Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy muzyczne i virusy na MacOSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 17 sierpnia 2014 - 14:41

Witam Dziś przeskanowałem całą zawartość HD i oczom nie wierzę, darmowy Kasperski znalazł dwa trojany w postaci darmowych wtyczek TallReverb. Wiedziałem, że coś nie gra, jak powinno i dlatego musiałem sprawdzić komputer. Czy ktoś z forumowiczów miał podobne zdarzenia ze swoim komputerem? Czy warto zainstalować jakiś antyvirus na stałe?

#2 derwenoper-63801cbb72

derwenoper-63801cbb72
  • 237 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2014 - 15:25

Jeśli ściągasz programy z torrentów czy innych śmieci to lepiej zainwestuj w anty virusa.. W przeciwnym razie nie ma się czego bać :)

#3 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 17 sierpnia 2014 - 15:28

jakie to wirusy? macowskie :) Głupie pytanie pewnie że warto zainstalować, jak się wypożycza w sieci programy

#4 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 17 sierpnia 2014 - 15:54

po pierwsze, wtyczki ściągnąłem z domowej strony. po drugie nie posiadam żadnej aplikacji, wtyczki, itp z torentów, wszystko kupowane, oryginalne, bądź darmowe-ogólnie dostępne, po trzecie, zawsze słyszałem, że na maca nie ma wirusów...do dzisiaj! ps. skoro wtyczki działały (chociaż zacinały się) i były umiejscowione w sytemie Library/Audio/Plugins/Components/...Tal Reverb-3component, to wtyczka chyba jest na maca...

#5 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 17 sierpnia 2014 - 19:01

Z ciekawości przeskanowałem online wtyczki Patricka Kunza i wszystko było ok.

#6 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 17 sierpnia 2014 - 21:26

... pozostałe wtyczki Togu są ok, dotyczy to tylko reverb. nie mam pojęcia skąd to się wzięło.dodam tylko, że szybkie skanowanie niczego nie wykazało, jedynie full.na 30-dniowym darmowym kasperskim.

#7 fanboj

fanboj
  • 146 postów

Napisano 17 sierpnia 2014 - 22:44

Generalnie zlać to i tyle.Kasperczak może przewrażliwiony jest. Jak Ci się chce to tym przeskanuj to jest dobry antywirus na OS X.
ClamXav for Mac | MacUpdate

#8 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 sierpnia 2014 - 07:14

A o fałszywych alarmach programów AV autor słyszał? Przeskakuj jeszcze dla pewności np. Esetem.

#9 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 18 sierpnia 2014 - 07:46

A jaką sygnaturę znalazł? Czy tylko tak o, że to wirus? Myślę, że false positive w tym przypadku.

#10 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 sierpnia 2014 - 09:00

po trzecie, zawsze słyszałem, że na maca nie ma wirusów


To źle słyszałeś.
jeżeli jedziesz na legalu to te twoje wirusy to pewnie jakiś FP
Nie instaluj tego badziewia i zamulacza jakim jest kaspersky, tylko ściągnij clamxav lub zainstaluj sophosa for mac
O ile w ogóle go potrzebujesz

#11 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 18 sierpnia 2014 - 14:33

"jeżeli jedziesz na legalu to te twoje wirusy to pewnie jakiś FP" dzięki , nie bardzo wiem co to jest "FP", proszę napisz. wiem tylko, że antyvirus opisał ten vir jako trojan dropper... powiem więcej, jakiś rok temu miałem włam do kompa przez sieć, bo ktoś zostawił mi informację przy pliku muz (w tłumaczeniu-"zostało pobrane"), także licho nie śpi...

#12 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2014 - 17:35

Jeśli ściągasz programy z torrentów czy innych śmieci to lepiej zainwestuj w anty virusa.. W przeciwnym razie nie ma się czego bać :)

Jest się czego bać. Jak ściągasz z torrentów to jesteś potencjalnym kandydatem do kontroli antypirackiej. W ekstremalnej sytuacji możesz do końca życia się z tego nie wyplatać.

- - - Połączono posty - - -

Poza tym Tal Reverb jest darmowy.

- - - Połączono posty - - -

Może antywirus znalazł Ci windowsowe wirusy, które są zupełnie niegroźne na Macu.

- - - Połączono posty - - -

... pozostałe wtyczki Togu są ok, dotyczy to tylko reverb. nie mam pojęcia skąd to się wzięło.dodam tylko, że szybkie skanowanie niczego nie wykazało, jedynie full.na 30-dniowym darmowym kasperskim.

Napisz do producenta wtyczki i zapytaj o co chodzi. Źródło legalne więc powinno być ok.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych