Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

karta graficzna nvidia 780m niewidoczna na VirtualBox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mac_mymy

mac_mymy
  • 18 postów

Napisano 13 czerwca 2014 - 23:29

Witam wszystkich,
pomóżcie mi proszę, bo pokopałem trochę w internecie i nie bardzo mogę znaleźć odpowiedź.

Mam iMac'a 3,5 GHz Intel Core i7, 16 GB 1600 MHz DDR3, NVIDIA GeForce GTX 780M 4096 MB, Oprogramowanie OS X 10.9.3.

Zainstalowałem na VB (wersja 4.3.12) Windows 7 oraz Guest Addition oraz na macu Extension_Pack (co nie wiem co daje...) i nie mogę włączyć żadnej gry.
Mam włączoną akcelerację 2d i 3d, ram grafiki jest na 256 mb, bo więcej się nie da.
Karta graficzna na vb widnieje jako VirtualBox Graphics Adapter.
Nie mogę zainstaliować najnowszego sterownika do 780m, instalator wywala błąd o odpowiedniej konfiguracji komputera.

Gdzie wyczytałem, że nie da się nic ustawić na stałe ale da się włączać karte za każdym razem, nie jestem na tyle zaawansowany i nic z tego nie rozumiem, m. in. tu: http://askubuntu.com...in-virtual-box.

Pomóżcie mi proszę, bo sprzęt mam super mocny a nie mogę w nic zagrać :-/
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc!
Pozdrawiam, Michał

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwca 2014 - 00:07

Lol. Systemy zwirtualizowane nigdy nie zobaczą faktycznego hardware, a tylko zwirtualizowane odpowiedniki. VirtualBox nie służy do grania. Poczytaj trochę podstaw.

#3 gerberd

gerberd
  • 169 postów

Napisano 16 czerwca 2014 - 23:57

Zainstalowałem na VB (wersja 4.3.12) Windows 7 oraz Guest Addition oraz na macu Extension_Pack (co nie wiem co daje...) i nie mogę włączyć żadnej gry.

Nie pograsz na Virtualboxie.
Proponuję albo poszukać gier dedykowanych dla Mac albo zakupić jakąś konsolę ;)

#4 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 16 czerwca 2014 - 23:59

albo zainstalować tego Windowsa 7 jako drugi system

#5 mac_mymy

mac_mymy
  • 18 postów

Napisano 17 czerwca 2014 - 18:48

lfemzwan dziękuję za odpowiedź. A jak to uczynić? Boot Campem?? Jeśli tak, to z resztą dam sobie radę. Pozdrawiam. Fajnie, że odblokowano mój temat. Jak poużywam iMaca kilka lat, to też pozjadam wszystkie rozumy...

#6 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2014 - 19:23

lfemzwan dziękuję za odpowiedź.
A jak to uczynić? Boot Campem??
Jeśli tak, to z resztą dam sobie radę.
Pozdrawiam.



Fajnie, że odblokowano mój temat. Jak poużywam iMaca kilka lat, to też pozjadam wszystkie rozumy...

No fajnie, ale co maszyny wirtualne takie jak virtualbox maja wspólnego z imaciem? Ta aplikacja jest tak samo na mac os, jak na windows czy linuxa.

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 17 czerwca 2014 - 20:03

Lol. Systemy zwirtualizowane nigdy nie zobaczą faktycznego hardware, a tylko zwirtualizowane odpowiedniki. VirtualBox nie służy do grania. Poczytaj trochę podstaw.


Nie jestem pewien ale wydaje mi się że jest specjalna wersja VMware gdzie skorzystamy z możliwości naszej "fizycznej" karty graficznej. Z tym że cena programu, i cena kart wspieranych przez tą funkcję to dwa zupełnie inne światy. W wersjach przeznaczonych dla przeciętnego kowalskiego trzeba się zaspokoić tym co jest.

- - - Połączono posty - - -

Pomóżcie mi proszę, bo sprzęt mam super mocny a nie mogę w nic zagrać :-/


Rozwiązanie jest bardzo proste - BootCamp, inaczej mówiąc zainstalowanie Windows 7 / 8 jako drugi system. Aczkolwiek osobiście nie polecam Ci takiego "katowania" sprzętu gdyż szybko się to zemści w postaci awarii.

#8 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 17 czerwca 2014 - 21:32

A jak to uczynić? Boot Campem??


tak będzie najprościej

#9 mac_mymy

mac_mymy
  • 18 postów

Napisano 19 czerwca 2014 - 12:30

a najwydajniej / najbezpieczniej ?

#10 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 19 czerwca 2014 - 12:49

Najbezpieczniej to nie instalować windowsa ;) Na serio: Można bez użycia bootcampa - w tym sensie najprościej. Najwydajniej, bo windows nie będzie emulowany co pozwoli na pełną obsługę podzespołów.

#11 mac_mymy

mac_mymy
  • 18 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 09:53

Można bez użycia bootcampa - w tym sensie najprościej.
Najwydajniej, bo windows nie będzie emulowany co pozwoli na pełną obsługę podzespołów.



Ale bez bootcampa to windows miałby być zamiast mac os x? To nie wchodzi w grę, maverics jest za szybki i za fajny.

#12 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 10:19

Na serio:
Można bez użycia bootcampa - w tym sensie najprościej.
Najwydajniej, bo windows nie będzie emulowany co pozwoli na pełną obsługę podzespołów.


Najprościej to zerkną na internet i przeczytać o czym się pisze - bo pisze się bzdury :)

BootCamp nic nie emuluje to raz. BootCamp jest tak na prawdę takim ułamkiem BIOSu znanego z PC, który jest zaszyty w firmware komputera i pozwala na uruchomienie komputera z nośnika przeznaczonego dla PC, i zapewnienie mu pełnej funkcjonalności i zgodności z oprogramowaniem.

Najprościej zrozumieć to tak, na PC nie możemy ustawić bootowania z CD/DVD i włożyć płyty z OS X gdyż najzwyczajniej w świecie komputer uzna ją za nośnik z którego uruchomić się nie da. Ta sama sytuacja była z Makami na intelu zanim pojawił się BootCamp, płyta z Windowsem widziana przez komputer nie była i tyle. Dopiero jakiś czas później pojawiały się nieoficjalne sposoby jak przerobić XP aby się zainstalował z tym że dalej był problem z sterownikami. Dopiero wtedy Apple wydało BootCampa, pierwszym elementem była aktualizacja firmware'u a kolejnym instalacja asystenta BootCamp.

#13 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 21 czerwca 2014 - 12:27

@seb235 - proszę przeczytaj jeszcze raz:

Najbezpieczniej to nie instalować windowsa ;)

Na serio:
Można bez użycia bootcampa - w tym sensie najprościej.
Najwydajniej, bo windows nie będzie emulowany co pozwoli na pełną obsługę podzespołów.


Nie wiem jak z tego przeczytałeś, że bootcamp emuluje...

@mac_mymy - bez bootcampa, czyli używając właśnie innych rozwiązań stosowanych głównie przy hackintoshach, ale potraktuj to raczej jako ciekawostkę, chyba, że chcesz się pobawić ;)

#14 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 12:49

@lfemzwan Jeżeli tak to może faktycznie źle Cię zrozumiałem.

#15 mac_mymy

mac_mymy
  • 18 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 12:54

kolego lfemzwan jakbyś mi podpowiedział :D

innych rozwiązań stosowanych głównie przy hackintoshach


resztę poczytam

#16 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 13:17

@mac_mymy - bez bootcampa, czyli używając właśnie innych rozwiązań stosowanych głównie przy hackintoshach, ale potraktuj to raczej jako ciekawostkę, chyba, że chcesz się pobawić ;)


Ale teraz się nie da bez bootcampa bo jak pisałem on jest zawsze w oprogramowaniu sprzętowym każdego Maca na rynku. Nawet jak wywalisz całkiem OS X i postawisz samego Windowsa to i tak korzystasz z bootcampa. Rozwiązania z hackintosha powodują iż na nieobsługiwanych makach można postawić nowszą wersję OS X, ale to inna sprawa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych