Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro mid 2010 - Problem z głośnikiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 13:33

Witam,
wczoraj wieczorem nastąpiła dziwna rzecz - głośnik w moim Macbooku zaczął grać tak jakby tylko wysokimi tonami... Rozkręciłem obudowę i znalazłem śrubkę od wentylatora leżąca obok złącza(https://d3nevzfk7ii3...QZD6FrEHCF.huge) tego... Niestety, wyciągałem to złącze, wsadziłem i nadal głośniki grają tylko tonami wysokimi... Macie jakiś pomysł czy to może być coś poważnego czy do naprawienia?

Pozdrawiam

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2014 - 06:21

Do wymiany albo głośnik niskotonowy, albo wzmacniacz audio w tej linii (ze wskazaniem na wzmacniacz).


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 23 czerwca 2014 - 17:13

Witam, Po głębszej analizie ten głośnik co widać na zdjęciu u góry w ogóle nie gra. Ten dzwięk co gra to zupełnie z innego miejsca(druga strona laptopa). Droga jest wymiana tego głośnika/wzmacniacza? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2014 - 21:13

Kilkaset (w tej niższej granicy ;) ) złotych.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#5 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 20:11

Witam, chciałbym rozwinąć temat dotyczący mojego problemu. Otóż oprócz problemów z dzwiękiem mam problem z wi-fi. Niestety albo w ogole nie działa(No hardware installed) albo działa chwile tzn. dajmy na to zresetuje komputer - działa chwile aż się rozłączy lub już nie włączy. Jak rozkręce macbook'a poruszam złączem to załapuje(oczywiście muszę wyłączyć i wyłączyc komputer). Przez kabel wszystko działa. Dodam, że czasem są takie dziwne problemy - komputer zamula, kursor chodzi skokowo lub np włącza sie nie wiadomo ile. Mówie od razu, że wystarczy zdjąć klape, poruszać i wraca do normy. Załączam zdjęcia jak to u mnie wygląda - te złącze na zdjęciu ma rozwalne zabezpieczenie i jeśli to jest złącze od wifi itd. to pewnie tutaj leży problem. Dodaje też zdjęcie tego miejsca gdzie była ta śrubka - te 2 elementy smd bodaj wyglądaja na uszkodzone.Dodatkowo coś wariuję złącze ładowania - muszę parę razy wsadzić kabel by zapaliła się lampka.
Pozdrawiam i proszę o diagnozę. W tym wypadku już raczej sam sobie nie poradzę i będę chciał odesłać laptop do fachowca.
PS. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś pewny diagnozy przedstawi mi również przybliżony koszt

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


PS.2
Przyznam się od razu, że wszystko zaczęło się od momentu kiedy zalałem klawiaturę - nie było tego dużo, ale przyciski zaczęły się kleić wiec rozkręciłem macbooka, wyczyściłem cala klawiaturę i musiałem cos namieszać skręcając go - wtedy wypadła ta śrubka od wentylatora, zapewne spaliła coś a sam problem z wifi jest od momentu kiedy skręciłem laptopa po czyszczeniu klawiatury - jeśli to te złącze co odstaje to zabezpieczanie jest od wi-fi w takim razie tutaj pewnie leży problem. Swoja droga przed chwila komputer mi zaczął przymulać, wiec docisnąłem to złącze i przestał(mam rozkręcona obudowę cały czas). Problem z ładowarką(złączem) też jest od momentu skręcenia laptopa. Dzisiaj postanowiłem rozkręcić go znowu, wyjąłem płytę główną, wsadziłem i wszystko działało dobrze(nawet mikrofon zaczął działać) aż nagle znowu wifi zaczęło szaleć.

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2014 - 20:44

Masz rozwalone gniazdo Wi-Fi/Bluetooth/kamera - do wymiany; (prawdopodobnie uszkodzone też elementy bierne); ukruszone wzmacniacze audio (przynajmniej tak wynika ze zdjęć) - do wymiany ( a do tanich one nie należą) . Drogo cię ta "oszczędność" kosztuje - w serwisie za tego typu czyszczenie jakie opisałeś zapłaciłbyś z 200-250 zł. Teraz naprawa będzie sporo droższa. Gratulacje. P.S. Zapomniałem dopisać o uszkodzeniu przynajmniej jednej (oby!) linii danych....


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 21:03

Dzięki za szybką odpowiedź.... Powiedz mi ile zapłacę za wymianę tego złącza wi-fi i ew. te wzmacniacze(Może być na priv)? Co masz na myśli mówiąc o tej linii danych?

#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2014 - 21:09

Twoje problemy z zamuleniem to uszkodzenie jednej z linii danych - a jest ich w macu kilka (przypuszczam której, ale bez sprawdzenia nie jestem w stanie na 100% potwierdzić). Co do ceny - to grzebana płyta, nie zdziwię się jak jakiś serwis na dzień dobry podniesie cenę o kilkadziesiąt procent za nazwijmy to "utrudnienia". Wymiana obu wzmacniaczy, wymiana złącza, naprawa linii - kilkaset złotych w podstawie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#9 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 21:17

Nie za dobrze to wygląda, to zamulanie tak jak mówię, zaczyna mi wariować kursor(przeskakiwać) i spowalnia komputer - podnoszę laptopa, dociskam to złącze i wszystko ustępuję. Jeśli naprawdę te wzmacniacze są takie drogie to nie wiem czy opłaca mi się inwestować w to - zdecydowałbym się na naprawę tego złącza żeby móc normalnie używać laptopa a reszta trudno. Powoli i tak czas na zmianę bo swoje lata już ma. Dzięki jeszcze raz za szybkie odpowiedzi, teraz muszę go oddać gdzieś do serwisu, albo Wrocław albo wysyłka dlatego jeśli jesteś zainteresowany naprawą to podeślij mi ile zapłacę za to chociaż +/-.

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2014 - 21:26

Matro - nie obraź się, ale mam już dosyć być traktowany jako "ostatnia deska ratunku " :D - pozwolisz, ale jest lato, woda i zimne piwo - chcę czasami odpocząć. Może Arvika (Kraków) podejmie się naprawy.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#11 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2014 - 21:35

Chętnie podejmiemy się naprawy, jeśli bierzesz pod uwagę wysyłkę Macbooka do nas. Kosztorys +/- taki jak podał tumpio ale dokładnie wycenimy to po oględzinach bo widzę że swoje 3 grosze już dołożyłeś do płyty ;)

#12 Matro

Matro
  • 42 postów

Napisano 20 lipca 2014 - 21:36

Nie obrażę się :) Rozumiem Cię nawet lepiej niż Ci się wydaję, sam często naprawiam znajomym dużo sprzętu, telefonów itd. także zwykle gdzie się nie pojawię to "o słyszałem, że znasz się na.. może rzucisz okiem" i tak wyjście do znajomych kończy się.. Chociaż to co tutaj widać nie za dobrze mówi o mnie ale to pierwszy przypadek ze coś rozwaliłem próbując zaoszczędzić - niestety padło na mój sprzęt a w tym wypadku nie jestem w stanie sam wymienić tego złącza. W takim razie jeśli ktoś chciałby się podjąć wymiany złącza iSight/Bluetooth/Wifi to proszę podesłać mi cenę na priv. Chciałbym to załatwić w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Jeszcze raz dzięki za pomoc

#13 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2014 - 21:40

Macbooki są dość delikatne jeśli chodzi o złącza i wszelkie uszkodzenia elementów. Bierze się to z oszczędności producenta, miniaturyzacji elektroniki itp. W najnowszych Retinach osiągnęli pod tym względem mistrzostwo. Np. tasiemki on wentylatorów wpięte i wypięte kilkukrotnie (i to z należytą uwagą) po prostu pękają lub się urywają...

#14 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2014 - 00:05

Macbooki są dość delikatne jeśli chodzi o złącza i wszelkie uszkodzenia elementów. Bierze się to z oszczędności producenta, miniaturyzacji elektroniki itp. W najnowszych Retinach osiągnęli pod tym względem mistrzostwo. Np. tasiemki on wentylatorów wpięte i wypięte kilkukrotnie (i to z należytą uwagą) po prostu pękają lub się urywają...


Właśnie dla tego że są strasznie "delikatne" przesiadłem się na pc :)

Żeby nie było "spamer":

Nie wyjdzie taniej wymiana płyty głównej?

#15 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 lipca 2014 - 07:09

Nie wyjdzie taniej wymiana płyty głównej?


Na pewno nie. Płyty główne niestety są w wysokich cenach, a ta naprawa nie powinna być skomplikowana.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych