Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Spotify i zewnętrzna karta graficzna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 13 września 2014 - 12:17

Witajcie, Mam problem ze Spotify, mianowicie po uruchomieniu aplikacji zaczyna ona korzystać z dedykowanej grafiki, co powoduje ogromny drenaż baterii. Czy jest jakikolwiek sposób aby zabronić spotify korzystania z dedykowanej karty graficznej?

#2 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 13 września 2014 - 22:41

Jednej aplikacji ? Tego nie próbowałem, ale wiem że można "na sztywno" ustawić która grafika ma działać w danej chwili
za pomocą gfxcardstatus.
Korzystałem kiedyś z takiego rozwiązania aby nie odpalać silniejszej grafiki podczas pracy z Logiciem, i działało
do czasu aż nie spowodowało nagłego i nieodwracalnego zamulenia gui w Mavericksie (myślę że to właśnie ta aplikacja była przyczyną).
Instaluj na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam,
L.

#3 mkamelg

mkamelg
  • 166 postów

Napisano 14 września 2014 - 22:37

Mam problem ze Spotify, mianowicie po uruchomieniu aplikacji zaczyna ona korzystać z dedykowanej grafiki, co powoduje ogromny drenaż baterii. Czy jest jakikolwiek sposób aby zabronić spotify korzystania z dedykowanej karty graficznej?


Problem został zauważony pod koniec września 2013 i do tej pory nikt odpowiedzialny za Spotify nie wziął się za jego rozwiązanie.

Można sobie z tym poradzić ale jest to robota dla programisty (nawet na podstawowym poziomie ale z dostępem do odpowiednich narzędzi):

https://developer.ap...734/_index.html

Znalazłem to pod OS X Spotify 0.9.4 is using external graphic card ... - Page 3 - The Spotify Community (chodzi o ostatni post w tym wątku). A na następnej (4) stronie ktoś potwierdza że to działa:

Many thanks !!!!!
It works. :)
PS: and it works with other Apps that refuse to not use the integrated GPU.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych