Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bose Companion 2 szum i próba naprawy - ground loop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2014 - 14:06

Witam

Tydzień temu zakupiłem głośniki Bose Comapnion 2, tak jak czytałem wcześniej mają one problem z szumem, który wydobywa się z nich kiedy nie gra muzyka. Doskonale wiedziałem jak grają i nie patrząc na to kupiłem je ze względu na dobrą cenę. Szum jest minimalny, ale go słychać i doszedłem do wniosku, że spróbuję się go pozbyć. Wyczytałem, że problemem jest tak zwany ground loop związany z uziemieniem zasilacza. Ludzie na zagranicznych forach polecali ground loop isolator firmy RadioShack jednak kosztuje on 20 dolarów + wysyłka do Polski, więc trochę drogo. Na allegro znalazłem podobne urządzenia za 20zł (LINK) i jestem ciekaw czy takie urządzenie no name zredukuje szum. Może ktoś próbował u siebie?

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2014 - 15:41

To zależy co rozumiesz przez "szum". Jeżeli jest to szum wysoki (syczenie); typu "szszszsz" lub "sssss" ;) to ground loop isolator nic tu nie pomoże. Jeżeli jest to szum niski (brum); typu "uuuuuuu" lub "mmmmmm" ;) to wtedy masz pętle indukcyjną i izolator może, ale NIE MUSI pomóc. Za 20 PLN warto zaryzykować.

#3 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2014 - 23:08

@kokos raczej to pierwsze, ale ludzie pisali, że im to pomagało. No chyba rzeczywiście warto zaryzykować, ale poczekam na inne opinie. I tak teraz wyjeżdżam, więc nie spieszy mi się z tym bardzo. Dzięki za info.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych