Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa wyszukiwarka forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 listopada 2007 - 14:12

Od dziś z forum została zintegrowana nowa wyszukiwarka.
Dostęp do niej ma każdy (prawy górny róg strony).
Mam nadzieję, że pomoże Wam ona w jeszcze skuteczniejszym znajdowaniu odpowiedzi na Wasze problemy.
Oczywiście stara wyszukiwarka nadal będzie aktywna i pozostanie pod adresem http://www.myapple.pl/search.php

#2 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 19 listopada 2007 - 16:54

Zrobiłem reset Safari, a "Szukaj" jest nadal w dziwnym miejscu. Dołączona grafika

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 listopada 2007 - 19:49

Poszerz troszeczkę okno przeglądarki.

#4 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 listopada 2007 - 19:49

to jest wina za małej szerokości okna Safari, ewentualnie wina forum ;) EDIT: zostałem wyprzedzony ;p

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 20:02

"Poszukaj na googlach." - mniej więcej dokładnie takie odczucie mam odnośnie do tej przeglądarki. Może lepiej od razu wyczyścić historię forum skoro google i tak wie lepiej a szukajka google jest zbudowana w Safari.

#6 Nurse

Nurse
  • 169 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 20:11

zgadzam sie z przedmowca...co było złego w starej wyszukiwarce? Po kiego grzyba zmieniać coś co, moim zdaniem, całkiem dobrze hulało?

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 listopada 2007 - 20:16

u mnie na operze i 1024/768 też się rozwala układ forum z nową wyszukiwarką...

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 listopada 2007 - 20:19

To nie jest wyszukiwarka Google.
Wyszukuje tylko (przez chwilę było inaczej ale już jest zmienione) zasoby forum.
Charakteryzuje się tym, że do wyszukiwania są użyte mechanizmy Google (czyli chyba najlepsze z dostępnych) zamiast tych z silnika vBulletin.
Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie aby korzystać z poprzedniej wersji.

Zapraszam do testowania :)

#9 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 20:23

Ok, nie wyskakują już odpowiedzi z innych lokalizacji, niemniej jednak prezentowany rezultat wyszukiwania jest mało czytelny i nie zawiera wszystkich informacji jakie były dostępne przy standardowej wyszukiwarce. Poza tym strona z rezultatami jest dziwnie przycięta po lewej stronie. Ogólnie gdybym chciał widzieć takie wyniki szukałbym mimo wszystko przez google dodając flagi site:myapple.pl.

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 listopada 2007 - 20:31

u mnie na operze i 1024/768 też się rozwala układ forum z nową wyszukiwarką...

A teraz?

Ok, nie wyskakują już odpowiedzi z innych lokalizacji, niemniej jednak prezentowany rezultat wyszukiwania jest mało czytelny i nie zawiera wszystkich informacji jakie były dostępne przy standardowej wyszukiwarce. Poza tym strona z rezultatami jest dziwnie przycięta po lewej stronie. Ogólnie gdybym chciał widzieć takie wyniki szukałbym mimo wszystko przez google dodając flagi site:myapple.pl.

Dlatego obie wyszukiwarki będą dostępne.
Nie zamierzam tej oryginalnej nigdy wyłączyć.

#11 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 listopada 2007 - 20:34

@code: minimalna szerokość forum jest za mała. podczas zwężania okna pole wyszukiwania 'wyjeżdża' poza obręb graficzny z przyciskami. btw. może Ci jakoś pomóc, bo szukajka wygląda, delikatnie mówiąc, obskurnie.

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 listopada 2007 - 20:46

u mnie juz jest OK

#13 boski

boski
  • 130 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2007 - 11:12

czy można jakoś wrócić to starej wyszukiwarki?

#14 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 20 listopada 2007 - 11:33

u mnie na przykład brak jest przycisku :
Dołączona grafika

#15 wern

wern
  • 53 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 listopada 2007 - 12:16

"Poszukaj na googlach." - mniej więcej dokładnie takie odczucie mam odnośnie do tej przeglądarki. Może lepiej od razu wyczyścić historię forum skoro google i tak wie lepiej a szukajka google jest zbudowana w Safari.




Zgadzam się z przedmówcą - stara wyszukiwarka była lepsze - przeciesz chemy szukać na forum a nie poprzez gogle

#16 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 20 listopada 2007 - 12:23

a swoją drogą .. to nie wiem czy zauważyliście :
jak coś chcecie wyszukać, to pojawia się taki napis :

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Spróbuj macbook lub sprawdź naszą wyszukiwarkę dla zaawansowanych.
Wyniki wyszukiwania dla macbook:

zielony - stara wyszukiwarka
czerwony - WTF ?? kto to tłumaczył :)

#17 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2007 - 16:06

Od dziś z forum została zintegrowana nowa wyszukiwarka.
Dostęp do niej ma każdy (prawy górny róg strony).


Niestety, nie każdy. Nie działa ze starym temate forum.

#18 mac_user

mac_user
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2007 - 16:18

ja też wolałem starą wyszukiwarkę

#19 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 20 listopada 2007 - 16:25

Niestety nowa wyszukiwarka jak dla mnie nie jest zbyt udana. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale stara wydawała mi się czytelniejsza.

#20 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 listopada 2007 - 11:44

jak bym napisal co sadze o nowej wyszukiwarce to dostal bym bana :) troche to przykre ze moderatorzy zmniejszyli funkcjonalnosc wyszukiwania przez co bedzie sie mnozyc wiecej podwojnych tematow !!! i co w przyszlosci utrudni jeszcze bardziej znalezienie konkretnej odpowiedzi !!! p.s. a moze dalo by sie dwie wyszukiwarki na raz ziescic tam z prawej strony ? dla ludzi byla by stara . a dla reklamy w google nowa :>:>:> ??

#21 boski

boski
  • 130 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 listopada 2007 - 12:01

jestem też za takim rozwiązaniem

#22 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 21 listopada 2007 - 13:30

Nie podoba mi się oparcie szukania o Google. Nijak nie znajduje mi tego, czego szukam. Być może jest to spowodowane tym, że Google personalizuje wyniki pod konkretnego użytkownika (zbiera informacje o nas, naszych preferencjach, zainteresowaniach i odwiedzanych stronach i następnie dostosowuje wyniki wyszukiwania). To tylko hipoteza ale u mnie ta opcja się kompletnie nie sprawdza. Przed utworzeniem nowego tematu na forum sprawdziłem, co wyskakuje po wpisaniu "firefox". Utworzyłem nowy temat o Firefox 3 ale wg wyszukiwarki on nie istnieje i po wpisaniu "firefox 3" w wynikach pokazują się tematy o Firefox 1.5. No za taką celność to ja dziękuję. Szczerze powiedziawszy jest to straszna porażka. Poprzednia wyszukiwarka była o wieeeeele lepsza. Pozwalała na niemal stuprocentową trafność a ta pokazuje co chce i jak widać na powyższym przykładzie się po prostu nie sprawdza. Jestem za obiema wyszukiwarkami jednocześnie przez jakiś czas i niech użytkownicy sami dokonają wyboru.

#23 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 listopada 2007 - 13:34

Pomyślę jak to rozwiązać aby dostęp był do obu.
Póki co stara wyszukiwarka jest cały czas dostępna http://www.myapple.pl/search.php

#24 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 21 listopada 2007 - 13:41

O to przykład: Po wpisaniu "firefox 3" znalazł to: [ATTACH]1034[/ATTACH] Ale w ogóle nie znalazł tego: [ATTACH]1035[/ATTACH] Mimo, że wpisałem dokładnie nazwę tematu, który sam utworzyłem i jest na forum od co najmniej kilku godzin !

#25 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 27 listopada 2007 - 12:53

Mi tez nie podoba sie nowa wersja szukajki, pierwsze jakosc wizualna i merytoryczna wypluwanych przez nia wynikow. Czy nie daloby sie dac 2 okienek szukania jak juz koniecznie musi byc ta googlowa?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych