Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak konta Administratora, pomocy!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vasesh

vasesh
  • 1 postów

Napisano 25 lipca 2014 - 18:43

Szanowni, mój problem polega na tym, iż po cofnięciu systemu z Yosemite na Mavericks nie mam w ogóle konta Administrator na macu. Miałem beta wersję Dev Yosemite, ale chodziła średnio więc pobrałem Mavericks, odtworzyłem na USB sticka i zainstalowałem. Przeoczyłem kwestię wyczyszczenia dysku i Mavericks nałożył się na poprzedni system. Teraz gdy chce cokolwiek zrobić, co ingeruje w system, mac pyta mnie o nazwe i hasło admina (o dziwo nazwa zawsze sama się wyświetlała, teraz jest pusto). Oczywiście moje stare konto, nie jest już Administratorem, tylko jest opisane jako "Standard". Nic nie mogę zrobić bez drugiego maca, którego w promieniu ileśtam kilometrów nie mam, pomocy!

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2014 - 22:10

Jeśli nie zależy Ci na danych to zainstaluj system ponownie z USB tylko tym razem sformatuj dysk w instalatorze. To najprostsze rozwiązanie.

#3 kjanicki

kjanicki
  • 195 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2014 - 12:34

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste, musisz utworzyć nowe konto administratora i nadać odpowiednie prawa starszym kontom.

Jak to zrobić?
Uruchomić system w trybie single mode (CMD+S przy uruchamianiu), następnie wydajemy komendy:
$mount -uw / 
$rm /var/db/.AppleSetupDone
$reboot

Po ponownym uruchomieniu tworzymy nowe konto, tak samo jak przy świeżo zainstalowanym systemie.

Pozdrawiam.
Krzysztof Janicki

#4 ledgen18

ledgen18
  • 1 postów

Napisano 28 grudnia 2018 - 18:37

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste, musisz utworzyć nowe konto administratora i nadać odpowiednie prawa starszym kontom.

Jak to zrobić?
Uruchomić system w trybie single mode (CMD+S przy uruchamianiu), następnie wydajemy komendy:

$mount -uw / 
$rm /var/db/.AppleSetupDone
$reboot
Po ponownym uruchomieniu tworzymy nowe konto, tak samo jak przy świeżo zainstalowanym systemie.

Pozdrawiam.
Krzysztof Janicki

 

witam a jesli to nie dziala tez??



#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 stycznia 2019 - 16:11

Z racji, że identyczne zalecenia są w niemalże powielonym temacie: Zmiana nazwy użytkownika administratora zmieniła jej uprawnienia - brak użytkownika z adminem!, a ten ma histeryzujący tytuł i jest odkopem, odsyłam do linkowanego; tutaj zamykamy.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych