP poczekam raczej do bardziej dopracowanej wersji S, w której, mam nadzieję, poprawią coś w dizajnie, ponieważ ten w szóstce mi się bardzo nie podoba.

Co do prostoty, to to już kwestia osobistych preferencji, mi akurat rozbudowane możliwości personalizacji w Samsungach nie przeszkadzały. Nie podoba mi się taki launcher, w pół minuty mogę mieć inny. Na iOS niestety jestem skazany na to samo, choć i to ma swoje plusy.

Podsumowując - polecam Note'a jeśli zależy komuś na kilku na prawdę fajnych rozwiązaniach związanych z dużym ekranem(np. 2 aplikacje na ekran, duże możliwości dostosowania klawiatury, rysik i jego funkcje), natomiast iPhone będzie dla osób, które cenią sobie prostotę i (ostatnimi czasy niestety trochę wątpliwą) niezawodność iOS. 


  • effe lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#97 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 01 grudnia 2014 - 20:10

Nie zrozumieliście mnie. Szybciej, lepiej, bla bla bla, na pewno odczujecie, że aplikacja kalendarza otwiera się o 0,001 s szybciej, a w benchmarkach 6 otrzymuje jakieś 200 punktów więcej niż 5s. Chodzi mi o rozwiązania software'owe związane z większym ekranem.

 

Ktoś wspomniał, że dialer się otwiera przez 3 sekundy. Aż kilka razy pod rząd otwierałem i za cholerę nie chciało się tyle otwierać. Naciskam i się otwiera. Tyle. 

Tak samo jak Ty codziennie korzystam z rysika. I chyba tylko osoby korzystające z niego potrafią docenić ten telefon. 


  • Sebosz lubi to

#98 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2014 - 21:58

Ktoś wspomniał, że dialer się otwiera przez 3 sekundy. Aż kilka razy pod rząd otwierałem i za cholerę nie chciało się tyle otwierać. Naciskam i się otwiera. Tyle. 

Tak samo jak Ty codziennie korzystam z rysika. I chyba tylko osoby korzystające z niego potrafią docenić ten telefon. 

W tym coś chyba akurat może być, chociaż nie zauważyłem tego na Note 3, ale na S3 już tak. Spróbuj go zamknąć w multitaskingu, włączyć jakąś inną aplikację a potem jeszcze raz dialer.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#99 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 10:01

W sprzętach Samsunga (miałem Galaxy S1, Galaxy S4 i Note 2) wszystko działa w miarę sprawnie do czasu aktualizacji systemu. Niestety ale zwykle po roku czasu i pojawieniu się nowego modelu Samsung zwyczajnie zaczyna olewać swój poprzedni sprzęt. Takie ja miałem wrażenie jako użytkownik Samsungów. Nie wiem jak to będzie wyglądało w następnych latach ale widać że Samsung zamiast zrobić porządek w ofercie zaczyna dublować flagowce i wydaje oprócz Galaxy S5 dodatkowo Galaxy Alpha. Mogli zastąpić serię Galaxy nową serią Alpha i to by chyba było lepszym rozwiązaniem.

 

Co do Note, to rzeczywiście Samsung miał pomysł na smartfona z dużym ekranem i dodając rysik dało sporo dodatkowych funkcji. Czy to się przydaje czy nie - każdy oceni według swojego użytkowania.

Moje zdanie o smartfonach Samsunga jest po prostu wyrobione na podstawie posiadania tych urządzeń (flagowców) a nie bycia hejterem z zasady lub bojownikiem Apple.

Tak więc jeśli komuś nie pasuje iPhone 6+ i wolałby coś z Androidem to ja bym doradzał wstrzymanie się do czasu Nexusa 6, zamiast kupować Note 4.



#100 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 08:17

Posiadałem przez 2 lata iPhone (ipad przez 3 lata) ale od czasu premiery iOS7 system ten zaczął mnie coraz bardziej do siebie zrażać. Nie dość że iOS7/8 jest wg mnie  brzydki (aplikacje KIOSK czy iBooks w iOS7/8 wyglądają bardzo prymitywnie, trudno mówić o elegancji w sytuacji gdy tłem są 4 kolorowe paski) zamknięty - sprawiający wrazenie że to użytkownik jest dla telefonu a nie na odwrót. masa blokad, antyżyciowych posunięć (brak obsługi plików itd) spowodowały że zaryzykowałem i kupiłem zamiast iPhone 6 - Samsuga Galaxy Note 4.

nadmieniam że do Samsunga byłem nastawiony z rezerwą - to jest mój pierwszy zakup. Ostatecznie przekonałem się po odwiedzinach tzw wysepki Samsunga  w jednym z marketów. 

Stwierdziłem że jakosć wykonania, system (komfort pracy) i ogólne wrażenie są na przyzwoitym poziomie.

 

Po tygodniu obcowania z Note4, stwierdziłem że iPhone nie jest mi do niczego potrzebny. Możliwości jakie daje Note4 są tak duże a komfort pracy na plikach które mogę sobie normalnie przesyłać (dropbox, bluetooth  - co chcę i jak chcę) spowodowały ze po tygodniu sprzedałem ipHone 5S i kupiłem...Samsunga Galaxy Alpha do kompletu

Z zakupu jestem absolutnie zadowolony. System jest  w obu wypadkach responsywny nie ma zadnych lagów, wygląd również mi jak najbardziej odpowiada - a co ważniejsze to ja decyduję o wszystkim co dotyczy mojego telefonu a nie jego producent. 

 

Reasumując - za cenę podstawowego modelu iPhone z 16 GB pamięci (dowcip), u konkurencji dostałem tzw MAX OPCJĘ. Nie dosć ze ekran duży, AMoled i 4K to na dodatek pamięci flash 2x więcej i można ją rozbudować o kolejne 128 GB. Do tego możliwość wymiany akumulatora we własnym zakresie (przy intensywnej eksploatacji bateria wymaga wymiany po ok roku, półtora), możliwość rejestracji filmów 4K - i to obiema kamerami, w pełni działajace NFC, Bluetooth, od groma czujników i ...kapitalny rysik. Oczywiscie - z wszystkich funkcji nie będę na codzień korzystać ale chyba lepiej mieć czegoś nadmiar niż niedobór jak w iPhone gdzie nawet głupi streaming filmu na TV wymaga...Apple TV (400zł ekstra) podczas gdy w Note 4 wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę. O braku idiotycznego iTunes w wypadku Samsunga wspominać nie muszę.

Co ważne - Samsung out-of-the-box wspiera odtwarzanie plików FLAC podczas gdy iPhone.... szkoda gadać

 

Co do zamulania Androida powiem tak. Oprócz oS X uzywam również Windowsa na szybkim laptopie. Po roku, mimo relatywnie mocnej konfiguracji (12 GB Ram, i7, GT650 z 2GB Ram) system również łapie lagi. Przy otwartym systemie to normalne i logiczne. Wszystko zależy od użytkownika. Nie mniej ja na razie zadnych przycięć nie mam (mam wersję z Exynosem). Wolnej pamięci RAM mam średnio 0.7 GB przy wszystkich apkach zamkniętych  Jeśli z  czasem lagi wystąpią - przywrócę system i moje ustawienia z backupu i po problemie.

 

A teraz odniosę się do kwestii tzw wsparcia...Osobiscie wolę aby moje urzadzenie nie miało wsparcia do systemu który je spowolni niż tak jak w iOS otrzymywało wsparcie do kolejnych wersji iOS z których każda kolejna aktualizacja powoli zabija urządzenie. Jednocześnie wszystkie systemowe aplikacje ( a później również i pozostałe) domagają sie aktualizacji do nowszych wersji jednak nie można ich zrobić bez wcześniejszej aktualizacji iOS. DODATKOWO - iOS - czy chcemy czy nie - samodzielnie ściąga (w tle!) plik aktualizacji do pamieci zabierajac tym samym tak cenne miejsce którego wiele przecież nie ma (uciażliwe szczególnie w wersjach z 16GB pamieci) Nowe aplikacje w App Srore z czasem również wymagają aktualizacji systemu operacyjnego telefonu- w innym wypadku nie można ich w ogóle pobrać. Tak czy inaczej- firma wywiera presje na użytkowników aby aktualizowali systematycznie posiadany sprzęt co z czasem de facto prowadzi do konieczności jego wymiany na nowy model.....  Dlatego w mojej opinii polityka Samsunga jest lepsza. Niczego jako użytkownik nie muszę

 

jeśli chodzi o telefony - mam obecnie już 2 szt Note 4 oraz Galaxy Alphę

 

Na razie używam jeszcze iPad'ów ale kto wie co przyniesie przyszłosć. Do iPhone szybko nie wrócę


Użytkownik michobo edytował ten post 09 grudnia 2014 - 09:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych