Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone z ebay - gruby wałek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 neoxxx3

neoxxx3
  • 38 postów

Napisano 14 września 2014 - 21:42

Witam serdecznie forumowiczów,

Ameryki zapewne nie odkryłem ale liczę, że dzięki temu postowi przynajmniej jedna osoba ustrzeże się przed utratą ~1500zł.

Bez zbędnego wstępu - kobieta ma utopiła swoją "czwórkę", poszukiwałem 5 lub 5s "nowego" w rozsądnej cenie. Z reguły sprowadzałem telefony z UK/Irlandii/Niemiec nigdy problemów nie miałem... tym razem zacząłem od poszukiwań na polskim rynku i tak trafiłem na kilka ciekawych aukcji na eBay:


to tylko kilka przykładów... co łączy te oferty? Oczywiście bardzo atrakcyjna cena... wsyztskie są nowem z gwarancją producenta, sprzedający zawsze wystawia FV marża ale nie podaje swoich danych firmowych. Wszystkie konta mają 0 komentarzy. Na tym nie koniec... aukcje przygotowane są starannie, zdjęcia niepowtarzające się, zdjęcia faktur z zamazanymi danymi itp ale loginy sprzedawców zawsze zbudowane są w formacie: imie.nazwisko lub imienazwisko:
  • pawelgarbowski
  • marcinobarski
  • agata.szelman
  • adam.chojecki

Jak dla mnie to zbyt duża zbieżność... co ciekawe nie ma możliwości odnalezienia nikogo z w/w na fejsbuku/google+/google etc., co w dzisiejszych czasach jest co najmniej dziwne. Po kontakcie ze sprzedawcą jest jeszcze ciekawiej: jest możliwy odbiór osobisty ale kiedy chcemy się umówić, nagle okazuje się, że sprzedawca w delegacji. Kontakt z różnych kont: w każdym przypadku sprzedawca podaje inną lokalizację.

Kupuję na próbę jeden przedmiot - chcę się przekonać czy to wałek - płacę kartą (nigdy jeszcze ta forma płatności mnie nie zawiodła) - sprzedawca informuje, że "ma problemy z paypalem" i podaje dane do wpłaty! - sytuacja powtarza się przy zakupie z innego konta. Sprzedawca prosi o przelew i przesłanie dowodu wpłaty - deklaruje wysyłkę bez zaksięgowania płatności (?!) Szybka anulacja wpłaty na paypal i oczywiście zwrot na kartę.

Zgłoszenie administracji ebay - brak reakcji, auckje wiszą. Postanawiam działać i w czynie społecznym wykupuję je - to utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystko to jest dobrze przygotowaną wkrętką. Konto zawsze założone w banku PEKAO SA - sprawdzam rachunki bankowe po IBAN - okazuje się, że wszystkie rachunki został założone w jednym oddziale banku w szczecinie (przypadek?), choć sprzedawcy są z Gliwic, Katowic, Bydgoszczy itp. Sprawdzam adresy na googlestreet: magazyny kolejowe, placówki banków itp (zamiast bloków, domków itp - część adresów wcale nie istnieje!)

Wszystkie dane oczywiście zmyślone - konta należą do jednego oszusta. Rachunki bankowe zostały założone na fikcyjne dane - elektroniczne, poprzez autoryzację przelewem 1zł ze starego banku. Niestety zmiana danych w starym banku nie wymaga potwierdzenia i tym sposobem w prosty sposób można autoryzować konto na fikcyjne dane.

Proszę - uważajcie, nie dajcie się naciągnąć - takie okazje NIE ISTNIEJĄ. Nigdy nie płaćcie zwykłym przelewem, korzystajcie zawsze z kart kredytowych lub BEZPIECZNYCH integratorów płatności.

tl;dr
Oszust oferuje z różnych kont na ebayu iphoney w atrakcyjnych cenach, posługując się fałszywymi danymi.

#2 akufen

akufen
  • 11 postów

Napisano 15 września 2014 - 11:35

Witam, Potwierdzam, sprzedający zachowuje się dziwnie, odmawia kontaktu telefonicznego, przesyła dane do przelewu i ponagla o wpłatę. Również zgłosiłem sprawę załodze ebaya.

#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2014 - 12:06

A nie można tego na jakimś komisariacie zgłosić? Tak prewencyjnie?

#4 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 15 września 2014 - 12:17

Mi nawet na maila nie odpisał. Nic tylko wsadzić w dyby i do lochu.



Cytat Zamieszczone przez Regulamin
Zachowaj poziom. Mimo, że nie będziemy oceniać Twoich poglądów, musisz umieć podawać je w cywilizowany i kulturalny sposób.



#5 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 15 września 2014 - 12:56

Mi nawet na maila nie odpisał. Nic tylko wsadzić w dyby i do lochu.


A może wystarczy tylko trochę myślenia włączyć zanim się kliknie Kup Teraz? Zero komentarzy, użytkownik na ebay od miesiąca lub dwóch, ceny nierealnie niskie - chyba nie trzeba się długo zastanawiać, że to wałek.
No ale wałki były są i będą i oszukiwani tak samo: byli, są i będą.

#6 NoMercy

NoMercy
  • 143 postów
  • Skąd3M

Napisano 15 września 2014 - 13:29

Niestety są już pierwsze "ofiary".

#7 neoxxx3

neoxxx3
  • 38 postów

Napisano 15 września 2014 - 20:39

Jutro zglaszam podejrzenie popelnienia przestepstwa art 286 kk. Mysle, ze ebay wyda dane ip oszusta na wniosek prokuratury... Mam nadzieje, ze janusz biznesu pojdzie siedzieć.

#8 kubek123

kubek123
  • 2 postów

Napisano 30 września 2014 - 22:10

Właśnie przejrzałem wątek i zdaje się że ja również padłem ofiarą tego oszusta - wszystkie symptomy takie same; i to pomimo tego że ogólnie wykonałem już bardzo dużo transakcji przez internet i uważam się za ostrożną osobę. Czy możecie poradzić mi co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście poza udaniem się na komendę, być może jest jakiś sposób na unieważnienie przelewu albo coś takiego. Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam

#9 Cath.S

Cath.S
  • 51 postów

Napisano 01 października 2014 - 01:21

pytaj w banku o mozliwosc cofniecia platnosci od razu.

#10 kubek123

kubek123
  • 2 postów

Napisano 01 października 2014 - 08:15

Już wczoraj kontaktowałem się z bankiem - niestety w przypadku regularnego krajowego przelewu nie ma takiej technicznej możliwości




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych