Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z grafika - macbook pro late 2011/A1286


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 krzys.pe

krzys.pe
  • 72 postów

Napisano 30 czerwca 2014 - 17:21

Witam,

Mam problem z MacBook Pro Late 2011. 
( model A1286; 15.4/2.4/2x2GB/750/SD/HR -AG/IEA )

Otóż kilka dni temu zaczął mi się wieszać i ekran robił się ciemnego koloru w paski.
Następnie zaczął przy uruchamianiu wyświetlać poziome linie niebieskiego koloru. 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Postanowiłem wyzerowac kontroler SMC co dało efekt na kilka godzin. Postanowiłem zrobic format dysku i zainstalować na czysto Mac 10.9 
Udało mi się zrobic format ale przy instalacji się zawiesił i zrestartowal i problem zaczął się znowu z tym ze na komputerze nie mam już systemu i nie da się zainstalować bo co chwila się wiesza przy próbie instalacji (często wyskakuje niebieski ekran w pionowe paski). 

Dołączona grafika


Dodam, ze jak próbowałem po kilku godzinach odpoczynku go uruchomić to przez minutke nie wyświetla żadnych pasków ale pózniej wraca do tych usterek. 

Wiem, ze podobne problemy miało dużo osób z tym rocznikiem i tą karta graficzna. Czy Apple przyznaje się do błędu i bierze na barki odpowiedzialność za usterki?

Czy moze to byc związane z tym smarem ktory pokrywa procesor i grafikę i byc moze wysechł czy tez jedyna opcja to wymiana grafiki?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych