Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłączenie komputera o określonym czasie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniello23

daniello23
  • 194 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 07 lipca 2014 - 00:37

Cześć, Szukam programu na maca, w którym ustawię tak, że komputer ma się wyłączyć o 9 to się wyłączy bez gadania, nawet jak jakieś procesy są w tle.. i Nie mówię o aplikacji systemowej, bo wystarczy że jest jakiś proces w tle i już nie wyłączy. Mam internet mobilny od operatora komórkowego. Do 9 rano mam internet bez limitu. Włączyłem uploadowanie zdjęć na serwer i ustawiłem, że komputer ma się wyłączyć o 8.55. Niestety się nie wyłączył, bo najpierw wyskoczyło okienko czy na pewno zamknąć komputer i proces jakiś tam i na tym okienku wisiało a zdjęcia dalej uploadowało w efekcie czego uploadowało mi do wykorzystania transferu. :/ Więc teraz szukam zamiennika, który wyłączy mi wszystko bez gadania No chyba, że ktoś wie jak to zrobić w Automatorze, maca mam od niedawna i zielony jestem.

#2 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 07 lipca 2014 - 08:33

No przecież napisałem Ci w poprzednim Twoim temacie - prościej się już nie da.

Automator -> z kilku opcji wybierz powiadomienie kalendarza i teraz masz do wyboru, moim zdaniem, dwie opcje:

ALBO

-> wyszukaj zakończ wszystkie programy - pamiętaj, że ustawiasz programy, których NIE chcesz wyłączyć. Jak puste, to wyłączy wszystkie. Odznacz też opcję u góry o zachowaniu zmian. -> Zapisz. -> Teraz jeszcze wejdź w iCal i ustaw odpowiedni czas i powtarzanie.

ALBO

-> wyszukaj: Apple Script -> skasuj kod który tam jest i wstaw to:
tell application "System Events"
[B]sleep[/B] --or [B]shut down[/B]
end tell
wiadomo: jak chcesz, żeby się uśpił zostaw tylko sleep, jak chcesz, żeby się wyłączył zostaw samo shut down -> zapisujesz i dalej jak wyżej, tj. ustawiasz w iCalu.
Wszystko.

JEDEN MINUS: domyślny czas ustawia na TERAZ (chyba, że ja nie wiem gdzie się to zmienia), więc jak dasz 'shut down', komp wyłączy Ci się od razu po zapisie, bo nie zdążysz nawet wejść w iCala by zmienić czas alarmu.

Dlatego ja preferuję drugą opcja, aby zrobić to bardziej manualnie, tzn.

Automator -> z kilku opcji wybierz Program i teraz robisz wszystko tak samo jak przedtem, czyli te dwie opcje. -> Dajesz zapisz, zapisujesz jako program, najlepiej w Programach (tam gdzie wszystkie appki) -> w iCalu tworzysz nowe wydarzenie, ustawiasz alarm własny - otwórz plik -> Wybierasz ten swój zapisany program, ustawiasz godzinę, itd.

Dłuższy, ale moim zdaniem wygodniejszy.

#3 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 07 lipca 2014 - 09:09

Jeśli nie potrzebujesz wyłączać ustaw Sleep, z usypianiem komputer nie miewa takich problemów jak z shut downem.

#4 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 07 lipca 2014 - 10:55

Ech kombinujecie - uruchom terminal i w terminalu:
sudo shutdown -h 09:00
Podaj swoje hasło i enter.
Wyłączy bez żadnego gadania.

#5 daniello23

daniello23
  • 194 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 07 lipca 2014 - 18:39

Dziękuję, ale Jenot dał mi najprostszy sposób, nawet nie wiem co to ten iCal (i nie mam czegos takiego).
A w Automatorze -> kalendarz. Nie mam opcji powiadomienia z kalendarza

- - - Połączono posty - - -

A dobra mam. To jakiś tam kalendarz

#6 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 11 lipca 2014 - 12:12

Preferencje systemowe - Oszczędzanie energii - Harmonogram - Ustaw zamiast usypiaj - wyłącz, wybierz sobie dzień i godzinę.

#7 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2014 - 19:24

Ech kombinujecie - uruchom terminal i w terminalu:
sudo shutdown -h 09:00
Podaj swoje hasło i enter.
Wyłączy bez żadnego gadania.

Jednorazowo czy cyklicznie, co dzień o 9:00 ?

#8 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 22 lipca 2014 - 19:54

Jednorazowo. Jeśli chcesz cyklicznie to: sudo -s export EDITOR=/usr/bin/nano (jeśli znasz vim to możesz pominąć ;) ) crontab -e 00 09 * * * /sbin/shutdown -h now zapisz i po zabiegu. Sprawdzasz zadania crona poleceniem crontab -l Wolę to od launchd (plisty do mnie nie przemawiają - długie pliki a tu raptem jedna linijka która mówi wszystko).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych