Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak połączenia z serwerem Samba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 sierpnia 2014 - 14:23

Cześć, próbuje połączyć się z OS X do mojego domowego serwera. Na serwerze zainstalowany jest najnowszy Ubuntu Server z SAMBA. Na serwerze dodani użytkownicy, prawa do katalogów i oczywiście udostępnione katalogi.

Problem w tym, że mój MacBook Pro w ogóle nie widzi serwera. Laptop pracuje w sieci bezprzewodowej, a serwer jest podpięty kablem do routera. Po wpisaniu adresu smb://server, laptop nie może się w ogóle połączyć, tak samo dzieje się po wpisaniu adresu IP. Kompletny brak reakcji.


Czy ktoś wie w czym może być problem? Co robię źle?

- - - Połączono posty - - -

Dodam jeszcze screeny z systemu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2014 - 16:33

1) jesteś pewien, że smbd na serwerze działa? 2) 'server' to rozwiązywalna nazwa? 3) spróbuj zamiast smb dać cifs:// 4) apt-get install netatalk - będziesz się po afp łączył ;-)

#3 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 sierpnia 2014 - 17:12

Co masz na myśli "rozwiązywalna nazwa?

Serwer SMB powinien uruchamiać się wraz ze startem systemu. Myślę, że działa, tym bardziej że mam dostęp do panelu administracyjnego Webmin.

Tak mi się wydaje, jestem początkujący w tych sprawach dla tego szukam informacji i pomocy.

- - - Połączono posty - - -

Ok po instalacji netatalk w Finderze pojawił się server, ale nie mogę zalogować się na żadne konto :(

- - - Połączono posty - - -

Dołączona grafika

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpnia 2014 - 19:30

netatalk to osobna usługa i musisz ją osobno skonfigurować

#5 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 24 sierpnia 2014 - 21:17

Zaloguj się nazwą użytkownika i hasłem administratora serwera Ubuntu. U mnie to działa z windowsie. I też mam podobny problem z smb. Rozwiązałem to w ten sposób że w pleceniu idź- połącz z serwerem plusem+ dodałem adres udostępnienia.

#6 knut

knut
  • 157 postów

Napisano 24 sierpnia 2014 - 22:09

Użyj sshfs i po sprawie. :)

#7 razureus

razureus
  • 20 postów

Napisano 16 listopada 2014 - 11:52

Mógłby ktoś proszę rozwinąć wątek jak do tego dojść? Nie umiem skonfigurować połączenia z dyskiem sieciowym podłączonym kablem do routera. Windows widzi go bez problemu w swojej sieci, a na OSX muszę jakoś archaicznie łączyć się z serwerem cmd+k. Wie ktoś jak zrobić, żeby po podłączeniu do sieci domowej Mac zawsze widział ten serwer i od razu go wyświetlał w finderze?

#8 bobejros

bobejros
  • 3 postów

Napisano 26 stycznia 2015 - 00:46

Czy udało Ci się ustalić jak to zrobić, zmagam się aktualnie z tym problemem... Daj znać.



#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 stycznia 2015 - 20:02

Ale co zrobić, bo chyba ze cztery różne problemy były tu poruszone.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#10 bobejros

bobejros
  • 3 postów

Napisano 28 stycznia 2015 - 22:59

Mógłby ktoś proszę rozwinąć wątek jak do tego dojść? Nie umiem skonfigurować połączenia z dyskiem sieciowym podłączonym kablem do routera. Windows widzi go bez problemu w swojej sieci, a na OSX muszę jakoś archaicznie łączyć się z serwerem cmd+k. Wie ktoś jak zrobić, żeby po podłączeniu do sieci domowej Mac zawsze widział ten serwer i od razu go wyświetlał w finderze?

 

 

Dziękuje z góry za zainteresowanie...

Mam obecnie w domu router Huawei B593 do którego podłączyłem dysk WD2tb sformatowany w Fat32 i zapełniony danymi... Wszystkie PC działające na Windzie widzą ten dyski i nie ma problemów ze współpracą... Mac niestety nic...ani nie widzi ani nie wyszukuje ..próbowałem już wielu sposobów, przedstawionych tutaj i nie tylko tutaj, lecz bez efektu...  Cały czas dostaje taki komunikat jak opisywał b.milewski...

"wystąpił problem podczas łączenia się z serwerem" - lub "udział nie istnieje"

 

myślałem że błąd tkwi w ścieżce... ale próbowałem już tak wielu.. że już sam nie wiem czego nie próbowałem... :( czekam na inspiracje

 



#11 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2017 - 10:04

Czy udało się komuś połączyć przez SMB na macOS? Mam router tplink ze złączem USB i skonfigurowany dostęp do plików. Na Windows działa bez problemu a na macu się łączy, wyświetla pytanie o hasło a potem że brak dostępu do zasobów. O co chodzi?



#12 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2017 - 09:10

Dobra sam odpowiem. Na Macu trzeba jeszcze podać udostępniony folder, czyli: adres/folder. Z tym zadziała.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych