Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5s ekran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2014 - 16:05

Witam, 1,5 miesiąca temu zakupiłem Iphona 5s w sieci Play, gdzie w czwartek spotkała mnie nie miła sytuacja mianowicie Iphone wypadł mi z uchwytu samochodowego i spadł wyświetlaczem na skrzynie biegów.. iphone doznał pęknięcia digi i rozlał się wyświetlacz.. Teraz mam pytanie... czy telefon pójdzie na gwarancję i wymienią mi go na nowego albo naprawią ekran? ponieważ w jednym salonie odrazu Pan mnie uprzedził że będą chcieli 1200 zł a w drugim mówili że prawdopodobnie wymienią mi na nowy a w trzecim mówili że zrobią ekran za darmo .. więc troche się boję go oddać do play na gwarancje .. ponieważ poczytałem na forum o oddawaniu iphone'ów do nich na gwarancje;) wiem też że można oddać go do serwisu apple typu iMad , cortland ..tylko czy tam zrobią mi go za darmo? pozdrawiam! ;)

#2 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 31 sierpnia 2014 - 16:20

uszkodzenia mechaniczne nie podlegaja gwarancji wiec za free nikt tego ci nie zrobi

#3 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2014 - 16:37

serio? wiem że koledze wymienili 5s którego zalał wódką ;) a to też uszkodzenie mechaniczne.

#4 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 31 sierpnia 2014 - 16:54

widocznie sie nie poznali albo czujki nie zmienily koloru a raczej peknietego wyswietlacza nie pomina

#5 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2014 - 20:03

ok dzięki. proszę o wypowiedź innych użytkowników ;) a jak nie to moderator niech zamknie temat. pozdrawiam

#6 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 31 sierpnia 2014 - 20:22

Też mi spadł telefon ekranem w dół i w Playu powiedzieli na wstępie, że będzie mnie to właśnie kosztowało 1200zł. Znalazłem dawcę ekranu i je podmieniłem :)

#7 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 01 września 2014 - 11:37

Trzeba było ubezpieczyć telefon w Play.

#8 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2014 - 14:55

a nie wiecie czy może jak bym kupił Digi z lcd do 5s i oddał do iMad czy Cortland to by wzieli coś za to ? czy też sobie policzy wielkie pieniądze?

#9 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2014 - 15:14

a nie wiecie czy może jak bym kupił Digi z lcd do 5s i oddał do iMad czy Cortland to by wzieli coś za to ? czy też sobie policzy wielkie pieniądze?


A jak kupisz opony i pojedziesz do mechanika to Ci je wymienia za darmo? Proszeeee Cieeee.

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 września 2014 - 15:35

Cortland i iMad za 1200 wymienia cały telefon, a nie tylko ekran. Poza tym żaden normalny serwis raczej nie montuje części klienta, bo jak potem udzielić gwararncji?

#11 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2014 - 15:55

Okazało się że mam ubezpieczonego iphone'a, więc teraz moge się udać z dokumentem potwierdzającym i telefonem do Cortland i mi wymienią? zgadza się? czy muszę się "chrzanić" z tym po przez play?

#12 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 01 września 2014 - 15:57

nie prosciej zadzownic na infolinie play??

#13 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2014 - 15:59

mam dość dzwonienia na infolinię play z tego powodu że, powiedzieli mi że wyświetlacz zostanie wymieniony za darmo. Co okazało się kłamstwem. ;)

#14 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 01 września 2014 - 16:03

moze widzieli ze masz wykupione ubezpieczenie i dlatego takie info dostales - zadzwon do cortlandu albo napisz u nich na FB mega mile obsługa

#15 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2014 - 17:08

Okej :). Muszę odesłać telefon do ubezpieczyciela ale zauważyłem że jest doliczane do faktury za ubezpieczenie 19 zł i zostałem poinformowany na infolinii play że mam ubezpieczony telefon na takiego typu wypadki. więc ubezpieczyciel zadecyduje czy będzie wymieniony na nowy czy naprawiony wyświetlacz. Dziękuje za dyskusje. Szczególnie tobie @paf, bo tak to pewnie bym jeszcze drążył temat i się nie potrzebnie denerwował :). można zamknąć chyba że ktoś będzie ciekawy jak przebiegła "operacja" u ubezpieczyciela to będę mógł napisać ;) pozdrawiam! Damian

#16 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 02 września 2014 - 09:36

Napisz co i jak z ubezpieczeniem :] bo może nowego iP /wezmę/ubezpieczę/ w Playu. Znajomy u pomarańczowych też miał wykupione ubezpieczenie Nokii. Telefon mu spadł a i tak dostał wycenę 900zł... i kłócą się z nim ,że sorry ale tego ubezpieczenie nie obejmuje (:|) a jak byk pisze w regulaminie ,że od upadku też ma słuchawkę ubezpieczoną. Znajomy piszę do jakiegoś tam urzędu w tej sprawie.

#17 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2014 - 11:28

Więc tak iP trafił nowy do mnie ;) szczerzę.. jestem zadowolony bo czekałem tylko tydzień .. a z tego co ustaliliśmy przez telefon analiza telefonu miała trwać conajmniej 2 tygodnie. Ubezpieczyciel zdecydował wymienić telefon na nowy. (jest też coś takiego, że gdyby był nowszy model iP to by wymienili zapewne na tego nowszego) więc co do czekania jestem zaskoczony. @komono, play nie ubezpiecza telefonów, tylko agencja ubezpieczeniowa. Mój iPhone ubezpieczony jest za 19 zł w Medline Amplico.

#18 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 06 września 2014 - 11:31

19 zł na miesiac czy rok?

#19 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2014 - 11:34

@jasiecki, składka miesięczna. to i tak tanio :) bo to jest wariant premium wynecocjowany, ponieważ stale coś tam ubezpieczam.

#20 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 06 września 2014 - 11:36

w cortlandzie widzialem przy zakupie iphona 5s daja ubezpieczenie w PZU za 99/rok

#21 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2014 - 11:37

ale to też zależy od czego jest ubezpieczony.

#22 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 06 września 2014 - 11:39

nie zaglebialem sie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych