Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyjazd do Berlina po Iphona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#51 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 14 września 2014 - 17:01

Nie liczyłbym, że będzie cokolwiek wiadomo na temat stanów magazynowych przeznaczonych do sprzedaży przed godz.8 rano w piątek. W zeszłym roku było tak, że o ilości sprzętu przeznaczonego do sprzedaży w danym dniu, wiedziało tylko parę osób z ponad 20 osobowej obsługi Apple Berlin. Wiadomo było tylko że prawie każdego dnia jest do sprzedaży jakaś pula sprzętu, pamięci, kolory oraz ilości już nie. Jeżeli byłeś odpowiednio wcześnie to albo się na coś załapałeś, albo nie, i dowiadywałeś się o tym co jeszcze jest w momencie wejścia do salonu od osoby, która Cię wpuszczała.

#52 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2014 - 17:43

Nie liczyłbym, że będzie cokolwiek wiadomo na temat stanów magazynowych przeznaczonych do sprzedaży przed godz.8 rano w piątek.
W zeszłym roku było tak, że o ilości sprzętu przeznaczonego do sprzedaży w danym dniu, wiedziało tylko parę osób z ponad 20 osobowej obsługi Apple Berlin. Wiadomo było tylko że prawie każdego dnia jest do sprzedaży jakaś pula sprzętu, pamięci, kolory oraz ilości już nie. Jeżeli byłeś odpowiednio wcześnie to albo się na coś załapałeś, albo nie, i dowiadywałeś się o tym co jeszcze jest w momencie wejścia do salonu od osoby, która Cię wpuszczała.


Na szczęście mam pre-ordera także jestem spokojny ;)

#53 womex

womex
  • 2 postów

Napisano 14 września 2014 - 17:46

Ja sie wybieram do Berlina 19 Września samochodem. Mogę zabrać dwie osoby.Wyjeżdżam z Poznania.

#54 bastiann75

bastiann75
  • 1 postów

Napisano 16 września 2014 - 13:45

Hej, Nie sądzisz ze 19 to trochę za późno tez myślę żeby pojechać tylko nie mam pojęcia o której godzinie.

#55 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2014 - 18:58

Czy otrzymam bez problemu fakturę vat na polską firmę w Apple Store Berlin? I jeśli tak, to wystarczy europejski NIP?

#56 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 16 września 2014 - 20:26

Niestety, nie otrzymasz faktury VAT na polską firmę w Apple Store Berlin, bo musieliby sprzedać Ci bez VAT (19%), więc wprowadzili zasadę, że są sklepem i jako taki nie sprzedają wg przepisów o handlu wewnątrz unijnym, a faktury wystawiają wyłącznie firmom niemieckim. Jeszcze niedawno było to możliwe w Gravis Berlin (Apple Reseller) ale Polacy robili za dużo przekrętów, więc wycofali się z handlu unijnego w sklepie i możliwe jest to tylko poprzez biuro handlowe.

#57 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 września 2014 - 12:05

Niestety, nie otrzymasz faktury VAT na polską firmę w Apple Store Berlin, bo musieliby sprzedać Ci bez VAT (19%), więc wprowadzili zasadę, że są sklepem i jako taki nie sprzedają wg przepisów o handlu wewnątrz unijnym, a faktury wystawiają wyłącznie firmom niemieckim.
Jeszcze niedawno było to możliwe w Gravis Berlin (Apple Reseller) ale Polacy robili za dużo przekrętów, więc wycofali się z handlu unijnego w sklepie i możliwe jest to tylko poprzez biuro handlowe.


A ja słyszałem, że wystawiają faktury na pełną kwotę. Oczywiście taką fakturę możemy wrzucić w koszta firmy, ale nie dostaniemy żadnego zwrotu vatu.

#58 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 17 września 2014 - 15:00

@Ostrix, wystawiają, ale firmom niemieckim, Tobie prowadzącemu firmę w PL z nipem EU, musieliby wystawić fakturę netto ( na podstawie przepisów o handlu wewnątrz wspólnoty EU) , zapłaciłbyś cenę minus VAT DE (19%) i wracasz sobie do kraju. Oni po sprzedaży (prowadzą rejestr VAT) informują swój urząd podatkowy, że oto taka firma zakupiła od nich sprzęt bez VAT i o tyle mniej mają VATu do odprowadzenia ( przypominam, że VAT jest podatkiem od wartości dodanej). Niemiecki urząd skarbowy informuje swój odpowiednik w PL, że polska firma zakupiła sprzęt bez VAT i oto najdalej w ciągu 6 tygodni jesteś wezwany do swojego urzędu skarbowego w celu złożenia wyjaśnień dotyczących zakupu (TY też musisz prowadzić rejestr/ewidencję sprzedaży/zakupu VAT). Idziesz do urzędu i pokazujesz, tak, zakupiłem na własny użytek (wolno Ci, musisz tylko okazać) lub zakupiłem do dalszej odsprzedaży. Wtedy sprzęt w rejestrze jest wpisany w kwocie netto i w momencie sprzedaży musisz doliczyć do niego kwotę VAT PL (23%). Ponieważ Polacy często kupowali na FV bez VAT, a firma rozpływała się w powietrzu po zakupie sprzętu, Niemcy musieli pokryć brakującą kwotę VAT i przestało to im się podobać, dlatego teraz jako sklep nie prowadzą sprzedaży na NIP EU, a FV wystawiają tylko firmom DE. Samo życie.

#59 PATRICO

PATRICO
  • 187 postów
  • SkądTurek

Napisano 17 września 2014 - 20:14

Napiszcie proszę, gdzie najlepiej parkować w pobliżu Apple Store w Berlinie?

#60 fre0n

fre0n
  • 4 postów

Napisano 17 września 2014 - 21:37

po ile osob wpuszczaja do apple store z kolejki? jak beda ze mna 2 osoby i wszyscy by kupowali na moja karte kredytowa to bedzie ok, czy kazdy musi miec swoja / albo cash? mozna kogos wpuscic przed siebie jakby np. znajomy sie spoznil? czy ludziom w kolejce rozdaja jakes kartki rezerwacyjne, czy dopiero dowiadujemy sie czy jest dla nas dany model / kolor przy drzwiach? o ktorej godz. w zeszlym roku wyprzedaly sie wszystkie urzadzenia? o ktorej jest sensownie przyjechac pod apple store, tuz przed otwarciem bedzie za pozno? dzieki za odpowiedzi tym co juz byli, pozdrowionka

#61 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 września 2014 - 22:40

po ile osob wpuszczaja do apple store z kolejki? jak beda ze mna 2 osoby i wszyscy by kupowali na moja karte kredytowa to bedzie ok, czy kazdy musi miec swoja / albo cash? mozna kogos wpuscic przed siebie jakby np. znajomy sie spoznil?
czy ludziom w kolejce rozdaja jakes kartki rezerwacyjne, czy dopiero dowiadujemy sie czy jest dla nas dany model / kolor przy drzwiach?
o ktorej godz. w zeszlym roku wyprzedaly sie wszystkie urzadzenia?
o ktorej jest sensownie przyjechac pod apple store, tuz przed otwarciem bedzie za pozno?
dzieki za odpowiedzi tym co juz byli, pozdrowionka


W Berlinie już jest sporo osób. Także tyle apropo o której najlepiej przyjechać :P Jeżeli nie masz pre-ordera i nie przyjedziesz tam jutro do 20-21, myślę że nie masz po co jechać :) Nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z wolna sprzedażą, przypuszczam że może być bardzo mało sztuk ze względu na wprowadzonego pre-ordera w tym roku.

#62 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2014 - 22:43

Myślę, że bez preordera w ogóle nie ma sensu jechać :)

#63 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 18 września 2014 - 14:57

Jak ktoś ma potrzebę, to jak mi opłaci hotel i paliwo to go zawiozę do berlina i z powrotem :)

#64 pwr.

pwr.
  • 21 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 19 września 2014 - 12:48

Orientuje sie ktoś czy jutro bedzie druga pula iPhonów?

#65 Paw55755

Paw55755
  • 12 postów

Napisano 19 września 2014 - 13:57

No właśnie, czy jutro będzie następna pula? Dowiozą je, czy jak? Chciałem się wybrać dzisiaj w nocy i postać w kolejce, ale nie wiem czy wogóle warto tracić kase na benzyne. Nie moge znalezc zadnego numeru do sklepu ani nawet mejla, zeby ich spytac. Jak to wygladało w poprzednich latach? I jeszcze moze ktos pamieta z poprzednich lat. Gdybym sobie w tygodniu z rana podjechal do Berlina to beda dostepne?

#66 macowiec1999

macowiec1999

    Apple Reviews PL

  • 642 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 19 września 2014 - 18:35

No właśnie, czy jutro będzie następna pula? Dowiozą je, czy jak?
Chciałem się wybrać dzisiaj w nocy i postać w kolejce, ale nie wiem czy wogóle warto tracić kase na benzyne.
Nie moge znalezc zadnego numeru do sklepu ani nawet mejla, zeby ich spytac. Jak to wygladało w poprzednich latach?
I jeszcze moze ktos pamieta z poprzednich lat. Gdybym sobie w tygodniu z rana podjechal do Berlina to beda dostepne?


Dołączam się do pytania. Wie ktoś może kiedy będzie następna dostawa do sklepu?

#67 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 19 września 2014 - 21:02

Rok temu kolejna pula z tego co pamiętam pojawiła się w środę. Ale bazowanie na poprzednim roku to słaby pomysł, ponieważ rok temu nie było preorderów. Dziś sprawa wyglądała tak, że preordery miały czekać do zamknięcia sklepu. Okazało się, że zamówienie "na godzinę" to pic celowo zrobiony przez Apple by rozładować kolejki i nie było sytuacji, że wszyscy "preorderowcy" rzucą się na otwarcie sklepu w obawie, że dla nich zabraknie (na dole maila z podsumowaniem preordera Apple zastrzegał chyba taką ewentualność). Także - odpowiadając na pytanie - najlepiej byłoby atakować jutro z samego rana, bo jest szansa, że telefony nie odebrane dziś do zamknięcia sklepu jutro wrócą "do puli" i wolnej sprzedaży. Jakby ktoś jutro był w Apple Store to niech da znać, bo ciekawy jestem czy tak rzeczywiście będzie.

#68 macowiec1999

macowiec1999

    Apple Reviews PL

  • 642 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 września 2014 - 08:59

iPhone'a 6 można nadal rezerwować na dziś zarówno w Berlinie jak i w Dreźnie. To chyba jest właśnie to co zostało z wczoraj. Link nie zmienił się: https://reserve.cdn-...ne/availability

#69 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 września 2014 - 09:49

Rzeczywiście w Berlinie największa dostępność :) Drezno nie ma nic.

#70 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 20 września 2014 - 10:50

W Berlinie już pozamiatane, w Dreźnie też.

#71 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 20 września 2014 - 10:56

Były Plusy dziś?

#72 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 20 września 2014 - 11:32

iPhone'a 6 Plus generalnie brak. Zwykle tak jest, że po premierze przez ok 4-6 tygodni towar dostają wyłącznie sklepy Apple'a z wyłączeniem Reseller'ów, czyli co 2-3 dni sklepy dostają rano jakąś pulę do wyczerpania sprzedaży, tym razem myślę, że będą to tylko zwykłe 6. Od jakiegoś czasu mówiono o problemach z dostarczeniem odpowiedniej ilości 6 PLUS, więc skoro udało się załatwić premierę, to należy się spodziewać przerwy ok 4 tyg w dostawach 6 PLUS.

#73 pawezie

pawezie
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2014 - 09:02

A możesz Marko napisać jak jest z dostępnością iP6 w Apple Store w Berlinie? Rzeczywiście rzucają coś co parę dni? Z góry dziękuję za odpowiedź

#74 fre0n

fre0n
  • 4 postów

Napisano 22 września 2014 - 15:23

dzis nie bylo zadnych i6, tylko i6+ ale szybko sie rozeszly czy ktos wie czy mozna zmienic imie i nazwisko rezerwacji (np. zmieniajac dane w apple id)? lub czy ewentualnie odebrac dla siebie i dla znajomego (majac jego dokument) jesli nie bedzie mogl dojechac w ten dzien pozdrawiam

#75 pawel152

pawel152
  • 49 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2014 - 18:05

Dzisiaj rezerwowałem i odebrałem w Apple Store Berlin iPhone 6 64gb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych