Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Testowanie aplikacji - gdzie szukać testerów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 namonaihito

namonaihito
  • 11 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 16:51

Cześć, niedługo wypuszczamy kolejną aplikację na iPhone i muszę przeprowadzić testy. Czy znacie jakieś firmy, które specjalizują się w testowaniu aplikacji na iOS, albo wiecie gdzie można znaleźć kilka osób z iPhone 4/5/5s ? Pierwszą aplikacje testowaliśmy sami, jednak twórcy zbyt subiektywnie używają tego co stworzyli i często nie znajdują oczywistych błędów. Będę wdzięczny za jakieś pomysły i podzielenie się doświadczeniem. A jeśli ktoś osobiście jest zainteresowany testowaniem, to również zachęcam do kontaktu.

#2 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 27 lipca 2014 - 17:03

wystaw info na forum ze sa testy.. w ramach podziekowania dasz kod za free i chetni sie znajda sam kilka apek testowalem i tak to sie odbywalo

#3 namonaihito

namonaihito
  • 11 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 17:07

Kody nic nie dadzą bo chcę testować darmową aplikację, ale szukam kilka osób normalnie za jakąś kasę, na umowę o dzieło. Moje pytanie właśnie donosi się do tego, czy spamować w różnych miejscach czy są jakieś konkretne działy czy fora do tego przeznaczone?

#4 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 27 lipca 2014 - 17:08

ja bym nie bawil sie w firmy choc sam informatyczna proadze wrzuc info zainteresowani sie odezwa... za kase tym bardziej... nie trzeba spamowac w 100 miejscach wystarczy jeden temat tu EDIT jak cos to sam sie pierwszy pisze testowalem dla calkiem powaznych firm: - fibaro dla iphona i ipada - ineaonline dla iphona

#5 namonaihito

namonaihito
  • 11 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 18:20

Widzę, że pytanie było jednocześnie odpowiedzią na problem. Dzięki wszystkim, którzy odezwali się na Priv. Potrzebuje jeszcze tylko kilka osób. Btw. Fajnie by było stworzyć jakąś grupę testerów. Każdy developer ma urządzenie, a pomaganie sobie nawzajem przyniosło by dużo korzyści.

#6 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 27 lipca 2014 - 18:22

widzisz temat prosty!!

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2014 - 19:07

Przecież jest testflight, po co wyważać otwarte drzwi.

#8 namonaihito

namonaihito
  • 11 postów

Napisano 27 lipca 2014 - 19:46

Korzystamy z testflight i to jest odpowiedź na pytanie "jak?". Beta testy można robić masowo, a tutaj chodzi o testy funkcjonalne i o bezpośredni kontakt z testerami. W poprzedniej wersji alpha testflight sprawdził się bardzo dobrze przy kilkunastu użytkownikach.

#9 spietrza

spietrza
  • 49 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 sierpnia 2014 - 11:27

Jeśli szukasz fizycznie osoby do testowania ja jak najbardziej jestem chętny. Posiadam certyfikat ISTQB i na co dzień zajmuję się testami statycznymi lub dynamicznymi. Wszystko zależy od zapotrzebowania.

#10 Jstine

Jstine
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2014 - 11:46

Może fora, których tematyka dotyczy samej appki?

#11 namonaihito

namonaihito
  • 11 postów

Napisano 01 sierpnia 2014 - 15:23

Dzięki wszystkim za zgłoszenia. Już mamy wystarczająco dużo testerów :) Na pewno będę jeszcze pisał w przyszłości do dalszych testów tej aplikacji i każdej kolejnej. Fora tematyczne jak najbardziej, ale to na beta testy, ilościowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych