Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IRC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 kwietnia 2005 - 20:26

Witam
A wiec jak juz dzis kilka razy sie przetoczyl temat "irca" wiec postanowilem mniej wiecej naswietlic tym co nie wiedza co to dokladnie jest.
A wiec IRC to Internet Relay Chat - z nazwy brzmi bee (chat kojarzy sie z czateria)
jednak jest to calkiem cos innego
nie ma tu mowy o emotikonkach i innych wodotryskach kolacych w oczka
aby skorzystac z "IRC" nalezy miec klienta IRC oraz zalogowac sie na jakis serwer (o tym pozniej) a nastepnie wejsc na kanal(pokoj hehe)
Klient
Ja korzystam z bitchx moim zdaniem najlepszy klient IRC (dostepny na osx, linuxa a takze ... windows) jednak niektorym sie on nie podoba bo jest ... pod konsole. Jelsi nie boisz sie konsoli(terminal) sproboj BitchX'a
Jelsi nie lubisz konsoli napewno znajdziesz klienta IRC ktory Ci sie spodoba - i tu apel do uzytkownikow korzystajacych z innych programow aby opisywali swoje doswiadczenia z nimi.
Serwer
serwerow jest kilka
osoby z Polski moga korzytsatc np z tych:
- warszawa.irc.pl
- poznan.irc.pl
- wroclaw.irc.pl
- krakow.irc.pl
Kanal
Kiedy juz polaczymy sie naszym klientem na wybrany serwer mozemy wejsc na kanal ktory nas interesuje
w naszym przypadku jest to #apple.pl
aby to zorbic wpisujemy w programie /join #apple.pl (lub /j # apple.pl)

W razie jakichkolwiek pytan - smialo - postaram sie pomoc
pozdro :D

#2 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2005 - 21:37

Snak
niestety shareware... bede sie martwic za 30 dni :P

az korci, zeby wyprobowac mase programow, ale wiekszosc jest na 10.3 (ktorego nie posiadam:()

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 18 kwietnia 2005 - 23:24

Ja bym dodal jeszcze servery Crashnetu :) np. warszawa.irc7.pl :) z kanalem np #amiga.rulez (mozna spotkac ludzi uzywajacych maszyny z G3 i G4 pod kontrola AOS4.0 lub Morphos oraz userow LinuxPPC na tych maszynach :) do tego Swietnym klientem pod OSX jest X-chat Aqua :)

#4 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 19 kwietnia 2005 - 07:52

Klient za darmo jest w Mozilli Suite (ChatZilla).

#5 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwietnia 2005 - 09:04

W okresie błędów i wypaczeń :wink: moim domyślnym orężem był mIRC :) niestety (stety?) program ten nie opuści swojej macierzystej platformy.
Pod Mac OS X'a zaś polecam X-Chat Aqua, który jest spokrewniony z UN*X'owym X-Chatem i oferuje szybkość i możliwości klientów konsolowych typu BitchX, ale żeby go obsługiwać nie trzeba uczyć się 150 tysięcy skrótów klawiszowych :wink:

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 kwietnia 2005 - 11:55

A nie znacie jakiegoś klienta IRC dostępnego przez przeglądarkę? np. wersję javową? Widziałem coś takiego kiedyś, ale można bylo się poruszać tylko w obrębie jakiegoś zagranicznego serwera... :( Why? Nie zawsze jestem przy kompie w domu...

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 26 września 2005 - 12:42

Czas chyba reaktywować ten temat jak i ideę ;)

#8 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 września 2005 - 13:00

Czas chyba reaktywować ten temat jak i ideę ;)


jestem na TAK

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 26 września 2005 - 13:01

no to zapraszam #apple.pl

#10 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 września 2005 - 13:10

no to zapraszam #apple.pl


ino wieczorkiem bo w robocie czasu brak

#11 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 września 2005 - 14:50

no jeszcze możecie wpisać /join #aem zapraszamy !! 8)

#12 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2005 - 14:58

to ja tez postaram sie zjawic wieczorkiem ;-)

#13 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 26 września 2005 - 16:49

26sty! O rany - to dzisiaj! hihi :mrgreen:

#14 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 września 2005 - 17:15

26sty!

O rany - to dzisiaj! hihi :mrgreen:


a co to dziś ma się stać ? zmasowany atak na irc ? nowy PowerMac G6 ? :mrgreen:

#15 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 12 grudnia 2005 - 22:12

No to jak z tym irc'em? Cały myk polega imho na tym żeby siedziało na nim cały czas od groma ludzi. Kiedys w zasadzie tak się udawało z #apple_pl. Polecam przy okazji świetnego (i lekkiego!!) klienta irc'a pt. jIRCii http://www.versiontr...fo/macosx/22584, oraz podobnego w stylu do Adium (nawet jego wygląd można w podobny sposób zmodyfikować) Colloguy http://www.versiontr...fo/macosx/17709

No to co - ożywiamy irc'a?

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 grudnia 2005 - 22:20

No próbujemy próbujemy ;)

#17 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 grudnia 2005 - 22:56

próbujemy a tu pusto na kanale ;) Mniemam, że miejsce znaczy sieć dalej ta sama? POLnet i kanał apple.pl? Jest on dalej zarejestrowany lub czy kiedykolwiek był? X D ja osobiście używam conversation i jak do tąd jest najlepszy moim zdaniem. autostarty i autoexeciuty działają wyśmienicie, dobre wsparcie dla applescrypta i obsługuje polskie fonty przy ustawieniu odpowiednich kodowań.

#18 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 23:06

A ja jestem absolutnie przeciw... lepszym rozwiązaniem było by doprowadzenie czatu na myapple do jakiejś ludzkiej formy a nie uciekanie w inny zupełnie system do którego Ci bardziej leniwi niebędą mieli dostępu :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 grudnia 2005 - 01:40

POLnet

IRCnet
warszawa.irc.pl
poznan.irc.pl
lublin.irc.pl
wroclaw.irc.pl
...

#20 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 grudnia 2005 - 15:56

A ja jestem absolutnie przeciw... lepszym rozwiązaniem było by doprowadzenie czatu na myapple do jakiejś ludzkiej formy a nie uciekanie w inny zupełnie system do którego Ci bardziej leniwi niebędą mieli dostępu
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Bardziej leniwi nie będą mieli dostępu?
Ale jeszcze na forum są w stanie wejść :twisted:
Proponujesz jakiś czat Java'owy na stronach myapple.pl ? :?
Moim zdaniem IRC to dobra opcja, może stworzymy jakieś ciekawe dyskusje na #apple.pl ;)
Dla tych "bardziej leniwych" może jakiś mało skomplikowany i przejrzysty programik:
Colloquy

Zapraszam na #apple.pl ;]

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 14 grudnia 2005 - 16:10

ci bardziej leniwi maja tak Dołączona grafika i niemuszą myśleć o wchodzeniu na forum bo safari maja w login items i tylko klikają to tu to tam i maja ;)

Dla tych "bardziej leniwych" może jakiś mało skomplikowany i przejrzysty programik:
Colloquy

A niema czegoś po polskiemu :?: Może Heidi ma coś w zanadrzu :?: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2005-12-14, 16:29 ]
Dołączona grafika

może mi ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi?

#22 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 grudnia 2005 - 16:39

Na załączonym zrzucie ekranu trochę namieszałeś z tymi ustawieniami, pole: Chat server : wpisz tutaj poznan.irc.pl ew. warszawa.irc.pl lub jakiś inny podany wcześniej przez Code. Reszta w sumie dobrze. Encoding możesz zmienić na Central European (ISO Latin 2). Po wpisaniu takich ustawień kliknij "Connect". Połączy Cię wtedy z serwerem IRCNetu. Po połączeniu wpisz: /j #apple.pl (w Colloquy, może wyskoczyć okienko w celu podania kanału (channel)). Wpisz tam #apple.pl i kliknij OK :)

#23 Carnage

Carnage
  • 98 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 23 maja 2009 - 14:26

A nie znacie jakiegoś klienta IRC dostępnego przez przeglądarkę? np. wersję javową?
Widziałem coś takiego kiedyś, ale można bylo się poruszać tylko w obrębie jakiegoś zagranicznego serwera... :(
Why? Nie zawsze jestem przy kompie w domu...

GameSurge >> Chat

zobacz to :-)

#24 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 23 maja 2009 - 14:35

Nie ma to jak odkopać temat z 2005 roku...

#25 Carnage

Carnage
  • 98 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 23 maja 2009 - 14:39

no właśnie szukam jakiegoś klienta żeby podłączyć się do gamesurge, a to jedyny wątek z takim sprzętem ;-) możesz coś polecić?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych