Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Licencja Enterprise za 14 tys euro wymagana do dystrybucji bez AppStore?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 evanduril

evanduril
  • 5 postów

Napisano 09 czerwca 2014 - 09:28

Witam serdecznie. Dostałem zadanie rozpoznania terenu i w pewnej telefonicznej rozmowie zostałem uświadomiony, że przygotowanie aplikacji rozprowadzanej wewnętrznie przez daną firmę jest drogą przez mękę. Chciałbym tylko potwierdzić na forum to, co zasłyszałem...

1. Jeżeli chciałbym w firmie przygotować prostą aplikację-prezentację na iPady dla innej firmy, która byłaby rozprowadzana wewnętrznie przez tamtą firmę (z pominięciem AppStore), musiałaby być wykupiona licencja Enterprise I, za 14 400 euro, w dodatku nie przez nas, tylko przez klienta?

2. W dodatku ja (my) jako firma musimy mieć wykupioną licencję deweloperską w Apple, która, o ile dobrze zrozumiałem, kosztuje 300 euro rocznie?

3. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość wypuszczania danej prezentacji jako aplikacja, z poziomu Adobe Flash 5.5/6.0?

 

Dziękuję uprzejmie za odpowiedzi.



#2 evanduril

evanduril
  • 5 postów

Napisano 09 czerwca 2014 - 12:18

Nikt nie wie? :(

#3 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 09 czerwca 2014 - 12:34

Skąd wziąłeś to 14400 euro?

#4 evanduril

evanduril
  • 5 postów

Napisano 09 czerwca 2014 - 13:54

Tak mi przekazano telefonicznie w rozmowie z firmą handlującą i wdrażającą oprogramowanie do produkcji aplikacji na iOS. Rzekomo, tyle kosztuje licencja umożliwiająca wdrażanie aplikacji wewnątrz firmy, na dowolną liczbę tabletów, z pominięciem apple store.

#5 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 09 czerwca 2014 - 14:08

To 14.4k to chyba oni kasują.

#6 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 09 czerwca 2014 - 14:15

https://developer.ap...ios/enterprise/ tu masz potrzebne informacje. Bez pośredników.

#7 evanduril

evanduril
  • 5 postów

Napisano 09 czerwca 2014 - 15:20

Dzięki, jedno pytanie - jak mam rozumieć zwrot "in-house" app ? Rozumiem, że to firma (klient), dla której chce się przygotowywać aplikacje musi wykupić tę licencję, aby mogła te apki dystrybuować do swoich przedstawicieli handlowych? Czy też ja jako "producent" apki zbywam tę licencję na klienta?

#8 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2014 - 15:32

Firma musi wykupić ten program sama, oczywiście może zlecić komuś przeprowadzenie tego procesu, ale będzie on działał w jej imieniu.
Dodatkowo nabywca musi być firmą i mieć nadany numer D-U-N-S.

Co do technikaliów to w firmie-odbiorcy musi być choć jeden informatyk, który ogarnie całość, bo bez tego nie ma szans na przeprowadzenie całego procesu dystrybucji aplikacji.

I uwaga moderatora: na przyszłość proszę nie podbijać wątku.

#9 evanduril

evanduril
  • 5 postów

Napisano 09 czerwca 2014 - 15:45

Znalazłem jeszcze coś takiego: [url]https://developer.apple.com/programs/volume/b2b/[/url] (Volume Purchase Program (VPP) for Business). Czy to ma jakiś związek z tym, co chcę robić?

Rozumiem, że ten "informatyk" ma po prostu umieć wgrać aplikację na iPady pracowników? Czy też wiąże się to z obsługą jakichś dodatkowych aplikacji do sterowania procesem?

#10 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2014 - 16:02

Ten program (VPP) to coś innego, aplikacje są dystrybuowane przez AppStore, ale mają specjalne ceny w przypadku zakupów "hurtowych", a także mogą być ukryte w AppStore (tzn. trzeba mieć link aby pobrać aplikację). Wgrywanie aplikacji w tym systemie następuje poprzez AppStore, lub narzędzie administratora Mobile Device Management (MDM). Program ten nie jest dostępny w Polsce. W klasycznym programie Enterprise dystrybucja jest całkowicie poza AppStore i przypomina dystrybucję przy testowaniu. Aplikacja musi być przypisana do urządzeń i na te urządzenia jakoś dostarczona (np. poprzez ręczne wgranie, MDM, własny serwer etc.).

#11 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2014 - 08:28

Aplikacja musi być przypisana do urządzeń i na te urządzenia jakoś dostarczona


Nie musi, appka enterprise zadziała na każdym urządzeniu (które ma wymaganą wersję iOS)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych