Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - WW62


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 TvSuperStar

TvSuperStar
  • 364 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 lipca 2014 - 06:09

Witam, Na forum znalazłem tylko jedna wzmiankę o tym użytkowniku, a ma dość dobre ceny na interesujące mnie modele MacBooka Air. Oto link do profilu: http://http://allegr...arch_scope=user Czekam na opinie jesli ktos ma sie czym podzielić i pozdrawiam :)



#2 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 14 lipca 2014 - 07:13

Popraw link

#3 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 14 lipca 2014 - 07:29

Jeden negatyw i jeden neutral (plus jeden neutral usunięty).
Po negatywie i neutralach widać, że istnieje ryzyko opóźnienia wysyłki, z treści wynika, że wszystko dotarło.
Błędy ortograficzne (typu "y" zamiast "u") do wybaczenia - mimo nerwowej sytuacji odpisuje kulturalnie.
Wzmianka o odprawach celnych - upewnij się, że to nie Ty będziesz ponosił koszta odprawy.

- - - Updated - - -

pod warunkiem, że to ten link:
Informacje o Użytkowniku WW62 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

#4 TvSuperStar

TvSuperStar
  • 364 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 lipca 2014 - 06:52

Tak, to ten użytkownik. Jesli chodzi o odbiór to tylko osobisty, wiec tu problemów nie ma. Nie chce tylko, zeby to jakis wałek sie okazał po czasie.

#5 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 16 lipca 2014 - 09:31

Tego Ci nie zagwarantuję - zaprezentowałem mój sposób docierania do uczciwych sprzedawców.

#6 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2015 - 20:03

Kupował ktoś u tego sprzedawcy od czasu ostatniego posta? Byłbym zainteresowany Pro Retiną, ale patrząc na jego aukcje przypomina mi się trochę JohnnyVodka, wszytko ładnie i tanio, ale nie wiadomo kiedy zniknie. Jak ktoś kupował to chętnie przeczytam Wasze opinie.



#7 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 05 maja 2015 - 19:31

Nie kupować od KwBit  www.kwbit.pl (nick allegro WW62 lub KwBit) po moim negatywie na allegro pokazały się kolejne. Od pół roku brak kupionego sprzętu i brak zwrotu gotówki. Sprawa u prokuratora.
Pozdrawiam arturluc.



#8 Mart259

Mart259
  • 1 postów

Napisano 14 czerwca 2015 - 10:28

Witam, jestem nowy na forum, ale znalazłem ten wątek szukając pmocy i niestety jak wyżej trzymajcie się zdala od firmy KwBit. Zapłaciłem w zeszłym roku jeszcze za sprzęt i do dzisiaj nie ma, facet tłumaczy się, że cło że coś tam, chciałem pieniądze odzyskać, to mówi, że już, za chwilę, teraz zamilkł kompletnie, jakaś paranoja! Zgłosiłem sprawę na Policji i mam nadzieję, że go szybko capną. Jest nas więcej z tego wynika: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2142016&type=fb_all same negatywy ostatnio.

Żeby się ktoś nie nadział jak otworzy nowy biznes na oszukiwanie ludzi, bo jego strona nawet przestała działać. Wygląda jakby koleś chciał zniknąć.

To co znalazłem w CEIDG:

KwBit Wiesław Węglowski
Imię Wiesław
Nazwisko Węglowski
Numer NIP 6342264923
Numer REGON 242965744
Firma przedsiębiorcy KwBit Wiesław Węglowski
Dane kontaktowe
Adres poczty elektronicznej biuro@kwbit.pl
Adres strony internetowej www.kwbit.pl
Dane adresowe
Adres głównego miejsca wykonywania działalności ul. Anioła 18, 42-660 Kalety, powiat tarnogórski, woj. śląskie

Może jak ktoś jest z tamtych rejonów to by się przeszedł osobiście do tego Pana?


Użytkownik Mart259 edytował ten post 14 czerwca 2015 - 10:28


#9 wieslaw1985Vies

wieslaw1985Vies
  • 5 postów

Napisano 14 czerwca 2015 - 12:09

Proszę więc  o kontakt


Sprawa jest wyjaśniona na policji



#10 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 08:23

Kontakt był wielokrotny. Obiecywał Pan udowodnić, że sprzęt został zatrzymany na Urzędzie Celnym. Przesyłane przez Pana dokumenty z UC nie wyjaśniają sprawy, są zbyt ogólnikowe, wiadomo jedynie, że toczy się jakaś sprawa między KwBit a UC. Dla mnie jako klienta firmy KwBit nie ma to większego znaczenia. KwBit (WW62) traktuje ludzi niepoważnie, nie dostarczając towaru w niektórych przypadkach prawie rok czasu (wie Pan o kim i o jak drogim sprzęcie mówię).

To w Pana gestii jest zwolnić sprzęt z cła i ponieść wszystkie opłaty i koszty celne. Ja i wiele innych osób wywiązało się z umowy i zapłaciło Panu za towar, którego od bardzo długiego czasu nie otrzymaliśmy.

Zwrotu gotówki też nie chce Pan wykonać. Pan i pańska firma są skrajnie nieodpowiedzialne. Ludzie przez takich jak Pan tracą, pieniądze, czas i nerwy.

Proszę przesłać faktury zakupowe na sprzęt, który u Pana zamawiałem i udowodnić, że w ogóle ten sprzęt został kupiony i sprowadzony. Adres e-mail: arturlu@wp.pl. Nick z allegro: arturluc.



#11 wieslaw1985Vies

wieslaw1985Vies
  • 5 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 09:12

Sprawa trafiła na policje i została wyjaśniona   jeśli będzie trzeba powtórnie wyjaśniana na policji.

Jakie jakkolwiek dokumenty  nie interesowały Pana  wcześniej   tylko natychmiastowy zwrot gotówki.

 

Dzwoniłem  do Pana i chciałem wyjaśnić nie odbierał Pan telefonu, później wysłałem e-mail wyjaśnieniem do Pana

 

Więc resztę prześlę na znany mi wcześniej e-mail



#12 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 09:39

Proszę mnie już nie czarować i nie nękać długimi telefonami. Czekam na konkrety na piśmie.
Dostarczenie dokumentów zakupowych sam Pan zaproponował i nigdy tego nie zrobił nawet jak zażądałem zwrotu gotówki.
Mój przypadek nie jest odosobniony. Wystarczy przejrzeć oceny na allegro użytkownika WW62.

#13 wieslaw1985Vies

wieslaw1985Vies
  • 5 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 10:44

Zdaję sobie z tego  sprawę jest bardzo poważny mam problem, robiłem i robię wszystko żeby towar jak najszybciej zwolnić z urzędu celnego.

Mam też świadomość zwrotu gotówki. 

Nie miałem zamiaru robić komuś  jakiegokolwiek kłopotu a tym bardziej  oszukiwać, handel  ten prowadziłem prawie trzy lata bez większych kłopotów  z masą zadowolonych klientów.

Bardzo przykro jest mi w zaistniałej sytuacji że sprawy przybrały  taki obrót na urzędzie celnym. Moja sprzedaż z USA też z tego powodu została wstrzymana.

W obecnej sytuacji gdzie ucierpiał wizerunek firmy a przez to możliwość zarobku na dużym kontrakcie informatycznym a tym samym utrata płynności finansowej, staram się naprawić sytuację ale  obawiam się że  uniemożliwiono mi  to poprzez podawanie niepełnych informacji  w bardzo negatywnym kontekście co uniemożliwia mi świadczenie  usług informatycznych a tym samym możliwość zarobku.

Wcześniej to wyjaśniałem niektórym swoim klientom.

Staram się jednak wyjść z tej katastrofalnej sytuacji choć nie wiem czy to jest możliwe przy utracie wizerunku.

Najmocniej przepraszam swoich klientów, oświadczam też że nie zamierzam chować głowy w piasek ale stawić czoła tej sprawie poprzez zaproponowanie rozwiązania.



#14 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 15 czerwca 2015 - 11:05

Wszystko rozumiem, ale ciągle te same zapewnienia nic nie wnoszą do sprawy.

Oczekuje dokumentów, które potwierdzą autentyczność zakupu laptopa (faktury zakupowe) i jego sprowadzenia (listy przewozowe, deklaracje celne, itp.) do Polski.

Jakieś dokumenty potwierdzające sprowadzenie komputera, który zamówiłem, powinny istnieć. Nie widzę powodu gdzie w zaistniałej sytuacji firma KwBit nie jest w stanie szybko dostarczyć takich dokumentów, chyba tylko poza przypadkiem innym niż opisywana przez Pana rzeczywistość.



#15 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 06:05

Oczywiście dokumenty do mnie nie dotarły. Jeśli istnieją to powinny być dostarczone w pare minut. Fakty mówią same za siebie.

Można delikatnie stwierdzić, że firma KwBit Wiesław Węglowski, ul. Anioła 18, 42-660 Kalety, NIP 6342264923 jest niewiarygodna.

Istnieje także podejrzenie popełnienia przestępstwa przez ww. podmiot.



#16 wieslaw1985Vies

wieslaw1985Vies
  • 5 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 10:19

To nie piekarnia dziś po południu prześlę



#17 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 10:45

Oczywiście nie piekarnia, mało było czasu od 13.04.2015, kiedy to Pan pisał, że prześle ww. dokumenty i nigdy tego nie zrobił.

Niedostarczenie sprzętu od ponad pół roku to też nie piekarnia, brak zwrotu gotówki od 4 miesięcy też nie piekarnia. Widać po tym jak firma KwBit Wiesław Węglowski traktuje swoich klientów.

Jak trzeba było wpłacać pieniądze za sprzęt to szybko to poszło - nie było możliwości za pobraniem lub zaliczki.

Urząd Celny też nie przetrzymuje normalnego (komputer) i opłaconego towaru (podatek vat i ewentualne cło, koszty magazynowania) w nieskończoność (w moim przypadku 4 miesiące a w innych już około 10 miesięcy).

W między czasie na rynku pojawiły się nowe modele i pewnie pojawią się kolejne zanim, a raczej jeśli, kiedykolwiek zakupiony w KwBit Wiesław Węglowski sprzęt do mnie trafi.

Stracony czas na wyjaśnianie sprawy (a to pewnie dopiero początek drogi przez mękę) i prawdopodobnie stracone pieniądze, o nerwach nie wspomnę.

 

Proszę nie używać koloru czerwonego (i jego pochodnych) - jest on zarezerwowany dla moderacji. Kolor poprawiłem.



#18 wieslaw1985Vies

wieslaw1985Vies
  • 5 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 11:30

Jak takiego emaila nie znalazłem, z 13.04.2015,  proszę mi go odesłać  na priv,  przypominam wcześniej Pan nie prosił o dokumenty mimo tego wysłałem Panu pismo z urzędu celnego  informujące o toczących się procedurach celnych.



#19 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 16 czerwca 2015 - 11:51

Proszę bardzo. Przesłałem na biuro@kwbit.pl.

Przesłane przez Pana pismo z UC z dnia 27.02.2015 nic nie wnosi i nic nie wyjaśnia w sprawie mojego zakupu. To pismo pewnie wysyłał Pan wszystkim poszkodowanym, a skoro Pan pisał, że prześle też m.in. dokumenty zakupowe to ja traktowałem Pańskie słowa poważnie.

Dlatego nie mam jakichkolwiek podstaw by KwBit Wiesław Węglowski uważać za firmę, której można jeszcze w jakimś stopniu ufać, wręcz przeciwnie.



#20 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 14 października 2015 - 14:10

Pan Wiesław Węglowski właściciel kwbit, już całkiem zapomniał o swoich klientach i zapadł się pod ziemię. Myśli, że to wszystko tak samo minie a poszkodowani zapomną o wpłaconych pieniądzach i nieotrzymanym sprzęcie. Niestety, to nie takie proste, bo lista paragrafów na nieuczciwe postępowanie pana Wiesława Węglowskiego rośnie, a i pozwów cywilnych przybywa.



#21 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 października 2015 - 17:45

O rany. Kupowałam u tego pana swojego rmbp. Niestety dostarczenie wciąż się opóźniało i wciąż była inna wymówka. Wysłałam odstąpienie od umowy i sprzedawca zwrócił pieniądze. Jeszcze wtedy zwracał...



#22 arturlu

arturlu
  • 10 postów

Napisano 15 października 2015 - 11:47

Miała Pani dużo szczęścia, wiele osób straciło spore pieniądze :( a pan Wiesław Węglowski nic sobie z tego nie robi. Jak by był uczciwy to zapłaciłby to co należy się skarbówce i celnemu i ze stratą, dostarczył komputery klientom zachowując twarz, oczywiści o ile te komputery w ogóle zostały kiedykolwiek dla nas zamówione i zatrzymane na cle. Jednak jak widać na zachowaniu twarzy panu Wiesławowi Węglowskiemu nie zależy a jedynie na nieuczciwym zysku. Dużo tylko gadał o próbie naprawienia sytuacji ale nic nie zrobił w tym kierunku. Teraz siedzi cicho i w d... ma pokrzywdzone osoby, brak jakiejkolwiek cywilnej odwagi.

 

Pozdrawiam



#23 Rafał Kraszan Kraska

Rafał Kraszan Kraska
  • 1 postów

Napisano 27 października 2015 - 14:12

firma KWBit i Pan Wiesław - sprawę przekazaliśmy prawnikom odradzam jakikolwiek kontakt szkoda zdrowia. czekamy jeszcze tylko na zgłoszenie do urzędu skarbowego. Kazdy oszukany powinien zrobić dokładnie to samo . faktura zapłacona, towaru brak od ponad 10 miesięcy. porażka po całości. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych