Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyjazd do Berlina po Iphona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#26 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 września 2014 - 14:11

Mam odbiór na godz. 11-12, ale gdybym dojechał wcześniej to mam nadzieję, że mnie obsłużą ;)

#27 tomaszsawko

tomaszsawko
  • 113 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 września 2014 - 14:39

A może ktoś podpowie jak zrobić pre-order z odbiorem w sklepie. Nie znam niemieckiego nie mogę wygrzebać tej opcji. Co bym nie robił, to mam tylko opcję wysyłki. Z góry dzięki za pomoc.

#28 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 września 2014 - 14:42

Klikaj => https://reserve.cdn-...ne/availability

#29 tomaszsawko

tomaszsawko
  • 113 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 września 2014 - 14:52

Klikaj => https://reserve.cdn-...ne/availability


Dzięki. Niestety już wszystko pozamiatane.

#30 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 12 września 2014 - 14:54

W Berlinie coś jeszcze jest.

#31 Kamil_Jan

Kamil_Jan
  • 10 postów

Napisano 12 września 2014 - 16:21

Klikaj => [url]https://reserve.cdn-apple.com/DE/de_DE/reserve/iPhone/availability[/url]


Wygląda na to, że w Niemchesz pre-ordery już pozamiatane. Na przyszłość, skąd taki link dostać, gdzie go szukać?

Rozumiem, że osoby z pre-orderami będą mogli kupić iPhone "jak ludzie" cała reszta musi stanąć w kolejce i modlić się żeby i dla nich starczyło? Z chęcią podejmę to wyzwanie, wybiera się ktoś z Warszawy, Łodzi lub okolic mazowieckiego do Berlina lub Drezna? Z chęcią się podłącze do podróży i dorzucę do paliwa.

#32 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2014 - 17:23

Informacja i link była błyskawicznie podana dzisiaj na myapple. O 11 jak robiłem rezerwacje to w Berlinie była każda 6 do wyboru, natomiast 6 Plus nie było w żadnym apple store w Niemczech. Czy ktoś zrobił rezerwacje na 6 Plus? Mi wydaje się, że ich w ogóle nie było w pre-orderach. Tak czy siak chciałem 6 to się cieszę. Zastanawiam się tylko czy nie jechać w czwartek i postać tak czy siak w kolejce a potem o 10 iść po pre-order. Wakacje mam, to czasu pod dostatkiem. A gdyby się udało kupić łącznie 4 sztuki, to na 3 już bym coś zarobił. Dla studenta każdy zarobek się liczy. :D Myślicie, że uda się kupić dwa w kolejce a potem dwa na pre-order?

#33 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 12 września 2014 - 18:53

Robiłem rezerwację ok 9.30 i załapałem się na końcówkę 6 Plus, natomiast jak nie zaryzykujesz stania w kolejce to nigdy się nie dowiesz czy było warto. Jesteś młodym człowiekiem i wszystko przed Tobą, ja bym zaryzykował, w najgorszym razie zaliczysz słynną kolejkę Apple, rano dostaniesz kawę i będziesz miał co wspominać. Tak czy siak nic nie tracisz, a możesz zyskać, chociażby doświadczenie. Pozdrawiam :cool:

#34 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 września 2014 - 21:35

W ramach potwierdzenia również jestem po telefonie do Apple Store Dresden. Podobnie jak kolega wyżej otrzymałem informację, że telefony będą na mnie czekać na 100% 19.09. Do odbioru wystarczy ważny dokument tożsamości. Rezerwowałem Plusy o 9:23 i ze złotych były tylko 16GB, ale czarne i srebrne były wszystkie modele.

#35 Kamil_Jan

Kamil_Jan
  • 10 postów

Napisano 13 września 2014 - 11:07

Informacja i link była błyskawicznie podana dzisiaj na myapple.

Faktycznie, zgapiłem się. Nie zajrzałem tutaj, tylko obserwowałem stronę Pietrusiewicza vel Morid1na i burak tylko napisał, że ktoś mu podesłał link, a sam się nie podzielił. FAIL. Przechodzę do tego serwisu :)

Teraz pozostaje tylko zabrać się z kimś w podobnej sytuacji co ja do Drezna lub Berlina. Dajcie znać, jeśli macie wolne miejsce.

#36 dami09

dami09
  • 2 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 13 września 2014 - 15:19

Czy ktoś wie czy osoba niepelnoletnia z paszportem moze odebrac pre order?

#37 JaN008

JaN008
  • 284 postów

Napisano 13 września 2014 - 15:59

A w czym problem ? Paszport to dokument.

#38 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 września 2014 - 18:00

A gdyby się udało kupić łącznie 4 sztuki, to na 3 już bym coś zarobił. Dla studenta każdy zarobek się liczy.


Właśnie dlatego normalni ludzie nie mogą kupić telefonu dla siebie przez takich pseudobiznesmenów...lol...

Poczekam spokojnie i zamówię w Polsce albo kupię w USA.

#39 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 września 2014 - 22:57

Właśnie dlatego normalni ludzie nie mogą kupić telefonu dla siebie przez takich pseudobiznesmenów...lol...

Poczekam spokojnie i zamówię w Polsce albo kupię w USA.


Wystarczyło usiąść do komputera i zamówić pre-order. Normalny człowiek zamawia pre-ordera, a nie ma pretensji do "pseudo biznesmenów", którzy wolą zarobić pieniądze na nowy telefon zamiast dokładać 1500 PLN po sprzedaży 5s. Jak uważasz, że na 3szt. można coś zarobić kupując przy tym dla siebie telefon to żyj w tym przekonaniu dalej.

Pozdrawiam "pseudo biznesmenów".

#40 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 14 września 2014 - 09:35

Wiecie może czy w przypadku preordera i zaklepania urządzeń na miejscu w sklepie będzie można płacić gotówką w ojro? Czy wyłącznie karta przypisana do Apple ID?

#41 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2014 - 10:08

Wiecie może czy w przypadku preordera i zaklepania urządzeń na miejscu w sklepie będzie można płacić gotówką w ojro? Czy wyłącznie karta przypisana do Apple ID?


Według mnie byle jaką kartą lub gotówką. Już bez jaja żeby Ci kazali płacić kartą kredytową za telefon :D Nie każdy posiada, to by było ograniczanie zakupu.

#42 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 14 września 2014 - 12:30

W salonach Apple płatność jest dowolną kartą kredytową lub płatniczą oraz gotówką w euro. Karta nie musi być przypisana do Apple ID. Po raz pierwszy mogą sprawdzać dokument tożsamości ze względu na chęć ograniczenia masowego wykupu sprzętu przez handlarzy. W momencie rezerwacji trzeba było podać Apple ID, tym samym w bazie rezerwacji pojawiło się nasze imię i nazwisko, które powinno znaleźć się na liście z zamówionym sprzętem. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. :cool:

#43 pwr.

pwr.
  • 21 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 14 września 2014 - 12:44

Witam. Wybieram sie wraz ze znajomymi po iphony 6 do Berlina. Czy orientuje sie ktoś ile trzeba być wcześniej żeby załapać sie i kupić to co sie chce? Chce sobie kupić iPhone 6+ wiec pewnie trzeba być sporo wcześniej. Możecie powiedzieć jak to wyglada? Moze ktoś ma doświadczenie ?

#44 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2014 - 12:47

W salonach Apple płatność jest dowolną kartą kredytową lub płatniczą oraz gotówką w euro.
Karta nie musi być przypisana do Apple ID.
Po raz pierwszy mogą sprawdzać dokument tożsamości ze względu na chęć ograniczenia masowego wykupu sprzętu przez handlarzy.
W momencie rezerwacji trzeba było podać Apple ID, tym samym w bazie rezerwacji pojawiło się nasze imię i nazwisko, które powinno znaleźć się na liście z zamówionym sprzętem.
Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. :cool:


Podczas rezerwacji, można było zmienić imię i nazwisko, maila oraz telefon kontaktowy. Ciekawi mnie zatem jak rozwiążą tą kwestie. Można było zarezerwować kilkanaście sztuk na to samo imię i nazwisko i inny Apple ID. Okażę się pewnie na miejscu, bo wydaje mi się że handlarze właśnie będą próbować szczęścia w taki sposób. Ustawią sobie 1 odbiór na 8 inny na 15, kolejny na 20, a pracownicy nie będą w stanie zapamiętać tych ludzi przy takiej ilości która pojawi się w sklepie.

Witam. Wybieram sie wraz ze znajomymi po iphony 6 do Berlina. Czy orientuje sie ktoś ile trzeba być wcześniej żeby załapać sie i kupić to co sie chce? Chce sobie kupić iPhone 6+ wiec pewnie trzeba być sporo wcześniej. Możecie powiedzieć jak to wyglada? Moze ktoś ma doświadczenie ?


Jeżeli nie masz pre-ordera, a chcesz mieć minimalną pewność zakupu. Powinieneś koczować od 18.09 od godz. 17. Z tego co pisali ludzie na twitter. Dzwonili np. do Drezna i pracownicy poinformowali ich, że na tą chwilę mają potwierdzenie, że będą telefony zamówione poprzez pre-order. Na temat wolnej sprzedaży będą coś wiedzieć w okolicach środy/czwartku. Proponuje zadzwonić żeby nie pojechać na marne szczególnie, że 6 PLUS na pre-orderze w Dreźnie rozeszły się chyba w 20min. Np. o godzinie 9:23 z Goldów zostały tylko 16GB.

#45 pwr.

pwr.
  • 21 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 14 września 2014 - 13:06

To mnie załamałeś trochę... Planowałem wyjechać z polski o 20-21 18.09 ale w takim razie muszę to jakoś inaczej załatwić..

#46 Dziqus

Dziqus
  • 10 postów

Napisano 14 września 2014 - 13:32

To mnie załamałeś trochę... Planowałem wyjechać z polski o 20-21 18.09 ale w takim razie muszę to jakoś inaczej załatwić..


Dostanie 6 + bedzie tak samo trudne jak Zlotego 5s w zeszlym roku.

Ciekawe ile w tym faktycznej popularnosci tego modelu a ile w tym celowego ograniczenia podazy ze strony Apple :)

#47 womex

womex
  • 2 postów

Napisano 14 września 2014 - 13:37

Ja sie wybieram do Berlina 19 Września samochodem. Mogę zabrać dwie osoby.
womex@poczta.onet.plwomex@poczta.onet.pl

#48 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 września 2014 - 14:36

Ja sie wybieram do Berlina 19 Września samochodem. Mogę zabrać dwie osoby.
womex@poczta.onet.plwomex@poczta.onet.pl


Napisz skąd jesteś, nie podałeś podstawowej informacji.

19.09 niczego nie dostaniesz chyba że masz rezerwacje.

#49 Ostrix

Ostrix
  • 107 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2014 - 14:58

Proponuje zaczekać z pewnością, że się nic nie dostanie jak się nie ma pre-ordera. Zapewne w czwartek będzie już wiadomo w godzinach porannych czy jest po co jechać. Jestem przekonany, że 6 będą w znikomej ilości dostępne w wolnej sprzedaży. Jakby nic miało nie być to by apple nie dawało na stronę stosownej informacji, która obecnie można przeczytać. Jestem podobnego zdania jak kolega wyżej. Na 6+ nie ma co się nastawiać w wolnej sprzedaży.

#50 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2014 - 16:13

Witam. Będę jechał z Gliwic. Wyjazd rano w piątek. Mogę zabrać 2 osoby tak aby obniżyć koszty paliwa. Auto bardzo komfortowe. Proszę o kontakt na priv.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych